Класифікація жоржин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.03.2020

Жоржина — рослина родини айстрових, надземна частина якої щорічно відмирає до кореневої шийки, а наступного року відновлює свій ріст.

Біологічні особливості жоржин 

Жоржина складається з надземної та підземної частини. Надземна частина складається з доволі міцного порожнистого стебла, складного листя та суцвіть. Оскільки жоржина не стеблового, а кореневого походження, то закладання і розвиток вегетативних пагонів відбувається в нижній частині стебла і коренебульби (мал. 4). Висота надземної частини може сягати шести метрів, однак реальна висота садової жоржини не більше 2,5 м. Надземна частина увінчується суцвіттям, яке має два види квітів: трубчасті і язичкові. Культурні сорти можуть трубчастих квіток не мати і за таких умов насіннєве розмноження неможливе. При надмірному удобренні ґрунту в пазухах листя утворюються пасинки, з яких може виростати повноцінне стебло, їх використовують для формування куща. Підземна частина жоржини  складається з дуже короткого підземного стовбура і коренебульб, які служать для розмноження. Коренева система проникає в землю на глибину не більше 30-40 см.

 Ботанічний опис жоржини

⌂ Фото: Ботанічний опис жоржини

 

Міжнародна класифікація жоржин

Інтенсивна селекція з усього світу створила величезну кількість сортів. Для того, щоб розібратися серед цього розмаїття, скористаємося традиційною класифікацією жоржин, розробленою Королівським Садівничим Товариством (RHS) у Великобританії, що була узгоджена з голландським і американським товариствами жоржин і складається з 12 основних груп:

Основні групи жоржин

⌂ Фото: Основні групи жоржин

 

I. До простих (немахрових) відносять жоржини, у яких язичкові квіти (пелюстки) розміщені в один ряд.

Прості (немахрові) жоржини

⌂ Фото: Прості (немахрові) жоржини

II. Комірчикові мають суцвіття, утворені одним-двома рядами широких і одним рядом вузьких пелюсток, які охоплюють диск квітки, як комірець. Ці квіти користуються великою популярністю серед садоводів і добре підходять для зрізу. Приклади: La Gioconda, Impression Festivo.

Комірцеві жоржини

⌂ Фото: Комірцеві жоржини

III. Анемоноподібні жоржини мають суцвіття з одним-трьома рядами плоских пелюсток і великими трубчастими квітками в центрі. До них належать Polka, Purpinka, Siemen Doorenbos.

Анемоноподібні жоржини

⌂ Фото: Анемоноподібні жоржини

IV. Німфейні жоржини отримали таку назву, бо нагадують водяну лілію-німфею. Діаметр – 5-20 см. Le Castel, Niigata, Rancho, GLORIE VAN HEEMSTEDE

Німфейні жоржини

⌂ Фото: Німфейні жоржини

V. Декоративні — велика група жоржин з повним суцвіттям, має дуже багато квітів, у яких не видно трубчастих квіток у центрі. Квіти, як правило, з широкими і плоскими, переважно гострими кінчиками. Вони можуть бути загорнуті на не більше ніж ¾ своєї довжини і з легко закрученими на кінчиках пелюстками.

Жоржина декоративна X-Factor

⌂ Фото: Жоржина декоративна X-Factor

Aitara Diadem, Akita's Striped, American Sun, Arabian Night, Babylon brons, Babylon paars, Babylon rose, Barbarossa, Blue Wish, Bodacious, Bonesta, Bristol Stripe, Caballero, CANDLELIGHT, Cafe au Lait, Contraste, DARK FUBUKI, Duet, Etoile noire, EXPLOSION, Fire Pot, Fleurel, Garden Wonder, GRAND PRIX, HAPPY GO LUCKY, JAMAICA, Kiev, Kyoto, Lady Darlene, Lavender Perfection, Lilac Time, Maxime, Mingus Alex, Mister Оptimist, Myamа Fubuki, Nagano, Omega, Onesta, Osaka, PAINTED GIRL, Painted Lady, PAINTED MADAME, Pashmina, Peaches and Cream, Penny Lane, Priceless Pink, Procyon, Purple Taiheijo, Rebbeca's World, Seattle, SELLWOOD GLORY, Sir Alf Ramsay, Smokey, THOMAS EDISON, VANCOUVER, White Perfection, Wittem, Feu-follet, Procyon, Delighting Glow, Frivolous glow

