Користь від вживання «кольорових» фруктів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
10.08.2021

На перший погляд ягоди і фрукти відрізняються за кольором лише для краси, однак їхня різноманітність — не тільки для милування ока.

Чому бувають кольорові фрукти

Природа вклала у садову веселку свій сенс — «різнобарвні» плоди різняться між собою вмістом каротину, хлорофілу й антоціанів. Каротин — жовтий пігмент, який є потужним антиоксидантом. Антоціани — пігменти, які «фарбують» у червоний колір. Вони відіграють надзвичайно важливу роль у регулюванні окисно-відновних процесів у клітинах організму. Тобто червоні плоди набагато корисніші, значно поліпшують обмін речовин, запобігають розвитку онкологічних хвороб і старінню організму.

«Кольорові» фрукти з обережністю повинні вживати люди, схильні до алергії. Сучасні селекціонери, з огляду на поширеність алергії серед населення, спеціально виводять сорти ягід та фруктів, які не містять природних «фарбників». Такі плоди є безпечнішими у плані алергізації, але і менш цінними.

Тому селекціонери намагаються створити такі сорти, які містять якомога більше антоціанів. Зокрема, їм вдалося вивести сорт яблук, які мають не лише червону шкірку, а й червону м’якоть (навіть листя у таких дерев червонувате!). Тож охочим зміцнити й омолодити свій організм варто вживати саме такі плоди (якщо щодо них нема застережень).

Яблучний сок дуже корисний

⌂ Фото: Яблучний сок дуже корисний

 

Використання яблучного соку з лікувальною метою

Якщо яблучний сік дійсно натуральний, то в ньому міститься багато вітамінів — A, B1, B2, B5, B6, B9, E, PP, є калій, кальцій, натрій, фосфор, йод, молібден та інші елементи. Це — чудове джерело заліза.

► Яблука корисно вживати людям із недокрів’ям.

► Кислі сорти мають високий вміст аскорбінової кислоти та фітонцидних речовин, які очищують шлунково-кишковий тракт від шкідливої мікрофлори і рекомендовані для лікування гастритів із зниженою кислотністю. До того ж, сік із яблук кислих сортів, у яких менше глюкози, можна вживати хворим на цукровий діабет.

► Яблучний сік корисний для курців і людей, які страждають від частих бронхітів та захворювань легенів.

► Дослідження показали, що речовини, які містяться в яблуках, здатні захищати клітини мозку від оксидантного стресу, втрати пам’яті і зниження інтелекту.

► Яблучний сік корисний при атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, захворюваннях жовчного міхура й ожирінні, а також при подагрі (у ньому відсутні солі щавлевої кислоти і пурини).

► Також сік із яблук «розчиняє» каміння та пісок у нирках і жовчному міхурі.

► У разі атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, ожиріння, захворювань жовчного міхура яблучний сік рекомендують пити по 0,5 склянки за 15–30 хв. до їжі.

► Яблучний сік із м’якоттю та відвар із яблук (1 частина плодів на 5 частин води) виводять з організму радіонукліди.

► Також встановлено, що сік із яблук запобігає розвитку діабету, очищає судини від холестеринових бляшок. Останнє є чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань.

«Залізні краплі» з яблук

Із соку кислих сортів яблук можна приготувати екстракт, який використовують для лікування недокрів’я, — так звані «залізні краплі». Кислі яблука пронизують залізними цвяхами, заздалегідь очистивши та прокип’ятивши їх. Через день–два із цих яблук треба вичавити сік і пити його по 15–20 крапель, розбавивши у 1/4 склянки кип’яченої охолодженої води. Пити 3–6 разів на день через 20 хв. після їжі. За годину до і після вживання цих крапель не можна пити чай чи каву.

Груша дуже корисна

⌂ Фото: Груша дуже корисна

 

Корисні властивості груші

Сік із груш набагато солодший за яблучний, але цього не варто боятися тим, хто не хоче набрати вагу чи уникає солодкого. Просто сік із груш містить більше фруктози, а вона хоч і солодша за глюкозу, але більш безпечна навіть для хворих на цукровий діабет.

