Картопля — зимовий лікар

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.10.2021

Картопля — незамінний продукт харчування. Білок цього овоча за якісними показниками еквівалентний білку молока, яєць та телятини. А ще це цінний лікувальний засіб, який позбавить вас від багатьох зимових проблем зі здоров’ям.

Застуда. Тим, хто страждає від застуди, хвороб горла, дихальних шляхів, кашлю і гаймориту, показані інгаляції із свіжозварених у лушпинні й розім’ятих у густу масу картоплин. Пару вдихають носом або ротом, накрившись рушником, упродовж 10–15 хв. Лікує не пара, а речовини, які містить картопля, вони згубно діють на мікроби.

Поліартрити, ревматизм. При радикуліті, ревматизмі, болю у спині, суглобах (так само, як і при бронхіті) допоможе компрес із такої ж потовченої вареної картоплі. До 2–3 картоплин додати 1 ст. л. гірчичного порошку і 1 ст. л. олії, змішати, покласти в марлеву торбинку і теплим покласти на хворе місце на всю ніч.

Головний біль. Якщо сильно болить голова, прикладіть до чола шматочки сирої картоплі, при цьому краще полежати, доки біль не вщухне.

Потилична невралгія. На чоло та потилицю прикладають компрес: картоплю, цибулину, солоний огірок подрібнюють, заливають 1 л 6% оцту, настоюють 2 години, фільтрують, змочують рідиною серветку, прикладають на 1 годину вранці або увечері (у ліжку).

Підвищення температури. З картоплі готують мезгу. Найкраще взяти сорти, які мають червонувату чи рожевувату шкірку та жовту м’якоть. Картоплю зі шкіркою пропускають через м’ясорубку, прикладають до лоба компрес, додавши оцет (на 2 картоплини — 1 ст. л.). Якщо маса нагрівається, компрес змінюють. І так впродовж години. Якщо при цьому ще болить і горло, мезгу (вже без оцту) нагрівають на водяній бані, закутують у марлю та кладуть на горло.

Гастрит, виразкова хвороба. При цих захворюваннях радять вживати вичавки із тертої картоплі (3–4 ст. л.), щоб легше було жувати, перемішують із сметаною і вживають за 10 хв. до сніданку. Сік не виливайте – випийте пізніше. Курс лікування — 2–3 тижні. Картопляний сік лікує гастрити із підвищеною кислотністю, для цього його вживають по 1/2 склянки тричі на день до споживання їжі впродовж трьох тижнів. Дозу соку можна поступово збільшувати – до 200–250 мл. Якщо хвороба хронічна, такі курси лікування найкраще проводити профілактично — навесні та восени (по 2–3 тижні).

Шкірні захворювання. Картоплю дрібно потерти, покласти на марлеву пов’язку і прив’язати до ураженої ділянки шкіри на 2 години. Можна змочувати марлеву пов’язку в чистому картопляному соку та прикладати до хворої шкіри. Такий же засіб годиться для знеболення при переломах рук чи ніг.

Антистрес. Картопля заспокоює, тому страви з неї рекомендовані людям, які потерпають від стресів, або для відновлення сил після нервового перенапруження.

 

 Крохмалисті ліки

З давніх-давен використовують розчин крохмалю у гарячій воді (внутрішньо) для захисту слизової оболонки шлунка після отруєння. Сухим крохмалем лікують опіки, попрілість й навіть бешиху. Крохмаль змішаний із рослинною олією (до утворення густої маси) можна використати для лікування маститів у жінок. Наші предки використовували розчин крохмалю у воді, щоб усунути біль у шлунку чи кишечнику. У разі глибоких тріщин на стопах ніг рекомендовано перед сном потримати ноги в теплому розчині крохмалю – 2 ст. л. на 1 л води.

 

Коли цвіте картопля

З лікувальною метою використовують і цвіт картоплі. Настоянка: 1 ст. л. подрібнених квіток заварюють у 0,5 л окропу в термосі (впродовж трьох годин), проціджують та вживають по 1/2 склянки три рази на день до споживання їжі для зниження артеріального тиску. Відваром із квіток (1 ст. л. на 1 склянку води, кип’ятити 10 хв., змішати з такою самою кількістю настою цвіту липи) лікують дошкульний кашель, коклюш. Для лікування хронічного тонзиліту 1 ст. л. квіток картоплі, висушених у тіні, заварити в 1 склянці води, прокип’ятити та полоскати горло тричі на день упродовж 10 днів (відвар не ковтати!).

Увага! Не можна використовувати цвіт після обробітку картоплі пестицидами. Ні в якому разі не передозовуйте ці засоби — соланін отруйний!

 

Що кому корисно?

При гіпертонії вживати печену картоплю в лушпинні.

При виразці шлунка пити воду, відціджену після варіння картоплі (по 1 склянці щодня).

 

Ніжність рук

Руки, загрубілі від холоду чи роботи, також оздоровить картопля. Рекомендують тримати руки в теплому розчині відвареної картоплі (5–10 хв.). Або ж заваріть 1 ст. л. крохмалю у 200 мл окропу, долийте теплої води до 1 л, вилийте в миску і тримайте руки впродовж 10–15 хв. Після цього можна намастити їх маззю: 1 ст. л. крохмалю, 1 ст. л. лимонного соку, 4 ст. л. гліцерину, масу перемішують, загортають у марлеву серветку, тримають на руках кілька годин.

Якщо нема часу на тривалі процедури, для пом’якшення шкіри рук можна просто потримати їх упродовж 5 хв. у теплому пюре з вареної, неочищеної картоплі.

 

Автор: Тетяна Гарник, професор

 

Купити картоплю найкращих сортів на насіння

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як виростити ранню картоплю: особливості посадки, догляду та підживлення
Навіщо вирощувати ранню картоплю, коли можна споживати бульби зі сховища? Проте бульби під час зберігання втрачає вологу, крохмаль, а більшість вітамінів розкладається, нагадують експерти «СонцеСаду» (СС. 2/2022)
Цікаво дізнатися про картоплю
Цікаві факти з історії картоплі
Найкращі сорти картоплі
Ніна Костишина з містечка Любара на Житомирщині вирощує на городі близько сотні сортів картоплі. Які ж сорти найкращі?
Як підготувати ґрунт восени 2024 року під картоплю
Що треба робити після збирання картоплі, аби наступного року її вродило ще більше? Про це — наша розмова з Григорієм Богачем, завідувачем лабораторії ТОВ «БІО ЦЕНТР».
Нова технологія садіння картоплі
Подружжя фермерів із півдня України садить картоплю для власного споживання та на продаж, тоді як перший урожай на цих територіях починають збирати
Основні хвороби картоплі при зберіганні
Про найпоширеніших шкідників та хвороб, які погрожують суттєвим пошкодження та навіть знищенням всього запасу картоплі в процесі зберігання
Що робити з урожаєм картоплі
Цьогорічний урожай картоплі зібрано. А як правильно зберіга­ти картоплю в зимовий період? І від чого залежить якість збереження? Поради фахівця
Використання картоплі в харчуванні та лікуванні
Справжні картопляні ласуни — жителі пoстрaдянських крaїн, зoкремa українці. Про користь картоплі в харчуванні
Полив картоплі
Для отримання швидких і рівномірних сходів треба садити бульби у вологу землю або зрошувати після висадження. Правила поливу
Все про вирощування картоплі: від вибору кольору до хитрощів зберігання
Від вибору кольору до хитрощів зберігання – все, що треба знати про картоплю

Рекомендовані товари!