Як позбутися шкідників малини: практичні поради читачів «СонцеСада»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.05.2022

Малина — ягода поза конку­ренцією: солодка, ароматна, соковита. Тому дуже прикро, коли знаходиш у ній личинки малинового жука. Зазвичай червива малина позбавляє бажання нею ласувати. Тому природно, що «збирач», пильно розглянувши кожну ягідку, гидливо кидає на землю червиві екземпляри.

Він навіть не підозрює, яку загрозу створює малині на наступний рік: личинки не загинуть, а далі розвиватимуться і потім потраплять у землю. Там пройдуть цикл перетворень і перезимують. Наступної весни незадовго до цвітіння малини жучки вилетять, і все повториться.

Що ж робити, щоб захистити малинник від навали малинових черв'яків? Експерти «СонцеСада» знають методи, які, по-перше, прості у використанні, а по-друге, всі вони — природні, без жодної хімії та шкоди для здоров'я.

Гарячий душ

«Щоб захистити новий розсадник ма­лини від черв'яків, я зробила так. Ранньої ве­сни, коли бруньки ще не набубнявіли, обли­ла кущі з лійки гарячою (70—80°С) водою з таким розрахунком, щоб вода потрапила на усе стебло й під корінь. Коли земля ще мерз­ла, ця процедура не нашкодить кореням.

До речі, я обливаю таким чином не лише малину, але і чорну, червону, білу смо­родину, аґрус. Можливо, тому всі мої ягідки великі, красиві та здорові, майже без усіля­кої «живності» усередині».

Олена Григор'єва, Херсонська обл., м. Гола Пристань

Малиновий жук

⌂ Фото: Малиновий жук

 

Мульчування малини

«Малину я не перекопую, але восени мульчую перегноєм, тирсою, торфом або компостом. При цьому усіх шкідників, які живуть на поверхні ґрунту, засипаю шаром мульчі, і вони не можуть звідти вибратися. Це, звичайно, більш легкий підхід до боротьби з личинками малинового жука, бо для жінок важкувато перекопувати весь малинник. Але такий перевірений поколіннями спосіб виявився дуже ефективним».

Руслан Іванов, Дніпропетровська обл., Магдалинівський район

 

На вогнище її!

«У період бутонізації і цвітіння малини жуків можна струшувати на розстелену плівку, а потім знищувати.

Є два важливі аспекти: робити це треба тільки ввечері й обов'язково спалю­вати все на вогнищі. І хоча такий спосіб дуже трудомісткий і потребує великої затрати ча­су, адже проводити його треба щодня, зате він екологічний і гарантує цілковите знищення шкідників».

Олена Розова, Вінницька обл., Ямпільський район

 

Гірчична лазня

«Я не переймаюся проблемою бо­ротьби із черв'яками в малині відтоді, як припинив застосовувати проти них усілякі новітні засоби, а використав перевірений «дідівський метод»: почав обприскувати малину розчином гірчиці.

Готую його так: 20 г порошку гірчиці розчиняю у відрі води, настоюю протягом півдоби і кілька разів обробляю кущі. Тепер, як жартома каже моя дружина, черв'яки тікають із малинника, як німці зі Сталінграда».

Олександр Симоненко, м. Куп'янськ

 

Із жуками не панькатися!

«Я з жуками не панькаюся. Як тільки сніг розтанув, швиденько обприскую кущі малини злегка рожевим розчином марган­цівки: 0,5 грама (на кінчику чайної ложки) на десятилітрове відро води — і вперед, у малинник! Обприскаєш таким розчином малину — і ніякого жука влітку не буде».

Наталія Сич, м. Суми

 

Корисний тютюн

«Я вважаю, що краще застосовувати не хімічні, а народні засоби, і це принципова позиція. Проти малинового черв'яка най­ефективнішим виявився настій із тютюну, але тільки після цвітіння.

200— 300 г сухої сировини заливаю водою (7— 10 л), настоюю протягом доби, потім кип'ячу впродовж півгодини, охоло­джую і доводжу до 10 л. Це єдиний випадок, коли тютюн є корисним».

