З давніх давен плоди яблуні використовувалися для поліпшення травлення, зменшення набряків, стимулювання кровотворення. Цікаво, що при поносах припиняють розвиток бактеріальної флори і виводять її з кишечника.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Наталія Земна, фітотерапевт
Фото: Наталія Земна, фітотерапевт
✔ Народна медицина здавна знала про те, що яблука видаляють з травного каналу холестерин, тобто «чистять» кишечник, запобігаючи таким чином атеросклерозу.
✔ Терті яблука корисні дорослим і їх настійно радять давати дітям для лікування розладів шлунко-кишкового тракту.
✔ Хворим на гіпертонію дуже раджу вдатися до такого експерименту: спробуйте протягом місяця з’їдати щодня бодай до 400 грамів яблук, і ваш тиск нормалізується без усіляких ліків.
✔ При простуді, що супроводжується підвищенням температури і хрипотою, раджу ось такий чай: одне-два соковитих яблука наріжте шматочками, покладіть у чайник, залийте окропом і дайте настоятися 10 хвилин. Наскільки смачний такий чай, настільки ж і цілющий.
✔ Яблука необхідні дуже зайнятим розумовою працею, хворим на атеросклероз і порушення обміну речовин.
✔ Яблучну дієту рекомендують всім, хто має надмірну вагу. Для схуднення радять один-два рази на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні, протягом яких з’їдати до двох кілограмів очищених яблук.
✔ Яблучний сік вважають одним із кращих лікувальних засобів при атеросклерозі, подагрі, хронічному ревматизмі, сечокам’яній хворобі, захворюваннях печінки та нирок.
✔ З’їдене на ніч смачне, соковите яблуко забезпечує спокійний сон.
Ще у 1790 році один з французьких хіміків виділив з фруктового соку речовину, яка була здатна згущувати водні розчини. І лише кілька десятиліть тому вчені розгадали решту таємниць цієї речовини, яку нині називають пектин. Отож, він міститься тільки в продуктах рослинного походження, особливо у фруктах (яблуках і сливах).
Саме пектин – винуватець того, що варення загусає. Та користь з нього є не лише кулінарам, а й тим, хто слідкує за власним здоров’ям. Пектин зв’язує шкідливі речовини в нашому організмі (радіонукліди, пестициди тощо) і виводить їх як природний сорбент, сприяє зниженню вмісту холестерину в крові, тож його добре вживати з профілактичною метою, щоб не хворіти. Втім, пектин корисний і для хворих на ожиріння, цукровий діабет, інші порушення обміну речовин, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози тощо.
Відео: «Як посадити яблуню?»
Розповідає Інна Гончаровська, науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка, к.б.н.
Відео «Хвороби та шкідники яблунь. Засоби захисту»
Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Яблуня Кальвіль Сніговий (ІЯБ-8)
У наявності
Саджанець Яблуня Ред Чіф (ОКН-1731(2-4л))