Вітаміни в порічках у нас на столі: корисно та смачно

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.04.2022

Ягоди порічок багаті на органічні кислоти, аскорбінову кислоту, антоціани, фолієву кислоту, йод. Завдяки цьому нормалізують обмін речовин та ще й містять фруктозу. Тому вони особливо цінуються в харчовому раціоні хворих на ЦД, ожиріння. Ці ягоди корисні і при сечокам’яній хворобі та подагрі, оскільки сприяють виведенню уратів, солей сечової кислоти. При подагрі корисно пити сік із порічок.

Експерт «СонцеСаду», Любов Дудченко, кандидат біологічних наук, розповість, як приготувати корисні та смачні страви з порічки так, щоб наш організм отримав максимальну кількість вітамінів.

Настій із порічки

 

 

Настій із порічки

При цукровому діабеті приготуйте такий лікувальний настій. 2 ст. л. ягід залийте склянкою окропу, настоюйте 20 хв., пийте по півсклянки 3-4 рази на день, особливо якщо у хворого на ЦД спостерігається капіляро-патія, поліневрит, пародонтоз.

 

 

 

 

Лікувальні листя порічок

Лікувальні листя порічок

Це помічний засіб при циститі — 50 г на 1 склянку окропу, настояти 4 години, процідити, пити по 1/2 склянки 4-5 разів на добу між прийомами їжі.

 

 

 

Цілюще вино із порічки

Цілюще вино із порічки

А ще листя порічок нормалізує кислотність шлункового соку. Для цього 50 г листя залийте 1 л білого вина, настоюйте 2 тижні у темному місці при кімнатній температурі, вживайте по 50 г за 20-25 г до прийому їди.

 

 

 

 

 

Ягідний квас із порічки

Ягідний квас із порічки

 

Сік із 1 кг ягід білої порічки засипати 2 склянками цукру, додати 5 л води, закип’ятити і додати 15-20 г дріжджів. Настоювати 4-5 днів у теплому місці (при температурі 25-30°С), процідити, зберігати в холодильнику, пити по 1/2-2/3 склянки впродовж дня. Це сечогінний засіб, який допоможе позбутися хвороб нирок і сечового міхура.

 

 

 

 

 

Салат із червоної порічки та моркви

Салат із червоної порічки та моркви

Можна робити салат із червоної порічки та моркви. Ягоди розтирають до пюре, змішують із дрібно натертою морквою, заправляють сметаною. Додають цукор або ксиліт і подрібнені горішки. На 40 г ягід — 60 г моркви, 20 г сметани, 7-10 г ксиліту або фруктози.

Нехай кущик порічки стане гостей у вашому саду, і тоді на столі завжди будуть привабливі страви з великою кількістю вітамінів!

 

Купити кращі сорти порічки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Як і де посадити смородину, щоб отримати гарний врожай
Сьогодні смородина росте в садах чи не кожного українського господаря. «СонцеСад» розповість про користь цієї ягоди та оптимальні умови для кращого вирощування
Чия смородина краща?
На запитання про чорну смородину, які турбують читачів СонцеСад, відповідає Зінаїда Андріївна ШЕСТОПАЛ — видатний український селекціонер
Смородина та порічки
Посадка та догляд за порічкою та смородиною
Порічка. Вітамінна красуня
Своєю любов 'ю до порічок з нами поділилася жителька села Плесецьке, Олена Петрівна. Нюанси вирощування цієї ягоди та рецепти корисних страв з неї
Смородина. Основи догляду
Обробіток ґрунту, обрізування і формування кущів смородини
Лікуємося смородиною
Лікувальні рецепти властивості та зі смородини
Чорна смородина. Лікувальні властивості
Лікувальні властивості смородини та рецепти приготування напоїв зі смородини
Чим підживити смородину для щедрого врожаю
Беззаперечна складова багатого врожаю і здорових рослин - вчасне підживлення. Наш експерт розкаже, які добрива необхідні вашим кущам смородини, коли та як їх правильно вносити, щоб не зашкодити рослині і принести максимальну користь.
Вирощуймо смородину й порічку без стресу
Відома селекціонер популярних сортів смородини, порічки та агрусу розповість про свої улюблені сорти та розкриє всі секрети догляду за кущами.

Рекомендовані товари!