На салаті можна заробляти

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.04.2021

На  шляху із Запоріжжя до Каховки, одразу за Енергодаром, уздовж дороги вишикувалися теплиці. Їх тут десятки, якщо не сотні. Майже на кожному подвір'ї є теплиця, а на деяких обійстях їх навіть кілька.

  «Наш Кам'янко-Дніпровський район уже багато десятків років вважають тепличним центром України, - розповідає Ольга Шкрібляк із села Великої Знам'янки. — Наприклад, у Кам'янці та Водяному більше спеціалізуються на вирощуванні помідорів, а в Дніпровці та Новодніпровці віддають перевагу огіркам. А у Великій Знам'янці садять і те, і те».


⌂ Ольга Шкрібляк в одній із своїх теплиць

Ольга та її чоловік Віталій теж багато років займаються аграрним бізнесом. Господиня розповідає, що цього року на огірках заробити не вдалося, бо оптова ціна на них у регіоні не перевищувала півтори гривні. Зате є попит на таку овочеву культуру, як салат. Як за ним доглядати, Шкрібляки добре знають. Уже шість років подружжя спеціалізується на вирощуванні саме цієї сільгоспкультури. За цей час вони зареєстрували торгову марку «FreshSalat», знайшли постійних клієнтів серед оптовиків та торгових мереж. Аби бути конкурентоздатними, Ольга та Віталій стали членами Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та пройшли навчання з просування продукції в інтернеті. Це дало змогу відкрити свою онлайн-крамницю в соцмережах і залучити нових клієнтів. Тому й виникла потреба у збільшенні обсягу продукції. «Маємо тепер десять теплиць, у яких вирощуємо 12 видів салату, - господиня проводить нам екскурсію господарством, що розміщене на березі Білозерського лиману. - Ще частину площі для цієї культури виділили у відкритому ґрунті.

⌂ Свіжа зелень прямує до споживачів

Найбільш популярними сортами є Лолло Роса, Айсберг, Фрізе, Ромен. Купуємо дороге насіння в перевірених компаніях. Економити на цьому не варто, стверджую з власного досвіду. Якось одна компанія запропонувала нам дешеве насіння. Ми його придбали, посіяли, зійшли сходи. Однак вони не витримали літньої спеки». Попри те, що на годиннику лише одинадцята ранку, робітники вже закінчують вирізання салату і йдуть додому. Господиня пояснює: «Цю продукцію треба зрізати рано-вранці, по росі. На сонці салат дуже швидко сохне та обвітрюється. Аби зберегти товарний вигляд продукції, треба збирати вже о шостій ранку. На місці пакують у спеціальні кульки, складають у картонні ящики від бананів і везуть клієнтам.

⌂ Маточна теплиця

А тут наша маточна теплиця, - пані Ольга відчиняє двері та запрошує зайти. - Ось касети, які наповнюємо спеціальною ґрунтосумішшю і висіваємо туди насіння. Приблизно через тиждень з'являються молоді сходи. Ми їх поливаємо і стежимо за тим, аби в теплиці утримувалася стала температура. Через кілька тижнів розсаду пересаджуємо на постійне місце. У теплиці ми робимо це вручну, а у відкритому ґрунті - за допомогою спеціальної машини, яку мій чоловік Віталій змайстрував сам». Ольга Шкрібляк розповідає, що донедавна вони зрізали продукцію двічі на рік - навесні та восени. У теплицях сезон розпочинали наприкінці березня - на початку квітня, у відкритому ґрунті - від травня. Цього року прагнуть зібрати три врожаї. А надалі планують працювати весь рік, бо попит на салат зростає. Але за умови, що знайдуть робочу силу, адже у краю саме з нею і виникла проблема, як переконують фермери. Більшість працездатного населення виїхала за кордон, а ті, які залишилися, працювати не хочуть або диктують умови, неприйнятні для господарів.

Людмила ПРИЙМАЧУК

Купити насіння салату тут

Читайте ще:
Свіжі прянощі — найкорисніші й найароматніші
Амарант – ліки та цінний продукт харчування
Сусідство овочів

 

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram