Як вирощувати сонячну ягоду санберрі в Україні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.01.2022

Шановна редакція журналу «СонцеСад»! Я — бабуся, яка дуже любить вирощувати дивні, екзотичні рослини. У вашому журналі вже кілька років замовляю саджанці різних дерев, ку­щів. Радує широкий асортимент рослин з усього світу. Я вже ку­пувала у вас китайські годжі, канадську іргу, екзотичні лимони.

А зараз звертаюся до вас із проханням розказати про ягоду з Канади з красивою назвою Санберрі. Я знаю, що це однорічник і вирощується він з насіння, як помідори. Розкажіть, будь ласка, більше про цю ягоду. Чи можна її вирощувати на наших теренах і якщо так, то як це робити правильно?

Бажаю вам добра і успіхів!

Світлана Георгіївна Тимошко, м. Ужгород.

Шановна Світлано Георгіївно, дякуємо за добрі слова і за ваше запитання. Дійсно, ягода санберрі — дуже смачна і корисна, а її виро­щування не потребує особливих зусиль. Як ви зауважили, санберрі — це однорічник, що належить до роду пасльонових, як і помідори. Ця рослина невибаглива і цілком підходить для вирощування в Україні.

Санберрі добре переносить як прохолодні ночі, так і спекотні дні. При цьому продовжує цвісти і плодоносити до глибокої осені, що вигідно відрізняє цю культуру від інших ягід.

 

Санберрі — унікальне творіння людських рук 

Ягода санберрі, яку ще називають канадською чорницею, є не да­ром природи, а результатом багаторічної праці селекціонера Лютера Бербанку. Як батьківські форми він використав представників рослинного світу з різних континентів: африканський паслін і євро­пейський сланкий паслін. Дітище селекціонера успадкувало від свого африканського предка крупноплідность, високу врожайність, неви­багливість до умов вирощування, а від європейського родича — хо­роші смакові якості.

Санберрі росте у висоту до півтора метра, має товсте чотиригран­не стебло з потужними пасинками. Граціозне видовище являє собою цей зелений велетень, коли на ньому дозрівають плоди. Рослина суцільно вкрита чорними ягодами завбільшки з велику вишню. Вони зібрані в китиці по 10– 15 штук. Урожай — до відра ягід з куща. Цвітіння і дозрівання ягід санберрі йде безперервно!

 

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

— Коли збирати санберрі?

Ягоди санберрі дозрівають не одночасно, масово врожай збирають у вересні. Однак не поспішайте їх зривати! Ягоди санберрі не обсипаються навіть за повного дозрівання!

 

Як вирощувати санберрі

Санберрі добре росте на будь-яких ґрунтах, але на дуже кислих її врожайність знижується. Агротехніка подібна до тієї, що застосо­вується при вирощуванні помідорів. Насіння можна замочити для знезараження в розчині марганцівки на 15–20 хвилин, потім промити проточною водою. Після цього слід завернути насіння у вологу мар­лю на 3–4 дні, щоб воно проклюнулося. Потім посадити у стаканчики з ґрунтовою сумішшю. Коли рослини виростуть до 3–4 см, потрібно висадити їх під плівку. Під захистом плівки паростки санберрі будуть знаходитися до тих пір, поки не мине загроза заморозків, хоча взагалі санберрі до­сить стійка до холодів.

Коли потеплішає, саджанці санберрі треба висаджувати у відкритий ґрунт. Їх рекомендується садити на відстані 70 см одна від одної. До сере­дини серпня, щоб ягоди встигли дозріти, верхівки рослин потрібно прищипувати. Стиглість ягід можна визначити на дотик: вони повин­ні бути м’якими. Ягоди санберрі можна вирощувати не лише у відкритому ґрунті, а і у горщиках на підвіконні чи на балконі.

 

 

 

 

ПОРАДА від «СонцеСаду»:

У період формування та дозрівання ягід, гілки кущів санберрі починають гнутися до землі. Причина — надмірна врожайність цієї культури. Тому їх потрібно обов'язково підв'язати до будь-якої опори, або підперти.

 

Як споживати ягоди санберрі та чим вони корисні  

Ягоду санберрі можна вживати у свіжому вигляді, проте все ж кра­ще переробляти їх на варення, джем чи желе. З неї можна робити вино та настоянки, корисні при захворюваннях серця та судин, про­блемах зі шлунком. Соком санберрі лікують ангіну. Для цього треба розмішати для полоскання сік свіжих ягід санберрі з теплою водою в пропорції 1:3.

Санберрі не даремно називають «ягодою життя» — вона містить селен, який уповільнює процеси старіння і сприяє попередженню онкологічних захворювань. Ягодаи санберрі допомагають головних і суг­лобових болях, варикозному розширенні вен.

Плоди санберрі, як і ягоди чорниці, благотворно впливають на гостроту зору. А вирощувати санберрі можна набагато швидше! Адже щоб чорниця дала урожай треба чекати на третій рік від посадки.

 

Купити насіння санберрі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Актинідія — що це за рослина
Актинідія — дуже цікава ліана, її стебло обвиває опори … проти годинникової стрілки. Деякі особливості вирощування цієї рослини
Лікувальні властивості ягоди годжі
Чому слід вживати ягоди годжі щод­ня, навітьне не задля схуднення, а визначивши інші цінні властивості цього продукту
Азійське гумі — краса і користь
Азійська дивина у нас в Україні. Як правильно доглядати за цією смачною, корисною та дуже красивою культурою
Аронія: використання в народній медицині
Чим корисна аронія. Використання в народній медицині
Чи можна виростити гумі в Україні
Над виведенням сорту-гіганту працює український селекціонер В’ячеслав Францішко. З ним – наша розмова про диво-рослину гумі, її користь та особливості вирощування
Ірга: краса і користь
Ірга – популярний медонос, надзвичайно лікувальна ягода і неймовірна окраса кожного саду

Рекомендовані товари!