А ще у грушах багато вітамінів В3, С, Е, К, бета-каротину, біотину, фолієвої кислоти, заліза, йоду, калію, кальцію, магнію, фосфору, цинку, клітковини, вуглеводів.

Грушевий сік можна використовувати навіть як підсолоджувач для печива та інших страв (замість цукру).

Груша дуже рідко провокує алергію, тому її безпечно давати малюкам і людям, схильним до алергії. Пектини груші знижують рівень холестерину в крові, що захищає від розвитку серцевих недуг. Завдяки вмісту вітаміну С і фолієвої кислоти вони стимулюють імунітет.

Узвари із сухих груш мають сечогінну та жовчогінну дію. У народній медицині узвар відомий як засіб для профілактики застуд та їх лікування. А ще в народі знали, що такий узвар зменшує прояви похмілля.

 

Купити саджанці плодових дерев

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Які мінерали містять овочі та фрукти
Повноцінність харчування залежить не від того, скільки ви їсте, а передусім від того, що їсте, чи містить спожита їжа біологічно активні речовини, в тому числі й мінеральні. Тож важливо знати, що для вашого організму найкорисніше, а що — зайве
Роль вітамінів у житті людини
Вітамін С — важливий елемент нашого харчування, але є й інші складові переліку корисних речовин. Про них розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Сокотерапія — не лише задоволення
Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Коли і як обрізати яблуню восени 2024 року
Сад вимагає уваги та догляду протягом всього року. Наскільки багатим буде врожай і як довго плодоноситимуть дерева яблунь у вашому саду, залежить від грамотних і своєчасних дій. Одна з найважливіших — обрізування
Червоном’якушні яблука входять до п’ятірки світових суперфудів (журнал «СонцеСад» 3/2022)
В українському садівництві надовго забули про червоном’якушні яблука, але нарешті вони повернулися додому. Про перспективи та переваги їх вирощування в Україні розповів селекціонер із Поділля В’ячеслав Францішко
Як створити дерево-сад
На одному дереві можна прищепити не лише десятки різних сортів однієї культури а й кількох плодових культур!
Коли і як садити яблуню навесні 2024 року
Технології вирощування яблунь. Плюс Посадковий календар
Десять правил вирощування груші (журнал СонцеСад №1/2021)
Правила вирощування груші
Яблуня: як правильно посадити
Поради, як правильно посадити яблуню та на якой підщепі, садівникам дає Любов Болдижева, канд. с/г наук, Інститут садівництва НААН України

Рекомендовані товари!

Саджанець Груша Абат Фетель

У наявності

Саджанець Груша Абат Фетель (ІГР-56)

159грн.
Маса плоду/грона 250-400 г
Колір плоду зелений з червоним рум’янцем
Терміни дозрівання зимовий (пізній)
Смак солодкий, унікальний
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка голий корінь
Саджанець яблуня Глостер

У наявності

Саджанець яблуня Глостер (ОКН-1029(10-12л))

300грн.
Смак соковитий, ніжний, кисло-солодкий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка контейнер
Маса плоду/грона 200 г
Колір плоду темно-бордовий
Терміни дозрівання осінній (середній)
Саджанець Яблуня Ера

У наявності

Саджанець Яблуня Ера (ОКН-1732(10-12л))

270грн.
Смак кисло-солодкий
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка контейнер
Маса плоду/грона 150-160 г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання зимовий
Саджанець Яблуня Ред Делішес

У наявності

Саджанець Яблуня Ред Делішес (ОКН-3401(10-12л))

300грн.
Смак солодкий, гармонійний
Час саджання з березня по жовтень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка контейнер
Маса плоду/грона 150-300 г
Колір плоду темно-червоний
Терміни дозрівання зимовий (пізній)
Саджанець Яблуня Мліївчанка осіння

У наявності

Саджанець Яблуня Мліївчанка осіння (ІЯБ-169)

199грн.

239грн.

Смак солодкий, легка кислинка
Час саджання березень, квітень, жовтень, листопад
Форма багаторічник
Упаковка голий корінь
Маса плоду/грона 140-180 г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання осінній (пізній)