Замість звичайних квітів на балконі або терасі можна вирощувати полуницю! Рослина стане не тільки оздобою, а й пригощатиме вас смачною ягодою весь сезон. Отож, якщо не маєте власної ділянки — не біда. Саджайте полуницю в кашпо! Такий метод уже другий рік поспіль успішно випробовує Теодозія Польняк, садівниця з Тернопільщини.
⌂ Фото: Теодозія Польняк, садівниця з Тернопільщини
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Пані Теодозія професійно вирощує ягідні культури. Її маєток у селі Чагарі Чортківського району знають усі місцеві. У вихідні на ділянку можна приїжджати родиною власноруч збирати запашну ягідку. Настрою додає фотозона, облаштована кашпо із суницею. Прикрашає зелена красуня і стіни будинку садівниці:
— У господарстві ми вирощуємо різноманітні ягоди, але суниця — моя особлива любов. Маю в колекції 58 сортів. Тому, коли облаштовувала подвір’я, вирішила закріпити на стіні кашпо й спробувати вирощувати полуницю в них. Для краси та задоволення. І все вийшло!
Суницю в кашпо можна вирощувати навіть на балконі багатоповерхівки. Головне — доступ сонця до рослин. Усе, що треба: правильні ємності, саджанці, готовий субстрат, універсальні добрива.
Для такого способу підходять ремонтантні сорти суниці, які родять від весни до пізньої осені. Теодозія Польняк радить італійську селекцію (Монтерей, Кабрілло, Гармонія, Мара де Буа). Рослини стійкі до хвороб, урожайні, мають великі ягоди, запашні та солодкі.
⌂ Фото: Можна вирощувати суницю садову і каскадом
Садити бажано рано навесні. Залежно від погоди, це середина або кінець березня, щоб швидше отримати врожай. Маленькі саджанці краще приживаються і швидше дають ягоди, відзначає садівниця.
Кашпо вибирайте з дірочками або насипте на дно каміння для дренажу, щоб вода не застоювалася в горщиках.
У спеціалізованому магазині купуємо готовий торф’яний субстрат для суниці. Торф має бути універсальним, кислий не підходить для цієї культури. Перемішуємо його із землею в пропорції 50/50, додаємо готового добрива для суниці. Тепер можемо висаджувати.
У метровому кашпо можна розмістити п’ять кущиків на відстані 15 см один від одного. Далі в субстраті робимо лунки, вливаємо воду, ставимо туди саджанець і присипаємо попри шийку, щоб серединка була відкритою. Поливати бажано щовечора (до 150 г води на кущик).
⌂ Фото: Пані Теодозія виростила велику та соковиту червону ягоду
Через два тижні, коли саджанці приживилися, їх бажано обробити мідьвмісними препаратами проти грибкових хвороб та інсектицидами проти шкідників.
— ЗЗР також можна придбати в садових магазинах. Змішуємо вміст двох пакетиків та обробляємо саджанці з маленького обприскувача для квітів. До зав’язування ягоди препарати вже виведуться з рослини. Але обробітку суниця потребує навіть у кашпо.
Наступне живлення проводьте вже після першого плодоношення. Коли невдовзі починають цвісти й наливати ягоду нові гілочки, можна внести добриво під кожен кущик, щоб він мав силу дати щедрий урожай.
⌂ Фото: Ось таку красу можна створити на стінці
З практики відомо, що більшість сортів родить двічі на сезон, сорти безперервного цвітіння (Аня, Альтес) — до чотирьох разів. Останні ягідки з ґрунту на Тернопільщині збирають, доки плантацію вкриє сніг, з кашпо — на початку листопада.
На зиму кашпо із суницею знімають та вкривають. Восени пані Теодозія востаннє поливає їх водою, вкладає на землю, вкриту чорним агроволокном, зверху обмотує білим агроволокном та залишає на вулиці.
⌂ Фото: Ягідки червоніють і скоро ними можна буде ласувати
Навесні, коли нема морозів та зійде сніг, кашпо відкривають, встановлюють на своє місце — на балконі або подвір’ї. Відразу прибирають старе сухе листя і підживлюють. Коли кущ прокинеться та випустить перші листочки, важливо обробити рослину від хвороб і шкідників. І другий сезон полуниці в кашпо відкрито!
За такою технологією вирощування ремонтантні сорти суниці родитимуть не більше ніж два роки через інтенсивність плодоношення. З кущика в кашпо можна збирати до 400 г ягід за сезон на власному балконі! Суниця милуватиме око цвітом і тішитиме врожаєм, стане цікавою альтернативою традиційним квітам.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Дарина Дубинка
Дивіться відео про вирощування суниці садової та поради Теодозії Польняк
Рекомендовані товари!