Щоб мати восени багатий урожай яблук, продумайте перед посадкою саджанця, на якому підщепі, де і коли його посадити. Вам допоможуть поради експерта «СонцеСаду»
⌂ Фото: Любов Болдижева, канд. с/г наук, Інститут садівництва НААН України
Велике значення для росту сорту, плодоношення, віку, стійкості до морозів має підщепа, на якій вирощено саджанець.
► Сорт, вирощений на насіннєвій підщепі, (отриманій шляхом посіву насіння яблук), має потужну кореневу систему, дерева ростуть здебільшого сильнорослі, починають плодоносити пізніше, але живуть довше.
► На слаборослих вегетативних підщепах дерева менших розмірів, швидко і рясно плодоносять, але і швидко старіють. Найбільш поширеними для аматорського садівництва є напівкарликові підщепи ММ106 та 54-118, які отримують шляхом відводків.
Під час садіння дерев не треба забувати про те, який вони матимуть вигляд у період достигання. Тому їх не слід висаджувати занадто близько один від одного. У густому насадженні деревам бракує світла, вони занадто тягнутимуться у висоту, мало цвістимуть і плодоноситимуть, частіше піддаватимуться хворобам і шкідникам. Тому дерева на сильнорослій підщепі рекомендують висаджувати на відстані 5–7 м, на слаборослій підщепі — 3–4 м.
Найкращий час для садіння зерняткових і ягідних культур — осінь. Висаджені восени рослини добре використовують зимову вологу, земля в лунках протягом зими ущільнюється. Навесні вони починають раніше розпускатися. Весняне садіння у березні-квітні передбачає обов’язкове ущільнення і поливання ґрунту.
Важливе значення має правильна техніка висаджування дерев, від якої залежить їхній подальший розвиток і родючість.
1). Дерево висаджуйте так, щоб коренева шийка саджанця височіла над поверхнею.
2.) Напередодні ретельно підготуйте ґрунт. Основа добрива — органічні, які значно поліпшують властивості ґрунту, його провітрювання. Крім органічних добрив, слід вносити й мінеральні, які використовують з урахуванням віку й плодоносності дерева, реакції ґрунту, тому що мікроелементи по-різному засвоюються рослинами в залежності від її кислотності.
3). Восени вносять фосфорні та калійні добрива, щоб ці речовини в період вегетації вже були засвоєні. Можна навесні використовувати комбіновані, що дає відчутний ефект. Наприкінці весни додатково вносять азотні добрива — перед поливанням або після дощу.
Відео «Як посадити яблуню?»
Розповідає Інна Гончаровська, науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка, к.б.н.:
Відео «Хвороби та шкідники яблунь. Засоби захисту»
Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Яблуня колоновидна Медок (ІЯБ-82)
У наявності
Саджанець Яблуня Ред Чіф (ОКН-1731(2-4л))
У наявності
Саджанець Яблуня Ред Кеті (ОКН-3644(10-12л))
У наявності
Саджанець Яблуня Уелсі (ОКН-1324(20л))
У наявності
Саджанець Яблуня Ред Делішес (ОКН-3401(10-12л))
У наявності
Саджанець Яблуня Еліза (Elize/Елізе/Ліза) (ОКН-1038(10-12л))