VI.Кулясті — суцвіття легко сплющені або кулеподібні, повні, складаються з густих квітів. Пелюстки загорнені в трубочку більше, ніж на половину довжини. Babette, Golden Torch, Kenora Fireball, Marble Ball, Night Queen, Peter, Sakura Fubuki, Snowcap, Sylvia, Eveline, Lupin Orange

Кулясті жоржини

⌂ Фото: Кулясті жоржини

VII. Помпонні – суцвіття формою схоже на кулясті жоржини, однак квіти язичкуваті,  згорнуті в трубочку по всій своїй довжині, більш плоскі і зі значно меншою серединкою. Rocco, Souvenir d'Ete, Artaban, Kalinka, FRANZ KAFKA

Жоржина помпона Dark Spirit

⌂ Фото: Жоржина помпона Dark Spirit

VIII. Кактусові — суцвіття з багатьма  вузькими язичками з гострими кінчиками, які згорнуті вздовж своєї осі на більш ніж ½ довжини, прості або скручені. Alfred Grille, Apricot Star, Flash, Friquolet, GARDEN PRINCESS, GERRY SCOTT, Good eart, Ice crystal, Jeanne d'Arc, Jessica, Ludwig Helfert, MY LOVE, Nancy, Orfeo, Park Princess, Prestige, Purple gem, RISING SUN, Striped Vulkan, Trebbiano, Veritable, White Star, Yellow Happiness, Yellow Star.

Жоржина кактусова Bridgeview Aloha

⌂ Фото: Жоржина кактусова Bridgeview Aloha

IX. Напівкактусові. Суцвіття подібні до кактусових, тільки язички ширші, загорнені не більш, ніж на ½ і не менш, ніж на ¼ довжини. Ace Summer Emotions, Blackberry Ripple, Bonne Esprit, BORA BORA, Burning Love, Champs Elysees, Chat Noir, Colour Spectacle, Dutch Explosion, ELGA, Fantasia, GINA LOMBERT,  Gold Crown, HELG, KENNEMERLAND, Mick's Peppermint, Mingus Gregory,New Dimension, Preference, Red Marjorette, Rip City, SHOOTING STAR, VERITABLE, VUURVOGEL, WITTEMANS BEST, Worton Blue Streak.

Напівкактусові жоржини

⌂ Фото: Напівкактусові жоржини

Оленячі роги

Квіти язичкуваті, порізані або поділені на дві або більше частин, що робить зубчастими цілі суцвіття. Пелюстки квітів можуть бути плоскі, згорнуті, закручені на кінчиках, прості або скручені. Alauna Clair Obscur, Apache Blauw, Aurore, Black Touch, Eurydice, Idylle, Kenora Macop-b, Nenekazi, Red and White Fubuki, Snoho Diane, Snoho Wonder, Sparkler, Star Spectacle, Tsuki yori no shisha.

Жоржина оленячі роги Apache blauw

⌂ Фото: Жоржина оленячі роги Apache blauw

Cерія «КАРМА»

колекція високих жоржин для краю бордюру, заввишки 80-100 см, з прекрасною формою куща. Квітконоси підняті вгору, суцвіття 12-15 см в діаметрі. Ці жоржини дуже красиві на клумбі й прекрасні в  букеті. Серія «Карма» користується великою популярністю серед любителів жоржин у різних країнах світу, а також цінується професіоналами.

Цю серію виведено для отримання квітів для зрізу, адже барвисті  та різноманітні за формами жоржини ніби так і просяться до букету, а завдяки старанням селекціонерів можуть стояти у вазі від 7 до 12 днів.

Kaрма Bon Bini, Karma Maarten Zwaan, Karma Fuchsiana, Karma Gold, Karma Prospero, Karma Amanda, Karma Bon Bini, Karma Choc, Karma Corona, Karma Sangria.

