Кріп має короткий вегетаційний період, і продукцію скоростиглих сортів збирають уже на 18–20 день, що дає можливість отримувати зелені врожаї з ранньої весни до пізньої осені. Навесні кріп висівають дуже рано, як тільки з’явиться можливість вийти на грядки. Потім кріп висівають ще 3–4 рази з інтервалом 20–25 днів. Що потрібно врахувати, щоб виростити кріп у себе на ділянці, розкажуть експерти «СонцеСаду».

Чому кріп довго сходить
А секрет у тому, що насіння цієї рослини містить дуже багато ефірних олій, які заважають проникненню води до зародку. Тому сходи з’являються через 20-25, а іноді й через 35 днів. Аби їх не заглушили бур’яни, підсівайте в рядки редиску чи салат, які «позначать» їх для вчасного прополювання. Найкраще ж висівати кріп кількома етапами — і рано навесні, і пізніше, і навіть на зиму (до настання стійких холодів, а коли вдарять морози — накрийте рядки шаром мульчі).
⌂ Фото: Аби сходи кропу не заглушили бур’яни, підсівайте в рядки редиску
Як правильно сіяти кріп і доглядати його
При підзимових і весняних посівах кропу у нього формується добре розвинена вегетативна маса. За високих температур він швидко випускає «парасольку», його зелень стає грубою і волокнистою. Крім того, у спеку кріп активно поїдають шкідники, верхівки і листочки рослини скручуються і стають непридатними для вживання.
✔ Увага!
Оскільки зеленні культури не можна обробляти хімічними засобами захисту, треба вдаватися до безпечних методів.
Безпечні методи захисту кропу:
- розміщувати посіви зонтичних рослин (морква, петрушка, селера, пастернак) на віддалених ділянках;
- накривати посіви кропу легким нетканим покривним матеріалом – агроволокном (фліс, агрил);
- змивати попелиць сильним струменем води з рослин;
- провести позакореневе фосфорно-калійне підживлення (20 г суперфосфату і 10 г хлористого калію на 10 л води, розчином обприскати рослини).
Методи профілактики хвороб кропу
- Для профілактики появи шкідників міжряддя кропу розпушують, додаючи деревний попіл. А його настоєм можна знищити шкідників (3 кг попелу на 10 л води, настояти 2 доби, додати 1 ст. л. рідкого мила). Розчин слід ретельно розмішати, процідити й обробити зелень, через тиждень рослини потрібно промити чистою водою.
- Можна «попудрити» кріп сумішшю деревного попелу, меленого гіркого перцю і сухої гірчиці (по 1 ст. л.). Суміш кладуть у марлевий мішечок (у 2 шари) і обсипають нею рослини. Така «косметика» шкідникам не до вподоби!

⌂ Фото: Для обробки кропу застосовуйте лише безпечні методи
- Дієвим проти шкідників кропу є тютюновий настій (1 кг відходів тютюну на 10 л гарячої води, настоюють протягом доби). Для приготування тютюнового відвару таку ж кількість тютюнових відходів кип’ятять у 10 л води протягом 30 хв. Готовий відвар проціджують і розбавляють водою в 2–2,5 рази.
- Зібрані в період цвітіння рослини деревію також вражають попелиць: 800 г рослин заливають 2 л окропу, настоюють протягом години, доливають 8 л теплої води. Оскільки вказані засоби менш дієві, ніж хімічні, потрібно систематично обробляти ними рослини.

Купити насіння кропу