Ірина Усата, Черкаська обл., Смілянський район, с. Велика Яблунівка

 

Розкривайте парасольку — падає... жук!

«Я збираю жуків навесні, коли вони вибираються із землі й піднімаються на стебла малини. Шкідників найпростіше струсити.

Наприклад, підняти збоку куща роз­криту перегорнену парасольку, обережно нахилити і різко струсити гілки. Жуків, що впали, скидаю в таз і знищую. Так набагато зручніше збирати шкідників, ніж трусити їх на підкладену ряднинку».

Ганна Гойс, Закарпатська обл., м. Берегів

 

Десять років — без черв'яків

«Мені довелося випробувати різні ме­тоди боротьби з малиновим жуком, але най­більше сподобався результат після обприс­кування зав'язей розчином питної соди.

Столову ложку питної соди заливаю літром окропу та охолоджую. Починаю об­прискувати суцвіття, тільки— но з'явилася зав'язь на кущах. Оскільки квітки малини розпускаються неодночасно, цю процедуру доводиться повторювати через кожні п'ять днів. Я обприскувала не лише свою малину, але й дикорослу за межами ділянки, а також поділилася досвідом із сусідами.

Ця обробка дала вражаючий резуль­тат: упродовж десяти років не мала черви­вих ягід. Що стосується смаку малини, то гарантую: сода не впливає ані на смак, ані на колір ягід».

Марія Стельмах, Миколаївська обл., Казанківський район

 

Бери лопату і копай!

«Якщо розпушити ґрунт під кущами, то більшість личинок на поверхні загине. Розпушувати слід на глибину 10 см навесні, восени і в період обертання в лялечку.

Про це розповів мені агроном, і я прислухалася до його поради. Щиро вдячна йому. Тепер моя малина без черв'яків. Вона конкурентів не має: кожна ягідка соло­денька, пахуча, ніжна».

Ірина Голубєва, Одеська обл., Балтський район

 

Небезпечні сусіди

«Після вильоту жук живиться квіту­чими культурами, тому не слід висаджувати живці малини під грушами і яблунями. Я сам так не роблю і нікому не раджу.

Тому в моїй малині майже нема чер­в'яків. Але якщо й трапляються, то пошко­джені ягоди відразу не викидаю. Спочатку заливаю їх злегка підсоленою водою. Через півгодини шкідники самі виповзають на­зовні. Ягоди — на переробку, личинки — птахам. Добрий господар усе пустить у діло».

Сергій Триняк, Харківська обл., м. Мерефа

Купити саджанці найкращих сортів малини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Малинове дерево: посадка, догляд і максимальний врожай
Найбільші врожаї з малинових дерев! Вимоги для вирощування малинового дерева
Малина. Кров німфи Іди
Який урожай вам вдасться виростити, залежить не лише від обраного сорту. Умови вирощування малини
Малина. Ягода-ласунка
Малина ніколи не відмовиться від підживлення органічними й мінеральними добривами
Щедрий врожай малини. Як його зібрати
Здавалося б, це — найлегша проце­дура. Виросло — збирай! Але і тут слід врахувати декілька нюансів
Малина. Засади прибуткового виробництва
Особливості культивування малини від фахівця
Малину зібрав — насадження скосив
Останнім часом з’явилися сорти, які дають урожай на однорічних пагонах. В господарстві «Дібрівка Агросервіс» на Київщині вирощують саме таку
Що любить малина
Створіть ідеальні умови для малини, щоб вона дарувала вам великі врожаї
Малина — здоров'я та прибуток
Лікувальні властивості малини та правила посадки та догляду за малиною
Малиновий рай — про хвороби забувай
Лікувальні властивості малини та рецепти приготування
5 основних правил хороших врожаїв ремонтантної малини
Досвід селекціонера ремонтантної малини Дмитрієва Володимира Ігоревича.

Рекомендовані товари!