Жоржина Кarma Lagoon

⌂ Фото: Жоржина Кarma Lagoon

X. Змішана група жоржин включає в себе усі інші квіти, які не можна віднести до жодного з описаних сортів.

XI. Хризантемоподібні жоржини, звичайно ж, нагадують хризантеми —  їхні пелюстки загорнені в трубочку і вигнуті.

Довгі, вузькі пелюстки, загорнені на одну третю довжини в орхідейних жоржин. Це досить ефектні квіти, хоча на орхідею не зовсім схожі.

Купити жоржини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Невибагливі квіти для «ледачої» клумби
Хочете мати гарну клумбу, але думаєте, що це дуже клопітно? У зворотньому Вас переконає експерт «СонцеСаду» Кулик Світлана. Вона розповість про невибагливі однорічні квіти для клумби
Як створити оригінальний садовий дизайн із підручних матеріалів: поради від прикарпатської дизайнерки-аматорки (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Ландшафтний дизайн для творчих людей не потребує багато коштів, головне — бажання і натхнення, яке дарує нам сама природа. В цьому впевнена майстриня рукотворного, садового дизайну з прикарпатського села Володимирці Жидачівського району Львівської області Марія Гишпіль
Викопування та зберігання цибулин тюльпанів
Коли краще викопати та як правильно зберігати цибулини тюльпанів перед посадкою
Лілійники — пишний цвіт і ніжний аромат все літо
Лілійники мають доволі тривале цвітіння в найспекотніші літні місяці, що зробило їх одним з найкращих садових трав’янистих багаторічників, нагадує «СонцеСад»
Пахучі тюльпани на всякий смак та колір
Якими особливостями розвитку вирізняються тюльпани, порівняно з іншими квітами
Лілійник. Краса — на день, здоров’я — на роки
Мало хто знає, що ця рослина – не просто окраса наших клумб, а й лікар багатьох хвороб
Як підготувати троянди до зими
Поради як підготувати троянду до зими.
Нові сорти лілій. Секрети селекції лілій
Як народжуються нові сорти лілій
Як вирощувати іриси
Хочете мати фантастичну палітру кольорів у своєму квітнику? Тоді іриси саме для вас!!! Генадій Мамченко навчить правильному догляду

Рекомендовані товари!

Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г

У наявності

Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г (ЕНК-380)

12грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г

У наявності

Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г (ЕНК-536)

12грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Жоржина Дабл Екстрім (суміш) за 0,25 г

У наявності

Жоржина Дабл Екстрім (суміш) за 0,25 г (ЕНК-374)

15грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Півонія Itoh Old Rose Dandy

У наявності

Півонія Itoh Old Rose Dandy (ОКН-3298(2-4л))

489грн.
Висота 80 см
Форма квітки світло-рожевий
Вид напівмахровий
Діаметр квітки 10-15 см
Упаковка
Півонія Itoh Lafayette Escadrille

У наявності

Півонія Itoh Lafayette Escadrille (ОКН-3297(2-4л))

489грн.
Висота 70 см
Колір квітки бордовий
Вид простий
Діаметр квітки 10 см
Упаковка
Ірис бородатий Дуддес

У наявності

Ірис бородатий Дуддес (ОКН-3534(0,5-1,5л))

99грн.
Діаметр квітки 18-20 см
Тип крони воронкоподібний
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри середньорослі
Форма багаторічники
Висота 60-70 см
Форма квітки Махрова
Колір квітки двоколірний
Вид Німецький
Ірис бородатий Ліп Сервіс

У наявності

Ірис бородатий Ліп Сервіс (ОКН-3533(0,5-1,5л))

99грн.
Діаметр квітки 18-20 см
Тип крони воронкоподібний
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри середньорослі
Форма багаторічники
Висота 60-70 см
Форма квітки Махрова
Колір квітки фіолетовий
Вид Німецький
Ірис бородатий Давнінг

У наявності

Ірис бородатий Давнінг (ОКН-3535(0,5-1,5л))

99грн.
Діаметр квітки 10-12 см
Тип крони воронкоподібний
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Висота 70-100 см
Форма квітки Махрова
Колір квітки Жовтий
Вид Німецький
Астильба Etna (2-3 бруньки)

У наявності

Астильба Etna (2-3 бруньки) (АСТ-17)

119грн.
Астильба Bremen (2-3 бруньки)

У наявності

Астильба Bremen (2-3 бруньки) (АСТ-18)

119грн.