Рецепт варення із зелених волоських горіхів 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.05.2023

Щороку, коли волоський горіх тільки набирає сили, любителі солоденького роблять із них надзвичайно смачні ласощі. «СонцеСад» ділиться оригінальним рецептом приготування варення із зелених горіхів. Ця страва настільки ж смачна, як і корисна.

Користь волоського горіха 

Покращують пам’ять, знижують нервове напруження, усувають безсоння.

Високий вміст вітамінів і мікроелементів підвищує імунітет.

Білок цих плодів не поступається тваринному, у той же час за рахунок ферменту лізіну засвоюється легше.

Висока концентрація заліза допомагає боротися з анемією.

Цинк корисний для шкіри, волосся та нігтів, калій і магній — для серця й судин.

Йод вирішує проблеми з щитоподібною залозою. Тож додавати кілька горішків у щотижневе меню не завадить нікому.

Подрібнені ядра доречні в ранковій вівсянці, бурячковому та інших салатах, деяких м’ясних стравах, та особливо — у десертах, найвишуканішим із яких є варення із зелених волоських горіхів.

 

Покроковий рецепт варення із зелених горіхів

Нам знадобиться така кількість продуктів на 1 кг зелених горіхів:

1). На самому початку важливо ґрунтовно підійти до вибору та підготовки сировини для нашого делікатесу. Це мають бути непошкоджені нестиглі, зелені, із несформованою шкаралупою горіхи. Приблизно тиждень їх підв'ялюємо, а потім ще 4 дні вимочуємо у воді, при цьому її змінюємо тричі на день.

2). Бланшируємо наші горішки у киплячій воді протягом 5 хвилин для того, щоб потім після охолодження легко зняти зелену шкірку.

4). Готуємо вапняну бовтанку: на 5 літрів води - півкілограма гашеного вапна. Ретельно розмішуємо, щоб вапно повністю розчинилося та залишаємо на 6 годин. Потім обережно, щоб не підняти осад, зливаємо воду, в якій витримуємо горіхи ще два дні.

5). Промиваємо горіхи проточною холодною водою. Виделкою проколюємо їх у кількох місцях і замочуємо тепер уже у простій воді на 48 годин.

6). Тепер приступаємо безпосередньо до приготування варення. Готуємо сироп у такий спосіб: 700 г цукру на 3 склянки води. Бланшируємо горіхи в окропі 15 хвилин, відкидаємо на друшлаг. засипаємо у гарячий сироп.

7). Спочатку варимо на слабкому вогні до 15 хвилин.

8). Знімаємо з вогню та витримуємо варення з волоських горіхів добу. Потім засипаємо півкілограма цукру, додаємо 1 чайну ложку лимонної кислоти і знову ставимо на вогонь, варимо після закипання на слабкому вогні 15 хвилин. Постійно перемішуємо і знімаємо пінку.

7). Потім перевіряємо на готовність. Якщо капнемо трохи сиропу на холодне блюдце, то варення готове, якщо остигла крапля не потече при нахилі. Якщо розтікається, то варимо ще. І так – до готовності.

8). Наприкінці варіння кладемо ванілін.

Усе! Розливаємо варення із зелених волоських горіхів у стерилізовані банки гарячим і закатуємо кришками. Перевертаємо і вкриваємо. Баночки стоять у такому положенні, поки не охолонуть.

Взимку будете насолоджуватися літнім делікатесом самі та дивувати друзів!

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ягідні смаколики: рецепти десертів з ягід
У сезон ягід просто необхідно наситити свій організм вітамінами. А хто сказав, що корисне – не смачно?! «СонцеСад» пропонує перевірені рецепти дивовижно смачних десертів із ягід
Магнолія маринована, сушена, смажена у фритюрі…
Наразі час поділитися з нашими читачами кількома рецептами приготування пелюсток магнолій — ці незвичні страви стануть улюбленими у вашій родині. Ви не скуштуєте ні в якому ресторані України цю смакоту!
Цибулевий десерт: цікаві та неординарні рецепти з цибулею
Як на рахунок цибулинних солодощів і дивовижних та надзвичайних страв із цибулі? Здивовані? Занотовуйте та готуйтесь облизувати пальчики!
Рецепти з кабачків
Кабачки — улюблений інгредієнт рецептів страв українців. Як приготувати кабачки, щоб здивувати своїх рідних
В’ялені помідори по-рівненськи (журнал СонцеСад №4/2021)
Завдяки експериментам пані Жанни в арсеналі з’явився і рецепт в’ялених помідорів, які дуже полюбляють італійці
Страви бурячкові на столи святкові! (журнал СонцеСад №4/2021)
Здавалося б, що можна приготувати з традиційного буряка? Ось вам рецепти й експериментуйте!
Редиска смажена! А чому б і ні? Скуштуйте! (журнал СонцеСад №4/2021)
«СонцеСад» пропонує нашим читачам чимало експериментальних рослин та технологій вирощування. Але хочемо спробувати нові рецепти з добре відомими овочами
Амарантові булочки
Як приготувати амарантові булочки, неймовірно смачні, ароматні та корисні
Як маринувати цибулю
Рецепти маринування цибулі та цибулевих кілець у клярі