Як і де висаджувати дугласію, поради з догляду та обрізки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.02.2022

До Європи дугласія потрапила на початку ХІХ ст, а в Українські Карпати — дещо пізніше, де відзначилася рекордними показниками росту. Нині деякі дев’яносторічні дерева дугласії Мензиса у найкращих лісових насадженнях Карпат сягають заввишки 60 м і діаметром до 1 м.

Інші різновиди цієї культури — сірий та сизий (так звана «блакитна ялинка»), не досягають таких розмірів, хоча дуже популярні в садово-парковому будівництві. Подробиці вирощування та догляду за дугласією знають експерти «СонцеСаду».

Дугласія: опис і особливості рослини

Дугласія (псевдотсуга) — невеличкий рід високих хвойних дерев. Їх ще називають ялицями Дугласа. У природі зустрічається на заході Північної Америки від Британської Колумбії (Канада) до Каліфорнії (США). Тому посідає в лісовому господарстві цих великих країн чільне місце.

Дуже привабливим є сизий різновид дугласії, що відзначається кращою зимостійкістю, хоча росте повільніше. Колір хвої цієї рослини дещо нагадує дуже популярні сизі форми ялини колючої та канадської.

Світло-зелена хвоя зеленого різновиду дугласії — м’яка, плоска, розташована на гілках гребінчасто: майже в одній площині, як у тиса (звідси ще одна з її назв — псевдотсуга тисолиста, бо нагадує тсугу, хоча її хвоя удвічі довша). Нижній бік хвоїнки світліший та з двома сріблястими смужками. Її хвоя приємно пахне, особливо під час розтирання. Окрім того, оригінальні шишки звисають, як у смереки.

У дугласії декоративні шишки, що звисають

⌂ Фото: У дугласії декоративні шишки, що звисають

 

Посадка та догляд за дугласією

У догляді псевдотсуга (дугласія) невибаглива, однак віддає перевагу добре дренованим і суглинковим ґрунтам. Пісок та важка глина — не для неї.

Перед висаджуванням приготуйте субстрат для цієї рослини: суміш листкової землі, торфу і перегною (3:2:2). Якщо ґрунт на ділянці занадто щільний, покладіть шар дренажу на дно ями. Наприклад, можна використати керамзит і пісок.

Варто знати!

Не висаджуйте дугласію в темних закутках саду — рослина потребує достатнього освітлення, хоча молоді деревця не бажано висаджувати в місцях, де є палючі промені сонця. Краще підібрати ледь затінені ділянки.

Молоді деревця не можна висаджувати на відкритій для сонця ділянці

⌂ Фото: Молоді деревця не можна висаджувати на відкритій для сонця ділянці

 

Як підготувати дугласію до зимівлі

Суворі зими та засухи рослина витримує задовільно, особливо в молодому віці, і має високу здатність відновлюватися. Однак краще приховати молоде деревце від морозів. Наприклад, укрити його стовбур нетканим матеріалом у перший рік після пересаджування. Потім воно зміцниться і не потребуватиме такого укриття.

Тільки на першому році «нового життя» (після висаджування) для цього знадобиться комплексне добриво для хвойних. Також розрихлюйте ґрунт, аби до кореневої системи проникало повітря.

На зиму вкривають лише молоде деревце, яке нещодавно пересадили

⌂ Фото: На зиму вкривають лише молоде деревце, яке нещодавно пересадили

 

Обрізка та полив дугласії

У перші роки життя дерева бажано проводити обрізування крони — бічні пагони зрізують, тоді форма дерева стає більш привабливою і «пухнастою».

Не забувайте поливати деревце в міру висихання ґрунту (10–12 л води на дерево). Подобається дугласії і дощування, особливо в молодому віці та в засушливі періоди року. Хоча загалом псевдотсуга посухостійка, але помірна волога буде їй лише на користь.

Шкідників і хвороб дугласія не боїться. Отож, Вам легко буде доглянути свою красуню.

Спеціально для «СонцеСаду» Янош Шляхта, канд. с/г наук, ст. наук. доц. кафедри лісового і садово-паркового господарства Бережанського агротехнічного інституту.

 

Купити саджанці хвойних рослин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ялина звичайна: незвичайні секрети посадки, догляду та формування крони
Як виростити пухнасту красуню у себе в саду. Поради та авторський метод формування декоративних кущів із хвойних дерев від фахівця
Ялиця — суперкрасуня
Вічнозелені хвойні дерева з пірамідальною кроною, розкидано-кільчастими гілками і гладенькою сірою корою на молодих деревах, неодмінно прикрасять вашу прибудинкову ділянку
Модрина — хвойний дуб
Крони цих дерев завжди ажурні та пропускають багато світла, а яйцеподібні шишки можуть залишатися на дереві протягом кілька років, хоча достигають у рік цвітіння. Прикрасьте свій сад!
Сосна — чарівна гостя саду
Сосни — одні з найдекоративніших дерев у наших парках і скверах. Навіщо її вирощують в садах?
Вічнозелена краса удома
Види хвойних та основні правила їх догляду
Декоративні хвойники
Як підібрати хвойники та яким має бути догляд за ними
Сосна. Види
Сосна. Види та використання у дизайні
Туя західна, або дерево життя
Туя західна — улюблениця ландшафтних дизайнерів
Ялівець та його види: застосування у ландшафтному дизайні
Експерти «СонцеСаду» розкажуть, як виглядає ялівець різних видів і яким чином ця декоративна рослина зможе прикрасити будь-який куточок біля будинку

Рекомендовані товари!