Наші предки знали про поживні і цілющі властивості горіха, про які ми неодноразово згадували на нашому сайті, але є ще багато переваг
►По-перше, фундук дуже врожайна рослина: з одного куща можна мати в середньому 6-7 кг великих смачних горіхів. П'ять-сім кущів повністю задовольнлять потреби сім'ї у поживних горішках. Надлишок можна і на базарі продати. Зверніть увагу: у магазині фундук продають по 300 гривень за кілограм, а то і дорожче.
►По-друге, фундук має корисні властивості: часте споживання горішків допомагає при хронічній втомі, неврозах, захворюваннях серцево-судинної системи, недокрів'ї, діабеті, ожирінні. Бо у цих горішках аж двадцять амінокислот, необхідних людському організму, дев'ять вітамінів та багато макро- і мікроелементів. А в олії фундука знайшли дуже цінну речовину: токоферол (вітамін Е), який називають вітаміном молодості. Цей сильний антиоксидант значно подовжує життя, особливо важливий він для людей літнього віку. Лікувальні властивості мають і листя, кора та шкаралупа.
►По-третє, фундук довговічний: ця проста у догляді рослина годуватиме вас, ваших дітей, внуків і правнуків. Її життєва сила полягає також і у потужному утворенні прикореневих пагонів, з допомогою чого її можна омолоджувати, злізаючи старі стовбурці і даючи можливості росту новим, молодим.
►По-четверте, фундук — невибаглива рослина. Невибагливістю до ґрунтів та рельєфу площі. Фундук можна вирощувати на майже усіх видах ґрунтів, крім засолених, дуже важких глинистих та сухих піщаних. Під фундук можна відвести незручні для вирощування інших культур нерівні ділянки, де він, до того ж, зупинить ерозію ґрунту.
►По-п’яте, фундук гарно та довго зберігається в домашніх умовах. Головне — помістити горіхи у сухе приміщення без сторонніх запахів, де, його можна зберігати хоч до наступного урожаю (а за потреби і аж до трьох років), і він не втратить смакових якостей і поживних властивостей, Однак, майте на увазі: у полущених горіхів через кілька тижнів погіршується смак, вони стають гіркими. Та й зрештою, ліщина просто красива. Взимку її сережки виділяються на снігу своїми рожевими, зеленуватими, чи навіть помаранчевими відтінками. Ранньою весною вони жовтіють і пускають пилок. Листя різних сортів буває від темно- та світло-зеленого, до жовтуватого та різних відтінків червоного. Особливо ефектно, якщо в одному ряду поєднати кущі різних кольорів.
Відео: Найпопулярніші питання, які стосуються фундука:
Розповідає селекціонер і саідвник із великим досвідом Ігор Цибенко
Відео: Інтенсивна технологія вирощування фундука: отримаєте втричі більше врожаю
Розповідає селекціонер і саідвник із великим досвідом Ігор Цибенко
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Фундук Каталонський (ОКН-993)
У наявності
Саджанець Фундук Каталонський (ІФН-5-10)
У наявності
Саджанець Фундук Галле (ОКН-1698)
У наявності
Саджанець Фундук Косфорд (ОКН-1717(2-4л))
У наявності
Саджанець Фундук Цінний Вебба (ОКН-1697)