«СонцеСад» нагадує, як підготувати гортензії до зими. Завдяки нашим рекомендаціям збережете кожну бруньку, яка чекатиме весни, щоб потішити чудовим цвітом улітку. Ваш квітник буде найчарівнішим.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Ваше бажання обов’язково здійсниться, якщо, тримаючи у своїх долонях пишну кульку гарного суцвіття гортензії, усім серцем зажадаєте його. Здається, що в ту саму мить, як у казці, десятки різнокольорових метеликів випурхнуть із долонь, закружляють у веселому танку, немов граційні балерини, та знову розлетяться аж до хмаринок. Це свято триватиме від літа до осені. Ніжні пелюстки можуть змінювати колір або навіть мати райдужні переливи. Великолисткові гортензії зі суцвіттями величезного розміру, гармонійністю форми та кольору додадуть вашому саду неперевершеної чарівності, ніжності й романтики.
⌂ Фото: Саме садову гортензію найчастіше використовують флористи у букетах
Ніжно-рожеві чи небесно-голубі, яскраво-малинові чи світло-бузкові, ніжно-кремові чи фіолетові, королівські сапфірові чи аметистові. Усі великолисткові гортензії, окрім білих, можуть змінювати колір.
⌂ Фото: Великолисткова гортензія зробить ваш сад казковішим
Щоб у саду красувалися блакитно-фіолетові квіти, уже від початку закладання суцвіть поливайте рослину розчином сульфату алюмінію чи сульфату алюмінію-калію чотири або п’ять разів на тиждень (3 г на 1 л води). Якщо прагнете яскраво-рожевого цвітіння, додавайте до ґрунту крейди, доломіту, фосфору чи вапна кілька разів на сезон.
⌂ Фото: Щоб гортензія була рожевою треба додати доломіт, крейду або вапно, фосфор
⌂ Фото: Щоб зробити гортензію блакитною варто підживити її сульфат калієвими галунами. Розведіть їх в теплій воді (30г на відро) та полийте кущ гортензії за три тижня до цвітіння
Вирощувати у своєму саду розкішну великолисткову гортензію надзвичайно просто. Вона потребує мінімального догляду, але все ж таки варто знати його правила.
Хоча гортензії завжди радять садити в затінку, восени все одно рослини треба рясно поливати раз на тиждень, щоб на гілочках формувалися найміцніші бруньки, які в грандіозних суцвіттях розквітнуть лише наступного літа. Підстригаємо кущ, коли досягне три- або чотирирічного віку. Обрізаємо тільки гілочки, що відквітували, та пагони, спрямовані всередину куща.
У середині вересня проводимо профілактику задля захисту рослин від хвороб та шкідників. Якщо є пошкодження чи плямки на листочках, використовуємо однопроцентну бордоську суміш чи препарати з міддю.
Підживлюємо рослини добривами з калієм та фосфором, щоб до морозів молоденькі пагони встигнули дозріти, а коріння зміцніло.
Укриваємо кущі великолисткової гортензії восени, коли стала мінусова температура вночі та не дуже високі її плюсові показники вдень. Але не хвилюйтеся: ця ніжна модниця легко витримує від -5 до -10°С! Зазвичай на Півночі України оптимальний період її утеплення – листопад, на Півдні – січень.
У суху погоду обгорніть кущики агроволокном, мішковиною чи плівкою, обгородіть фанерними дощечками або обтягніть металевою сіткою. Заздалегідь накрийте гілочки сухим листям, соломою чи тирсою. Якщо вони м’якенькі, нахиліть донизу та пришпиліть.
⌂ Фото: Завдяки велику об'єму шапочок із гортензій виходять ось такі помпезні букети
Тільки-но минуть весняні приморозки, утеплювальні матеріали зніміть, додайте до ґрунту деревного попелу й розпушіть. Уже в червні споглядатимете казкову красу цвітіння, що триватиме аж до золотої осені.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Світлана Гончаренко
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Гортензія деревоподібна Strong Annabelle (ОКН-156(2-4л))
У наявності
Саджанець Плющ Profesor Seneta (ОКН-127(2-4л))
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста Strawberry Blossom (ОКН-161(2-4л))
У наявності
Саджанець Гортензія великолиста Rosso Glory (ОКН-2983(2-4л))
У наявності
Саджанець Гортензія метельчаста Пінк Леді на штамбі (ОКН-4011(10-12л))