Калина – ягода енергії та активності. Її імуностимулюючі властивості обов'язково варто використовувати для підтримки свого здоров'я. Ці доступні і дешеві ліки особливо популярні в наші нелегкі часи. Як можна заготовити калину в лікувальних цілях? Способів дуже багато: ягоди сушать, морозять, готують варення, джеми, соуси, квасять. Зі свіжої чи замороженої ягоди готують чаї, киселі, компоти, морси, начинки для пирогів, желе.
Добре мати під рукою надійні натуральні ліки на випадок застуди. Пару ложечок цього ароматного джему, горнятко гарячого чаю і ваш організм отримає необхідну порцію сил, щоб відігнати геть підступну хворобу. Для людей з різними захворюваннями серця калина буде хорошою підтримкою серцевого м'яза, м'яко вирівняє серцевий ритм, допоможе знизити тиск.
Для приготування ароматного джему нам потрібно:
► 1 кг ягід;
► 1 кг цукру.
Процес приготування:
► Розморожені ягоди (або зірвані з куща вже після морозів) кладемо в каструлю і тушкуємо до розм'якшення. Протираємо через дрібне сито і відділяємо пюре. Виливаємо знову в каструлю, додаємо цукор, доводимо до кипіння.
► Уварюємо калиновий сироп протягом 30 хвилин на середньому вогні. При цьому потрібно постійно помішувати джем і знімати пінку.
► Гарячий джем розливаємо у чисті стерилізовані банки та закатуємо.
Калинова насолода готова. Але не забувайте, що такі ліки протипоказані для гіпотоніків, хворих на артрит та вагітних жінок.
⌂ Фото: Джем з калини не просто смачний, але ще й дуже корисний
Відео: Лікувальні властивості калини + рецепт желе з калини
Розповів селекціонер, професор кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук Володимир Меженський
Інгредієнти:
► 500 г ягід калини;
► 200 г цукру;
► 10 г солі;
► спеції та зелень.
Як приготувати соус з калини? Дотримуйтесь наших порад:
► Для цієї страви найкраще підходять заморожені ягоди, адже вони мають значно менше гіркоти, ніж не морожені. Якщо у вас є свіжі, щойно зірвані, то їх потрібно покласти на ніч до морозильної камери, щоб пропала гіркота.
► Розморозьте ягоди до кімнатної температури, приготуйте окріп і залийте ним калину десь на 5 хвилин. Шкірочка розм'якне і ви зможете легко протерти калинову масу через сито.
► Калинове пюре поставте на вогонь і після закипання проваріть близько 10 хвилин. Тепер можна додати цукор, сіль, спеції на свій смак.
► В чашу блендера покладіть коріння та листя петрушки, зелень окропу, базилік, ретельно перемеліть. Зелену масу додайте до калинового пюре, перемішайте, доведіть до кипіння.
Після закипання виключіть вогонь та розлийте гарячий соус по чистих баночках невеликого об'єму. Впевнені, що ваші рідні оцінять ваші старання.
⌂ Фото: Соус з калини до м'яса та риби
Кісточки калини після приготування калинового пюре просто заборонено викидати, адже з них можна приготувати чудову калинову «каву».
Цікавий факт!
В кісточках калини концентрація корисних речовин вища, ніж у її соку
⌂ Фото: В кісточках калини багато корисних речовин
► Кісточки з залишками шкірки та м'якоті ретельно промиваємо в теплій воді. Проціджуємо через сито, відділяємо кісточки. Трішки їх обтираємо паперовими рушниками і висипаємо на суху чисту пательню.
► На середньому вогні та при безперервному помішуванні смажимо кісточки близько 10 хвилин, доки вони не набудуть кольору та вигляду смаженої кави. Знімаємо сковорідку з вогню, висипаємо масу на чисту тарілку, почекаємо повного остигання.
► Тепер кладемо частину зерен до кавомолки та перемелюємо. На вигляд і аромат цю суміш не відрізниш від справжніх мелених кавових зерен.
► Беремося до заварювання напою. Пів чайної ложки порошку заливаємо 100 мл окропу. Даємо настоятись протягом 10 хв. Чудовий цілющий напій з ароматом кави та легкою кислинкою готовий. Цей бюджетний «кавовий» напій особливо прийдеться до смаку гіпертонікам, які не можуть вживати справжню каву за медичними показаннями. Цей напій можна вживати двічі на день. Спробуйте, покуштуйте і прислухайтесь до свого організму. Можливо така «кава» прийдеться вам до смаку!
Рекомендовані товари!