Цибуля — найкращий лікар від багатьох хвороб.
Звичайну ріпчасту цибулю широко застосовують і для зниження рівня цукру в крові.
✔ Столову ложку цибулевого соку вживають двічі на день через 20 хвилин після їди. Цибулевий сік знижує вміст цукру в крові завдяки дії інуліну. Із цибулі можна приготувати настій. Для цього цибулину середньої величини дрібно ріжуть і заливають склянкою перевареної води кімнатної температури. Витримують не менш як 2 години, п'ють по третині склянки тричі на день за півгодини до їди.
✔ Корисно вживати печену цибулю — 1 цибулину уранці або ввечері, за півгодини до їди. Крім того, з цибулі готують настоянку на горілці (1:10). Настоянку приймають розведеною у воді двічі на день по 1 ч. л.
Цибуля — відмінне джерело вітамінів — С, В1, В2, а також містить каротиноїди, лимонну, яблучну кислоти, цукри, флавоноїди.
✔ При гіпертонії найкраще допоможе пюре цибулі з медом: натерти на дрібній тертушці 1 цибулину, додати 1 чайну ложку меду, поділити на 2 частини і приймати натще і перед сном.
✔ Наукою доведено, що цибуля має антисклеротичну дію, нормалізує рівень холестерину в крові. Чудовим антисклеротичним засобом є ранковий бутерброд із цибулевої кашки. Для цього звечора подрібніть цибулину і залийте її гранатовим соком. Намастіть суміш на хліб. Можна додати трішки петрушки.
Увага!
Оскільки до складу ефірної олії цибулі входить сірка, її не можна вживати у великій кількості при тяжких захворюваннях нирок, печінки, шлунку і серця.
Цибуля-батун. Вітаміну С у ній вдвічі більше ніжу ріпчастої цибулі. Вона сприяє зниженню кров'яного тиску і підвищенню еластичності капілярів.
Цибуля-порей. Багата на мінеральні солі, особливо калій. Вона активує обмін речовин.
Цибуля-шалот. Вона багата солями заліза, калію, кальцію, вітамінами групи В (у зелені - багато вітаміну С, каротину).
Цибуля-шніт. За кількістю та складом вітамінів — одна з найбільш цінних овочевих культур. У ній багато вітамінів групи В, РР, С, каротину, кальцію і заліза. Шніт дуже корисний для серцево-судинної системи.
⌂ Фото: Цибуля дуже корисний овоч
Щоб цілий рік організм отримував необхідні вітаміни, краще вирощувати різні види цибулі на своїй ділянці. Це невибаглива рослина, яку садять або навесні, або восени. Посадковий матеріал краще купувати у перевірених продавців, а не у бабусь на базарі. Так ви гарантовано отримаєте врожай саме того виду цибулі, яку садили.
Городники в Україні вирощують цибулю різних видів та сортів, вибираючи за строками дозрівання, щоб насолоджуватися корисним продуктом весь сезон. Так цибуля поділяється на:
Пробуйте виростити цей корисний овоч різного виду і вибрати той, який припаде найбільше до смаку
Рекомендовані товари!
У наявності
Цибуля ріпчаста Любчик за 1 г (ЕЦБ-10)
18грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Ялтинська за 1 г (ЕЦБ-25)
16грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Шанхай за 0,25 г (ЕЦБ-37)
10грн.
У наявності
Цибуля ріпчата (чорнушка) Луганська (ЕЦБ-20)
10грн.
У наявності
Цибуля ріпчаста (чорнушка) Кенді F1 за 0,25 г (ЕЦБ-47)
18грн.
У наявності
Цибуля саджанка Сноубол (ЕЦБ-6)
79грн.
У наявності
Цибуля саджанка Сеншуй (ЕЦБ-15)
79грн.
У наявності
Цибуля саджанка Радар (ЕЦБ-16)
79грн.
У наявності
Цибуля саджанка Геркулес (ЕЦБ-61)
79грн.
У наявності
Цибуля саджанка Стурон (ЕЦБ-60)
79грн.