Ви можете вирощувати чебрець на підвіконні протягом усього року. Хоча влітку варто висадити ароматні рослини ще й у саду чи на городі — тоді завжди матимете запаси прянощів під рукою і копійку збережете. Тамара БЄЛОВА, професор Полтавськоїдержавної аграрної академії розповість, як це зробити.
За цією духмяною рослиною міцно закріпилася назва «фіміам». І чебрець на неї заслуговує, наповнюючи повітря неповторним і унікально цілющим ароматом, надаючи стравам оригінального смаку та користі.
Чебрець невибагливий до ґрунтів, найважливіше, щоб вони були дреновані й пухкі. Там, де високо залягають ґрунтові води, і в низинах із важким глинистим ґрунтом чебрець «вередуватиме». Також він віддає перевагу нейтральним або слаболужним ґрунтам, хоча витримує і помірно кислі.
Рослини легко витримують засуху і морози, тож із їх вирощуванням проблем не виникатиме. Догляд за ними полягає в ретельному виполюванні бур’янів, рихленні міжрядь і підживленні мінеральними добривами. Поливати чебрець треба тільки в міру підсихання ґрунту. На одному місці він росте протягом 4–5 років.
⌂ Фото: Чебрець дуже корисна рослина
Ця рослина стане окрасою підвіконня, оскільки дуже гарно цвіте. Для її вирощування підійде така ж ґрунтосуміш, як для кактусів, плюс можна додати 1/3 чорнозему. Або ж заготуйте суміш торфу, дернової землі та піску (в однакових пропорціях). Крім того, рослина не потребує об’ємного горщика, бо її коренева система невелика. Однак слід забезпечити чебрецю сонячне місце (бажано на південному підвіконні), яке добре провітрюється. Тоді він не «витягуватиметься», а накопичуватиме необхідну кількість ефірних олій.
Поливайте помірно, брак вологи знищить рослину, однак і перезволоження їй не на користь: поливання проводять не частіше ніж раз на три дні. Чебрець любить обприскування, тоді кущик більше розгалужується. Починаючи з осені, поливайте рослину рідше (не обприскуйте!) і забезпечте оптимальну для зимівлі чебрецю температуру — плюс 5–13 °С. Тож, якщо в кімнаті дуже спекотно, перенесіть рослину на балкон, якщо там не холодно. Принаймні на балконі багато світла, а якщо його бракуватиме — забезпечте рослині додаткове освітлення.
Рослина добре реагує на підживлення, але може обійтися й без нього. Зрізати листки чебрецю можна увесь рік, але, як кажуть, без фанатизму, щоб не нашкодити рослині. Також не рихліть ґрунт дуже глибоко. Періодично кущик можна обрізати для його зміцнення: рано навесні або після масового цвітіння зріжте пагони приблизно на 1/3, до їхньої «здерев’янілої» частини.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Зубровка (ОКН-3211(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець Меліса лимонна (ОКН-1889(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець Лавандин Гроссо (ОКН-3692(2-4л))
У наявності
Саджанець Материнка (орегано) Панта (ОКН-1305(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець Лофант анісовий (ОКН-3891(2-4л))