Азиміна. І вдома, і в тропіках, і... в Україні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.09.2021

⌂ Михайло Журба, провідний інженер відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України

Ще одна екзотична цікавинка — азиміна трилопатева. Її батьківщина — Північна Америка, але культура вже підкорила багато країн завдяки красі та унікальному смаку плодів. Повірте, це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в наших кліматичних умовах.

Про цю культуру розповідає Михайло Журба

Плоди азиміни великі — 300–400 г, а іноді й більші. Вони надзвичайно ароматні, з м’яким кремоподібним м’якушем. На смак — як манго в поєднанні з тропічними фруктами, зокрема має цитрусові нотки. М’якоть плодів м’яка, соковита, ніжна, її також можна їсти ложкою. До того ж плоди азиміни надзвичайно корисні: містять багато біологічно активних речовин (антоціани, антиоксиданти, флавоноїди, вітаміни, цукри).

 

Азиміновий гай: варто тільки почати!

Азиміна має свій секрет: дає багато кореневої порослі, яку можете або видалити, або залишити, тоді матимете справжній азиміновий гай.

Висаджувати азиміну можна в жовтні або навесні, коли ще або вже тепло, оскільки це теплолюбна рослина. Першого року після висадження рослину треба обов’язково регулярно поливати. Тоді вже через рік починає активно й швидко рости.

У наших умовах дерево виростає до 5–7 м заввишки. Переважно має вузькоконічну крону, надзвичайно гарне, як тропічне, з великими красивими листками. Квітує навесні, зазвичай — на початку травня (ще до розпускання листків на дереві), квітки дуже незвичного червоно-коричневого кольору. Однак якщо хочете отримати плоди, то висаджуйте декілька дерев азиміни, найкраще — три, недалеко одне від одного, оскільки ця культура перехреснозапильна. Тоді щороку отримуватимете щедрий урожай. До того ж кожен сорт азиміни має різні на смак плоди та терміни достигання, тому рекомендую вирощувати декілька сортів.

⌂ Плоди азиміни, які вирощені в Україні

 

Вологолюбна русалка

Азиміна надзвичайно невибаглива, не уражується шкідниками, не потребує додаткових агротехнічних заходів, окрім притінення в перші роки після висаджування та регулярного поливання. У природі росте на узбережжях річок, тому її найкраще висаджувати в низинах, де ближче ґрунтові води, а також на суглинках. На піщаних ґрунтах рослина потребуватиме додаткового поливання. Зрештою, у затяжну засуху слід поливати всі, навіть дорослі дерева, на яких ґрунтах вони не росли б. Тому прикореневу зону рекомендовано мульчувати, аби утримати додаткову вологу.

 

Купити саджанці єкзотичних плодів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Айва японська. Яскрава красуня в українських садах
Користь та надзвичайна краса поєднались в цій екзотичній рослині Сходу
Хурма — досить легка культура для вашого саду!
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Особливості вирощування колоновидних дерев
Як посадити саджанці колоновидних та подальший догляд за молодими деревами
Надзвичайна звичайна айва (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за айвою
Гранат та його користь
Чим корисний гранат

Рекомендовані товари!