Як обрізати троянду навесні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.04.2022

Весна — найкращий період для обрізання та підготовки троянди до нового сезону цвітіння. Її часто називають «королевою квітів», помилково вважаючи, що за своєю красою вона приховує примхливу вдачу і особливі вимоги до квітникарів. Та насправді потрібно лише знати найголовніші секрети успіху вирощування цієї рослини, якими діляться експерти «СонцеСаду». І тоді ця «королева» назавжди поселиться у вашому саду і серці.

Як краще обрізати троянди навесні

Важлива робота в квітнику напровесні — обрізування, чищення та формування кущів. Спеціалісти виділяють чотири основні способи обрізання троянд:

1. Класична обрізка, яка передбачає повне вирізання відмерлих, пошкоджених, тоненьких гілок. На місці зрізу колір деревини повинен бути світлим, без коричневого відтінку. Здорові пагони також укорочують, а порослі частини куща видаляють.

2. Помірна обрізка передбачає укорочення пагона наполовину, ослаблені пагони вкорочують ще більше, або й взагалі видаляють. Цей спосіб підходить більше для кущових, штамбових чайно-гібридних троянд і троянд флоринбунда.

3. Для обрізання укорінених і сильнорослих сортів чайно-гібридних троянд використовують легку обрізку. Пагони при цьому зрізають на дві тре­тини висоти.

Увага!

Обрізання таким способом не рекомендовано прово­дити щороку — після нього пагони будуть занадто витягуватися, а троянда погано цвістиме.

4. Сильна обрізка — основний спосіб догляду за вже сформованими трояндами флоринбунда. Використовують його для омолодження старих кущів та оздоровлення слаб­ких. Пагони при цьому обрізають на рівні третьої бруньки від основи, залишаючи їх щільними і короткими. Іноді таким способом обрізають і новопосаджені кущі — тоді вони ростуть пишними, а бутонів на них більше.

Відео: Підготовка до весни: як правильно обрізати троянди

Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом

 

Як обрізати різні види троянд навесні

«Чищення» виконують за певними правилами для кожної групи троянд. Зріз роблять на відстані 5 мм вище бруньки, направленої всередину куща, яка відпустить новий пагін. Якщо на кінчику пагона залиши­ти бруньку направлену всередину куща, це призведе до неправильно­го його формування, (мал. 1). Коли пагін відмирає, він набуває бурого кольору до самої серцевини, тоді - обрізаємо до першої сплячої брунь­ки косим зрізом (мал. 2).

Малюнок 1 та 2

⌂ Малюнок 1 та 2

У клумбових і чайно-гібридних троянд вирізають слабкі і пошкоджені пагони, видаляють відмерлі кінці пагонів.

Лишають 3-8 пагонів на кущі (залежно від його розмірів), обрізаючи їх на рівні четвертої-шостої бруньки (від землі). Перевага такого обрізання в тому, що пагони після нього підростають рівномірно (мал. 3).

Малюнок 3

⌂ Малюнок 3

Штамбові троянди в кінці квітня повністю вкорочують, лишаючи 3-5 бруньок, плакучі сорти лише проріджують. Сухі і пошкоджені пагони вирізають (мал. 4).

Малюнок 4

⌂ Малюнок 4

У кущових троянд вирізають пагони лише багатоквітнучої групи, інші ж укорочують на третину (мал. 5). Троянди, які цвітуть один раз в се­зон, весною не обрізають, для них рекомендоване проріджування куща після квітнення.

Малюнок 5

⌂ Малюнок 5

Обрізання плетистих. У рослин, які кілька разів квітнуть, вкорочують бокові пагони, залишаючи 2-4 бруньки. Довгі головні пагони не чіпають (мал.6). Однократноквітнучі проріджують лише після цвітіння. Навесні молоді пагони не зрізають, бо на них з’являються квіти.

Малюнок 6

⌂ Малюнок 6

Увага!

Після обрізки пагони знов підв’язують.

 

Поради від 

Перед тим, як приступити до роботи, звільніть кущі від зимового укриття, обережно відгрібаючи землю або торф від основи. Перш за все, обріжте до здорової ча­стини або виріжте повністю чорні і яскраво-червоні сухі й пошкоджені пагони. Розкопайте і видаліть усю порослу дику частину (не для кореневласних троянд), виріжте також тоненькі і слабкі гілочки.

Повторноквітучі кущові троянди проріджуйте кожної весни, видаляючи зайві пагони на рівні ґрунту та вкорочуючи на третину ті, що залишилися.

Укоротіть бокові пагони у ре­монтантних плетистих троянд на дві третини.

Шипшину ніколи не обрізайте! Її кущі лише проріджують кожні 3-5 років, видаляючи старі пагони до самої землі.

Для клумбових троянд застосовуйте сильне обрізання, а кущові лише проріджуйте за потреби щовесни.

Використовуючи усі ці нехитрі секрети, ви гарантова­но отримаєте гарний результат у своєму квітнику вже цього літа! Насолоджуйтесь троян­дами та життям!

 

Купити саджанці найкращих троянд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як збільшити тривалість життя кущів троянди
Вже після 8–10 років кущ троянди починає фізіологічно старіти. Як продовжити його життя? Відповіді на це запитання знають експерти "СонцеСаду"
Як зберегти букет із троянд
Створюйте дивовижні композиції, щоб порадувати себе та рідних пахощами та переливом фарб прекрасної рослини вже у будинку, у вазі. Але як правильно зрізати, а потім зберегти букет, щоб продовжити відчуття свята? Пропонуємо поради експертів
Про використання троянд у букетах
Як підібрати букет-подарунок для певної люди­ни? Які троянди використовувати і скільки? Як гарно оформити букет? Як зробити так, щоб він довше не втрачав свіжості? Відповідає флорист
Сусіди троянди у вашому саду
Окрім розаріїв, троянди висаджують у міксбордери, на геометричні клумби, рабатки, бордюри, узлісся. Поєднання рослин на клумбах — це велике мистецтво. Поради фахівця
Афродита в царстві квітів
Про цілющі властивості троянди знали ще в античні часи
Щоб усе було в трояндах
5 порад для правильного зберігання троянд узимку від Марії Луканюк, спеціаліста із захисту рослин, агронома
Петро Хлєбнік: «Мої троянди за літо квітнуть тричі»
Хлопчина переймав досвід дядька, мріючи про власні сад та квітник. Зараз його обійстя нагадує оранжерею
Троянди. Любов, що зцілює і надихає
Історія Зої Яценко, читачки журналу СонцеСад, про любов до троянд
Що заважає троянді бути королевою (журнал СонцеСад №2/2021)
Хвороби, шкідники троянди та боротьба з ними
5 порад по вирощуванню троянд та правильного зберігання взимку
Правила вирощування троянд

Рекомендовані товари!