Придивіться до лободи — її шанували давні греки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.07.2022

Не поспішайте недооцінювати лободу, і записувати її в бур'яни. Ще давні греки ставилися до неї з пошаною. А також ця скарбниця протеїну врятувала багато життів від голоду. І між іншим вона виглядає цілком декоративною і відмінно поєднується в дачних квітниках з жоржинами, космеєю, рудбекією та айстрами.

Крім дикорослих видів лободи виведено безліч садових різновидів, які вирощують як овочеві і декоративні рослини. Лобода зростає до двох метрів заввишки. Має трикутні або ромбоподібні листочки із зубчастими або пилчастими краями. Листя і стебла зустрічаються не тільки зеленого, а й жовтого, червоного, пурпурового та бордового кольорів, також бувають строкатими поєднуючи два кольори. Це одна з таких рідкостей, коли культурна рослина ще виглядає розкішно. А яка вона корисна!

Користь лободи

Молоде соковите листя та пагони лободи багаті протеїном (насичують організм на рівні з продуктами тваринного походження), залізом, каротином, аскорбіновою кислотою та безліччю інших вітамінів і корисних речовин. Калій присутній в лободі благотворно впливає на серце. Свіже листя загоює рани. Лобода нормалізує сольовий обмін, покращує роботу нирок та печінки.

Лобода має навіть лікувальні властивості

⌂ Фото: Лобода має навіть лікувальні властивості

 

Що приготувати з лободи

Лобода не має яскраво вираженого запаху і смаку. Приготовані з неї страви роблять яскравіше додаючи кріп, петрушку, перець та інші приправи. Для приготування овочевих супів, салатів, гарнірів, пюре, овочевих котлет та омлетів використовують листя і пагони.

 

Коли і як сіяти насіння лободи

Найкраще сіяти насіння лободи під зиму. Також насіння лободи сіють рано навесні. Але підзимовий посів має плюс. Інгредієнти до ранніх весняних страв ви отримаєте на два тижні раніше.

З осені ґрунт готують до посіву насіння лободи. Ділянку скопують і якщо ґрунт малородючий вносять добрива. На 1 м2 додають 5-6 кг перегною або компосту, 15 г хлористого калію та 20 г суперфосфату.

Сіємо насіння лободи з розрахунком 1-1,5 г насіння на 1 м2. Висіваємо насіння лободи на глибину 1,2 см рядками з відстанню в 30 см. Мульчуємо грядки перегноєм шаром в 0,7 см. Лобода може успішно переносити заморозки, тому ділянку укривати не потрібно. Навесні, коли з'являться три справжні листочки, висмикнемо слабенькі залишивши паростки на відстані 20 см один від одного. І відразу підгодуємо лободу сечовиною з розрахунку 5-10 г на 10 л води.

Насіння лободи сіють під зиму чи рано навесні

⌂ Фото: Насіння лободи сіють під зиму чи рано навесні

Для приготування можна брати паростки, які висмикнули під час проріджування. А потім відщипуємо листочки, починаючи з нижньої частини рослини. Врожай в холодильнику зберігає свою свіжість всього пару днів, тому можна заготовляти його про запас заморожуючи, солячи, заквашуючи та маринуючи.

 

Догляд за лободою

Навесні в період зростання ділянку регулярно поливаємо. Влітку також потрібно стежити щоб ґрунт у рослин був зволожений, так як при посусі лобода випускає бічні квіткові стебла, а листя стає маленьким і жорстким. Також ділянку з лободою регулярно розпушуємо і прополюємо.

 

Купити насіння лободи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Посів гірчиці восени 2024 року: сонячної, медової, пекучої та корисної
Не тільки гурманам припаде до смаку пікантна гірчиця. Але й для покращення якості ґрунту для вирощування інших улюблених плодів вона теж згодиться
Посів шпинату восени 2024 року — рослини із супер силою
Хто дотримується здорового способу життя, хоче бути молодим та бадьорим, обов'язково має у своєму раціоні зелень шпинату. А вирощувати його та збирати врожай до столу — одне задоволення!
Кріп — завжди молодий: як виростити кріп у себе на городі без проблем
Що потрібно врахувати, щоб виростити соковитий, ароматний та смачний кріп у себе на ділянці, розкажуть експерти «СонцеСаду»
Рукотворний велетень ЩАВНАТ: з чим його їдять?
Науковці кажуть, що новостворений овоч має неабияке майбутнє. Яке саме, «СонцеСад» запитав вітчизняних учених. Відповідає — Джамал Рахметов (СС. 4/2021)
Секрети поліського овочівника (журнал СонцеСад №4/2021)
Про особливості вирощування овочів на Чернігівщині журналісти «СонцеСаду» детально розпитували Ігоря Дугінова
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Петрушка. І вершки, і корінці — на благо
Це надзвичайно цінна ароматично-смакова та лікарська культура. Крім того, знаючи технологію її вирощування, можна отримати непоганий прибуток
На салаті можна заробляти
У десяти теплицях подружжя запорізьких фермерів вирощує 12 видів зеленого салату
Секрети надзвичайних урожаїв городини
Як правильно засадити присадибну ділянку та отримати щедрий урожай

Рекомендовані товари!