Смородина. Основи догляду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.10.2021

 

ОБРОБІТОК ҐРУНТУ

Протягом періоду вегетації про­водять 4–5 розпушувань ґрунту (ягідникова фреза, культиватор або дискова борона) залежно від забур'яненості та утворення кірки.

Глибина розпушувань: перше — 10–12 см, наступні — 5–7 см, а з появою бур'янів прикущові смуги прополюють вручну (3–4 рази за вегетацію, якщо не використову­ються гербіциди чи мульчувальна плівка). Ґрунт не відгортають від рослин, щоб не оголити нижні бруньки і не пошкодити пагони, які відростають.

 

ФОРМУВАННЯ КУЩІВ

Перший рік

У кінці першої вегетації (пізно во­сени або на початку зими до випа­дання снігу) в кожному кущі вирі­зують при землі недорозвинені пошкоджені та уражені однорічні гілочки. Для формування його залишають 3–4 найбільш сильні гілки.

Другий рік

Пізно восени або на початку зими слабі недорозвинені сухі пошкоджені та уражені однорічні прикореневі пагони вирізують низько при землі. Для створення нових скелетних гілок молодшого віку наступного порядку залиша­ють 2–3 найсильніших прикорене­вих пагони.

Третій рік

Після закінчення вегетації слабкі недорозвинені пошкоджені та ура­жені однорічні прикореневі прирос­ти вирізують низько при землі. Си­льнорослі та рівномірно розміщені в кущі пагони проріджують, зали­шаючи три-чотири для створення нових скелетних гілок. При слабко­му бічному галуженні допускається вкорочування приросту поперед­нього року на 1/4 його довжини. Восени сформований кущ склада­ється з 2–4 розгалужених трирічних гілок, 2–3 (і більше) дворічних з плодовими утвореннями та 3–4 (і більше) однорічних прикореневих пагонів.

Четвертий рік

Поламані гілки вирізують низько при землі протягом вегетаційного періоду або спокою незалежно від їх віку. Наприкінці четвертого року кущ має дво-, три- та чотирирічні плодоносні гілки, а також одноріч­ні прикореневі, слаборослі, з яких (як і в попередні роки) вирізують низько при землі, а з 3–4 сильно­рослих формують молоді скелетні гілки.

П'ятий рік

Восени п'ятого року кущ чорної смородини має в середньому 12–15 плодоносних гілок дво–п'яти-річного віку та 3–4 однорічні при­кореневі пагони. В окремих сортів пагони, що не плодоносять, вирі­зають низько при землі.

 

⌂ Формування молодих рослин чорної смородини:

А) вирізування слабих однорічних пагонів;

Б) видалення скривлених та загущуючих пагонів;

В)   вкорочування приросту попереднього року для стимулювання бічного гілкування

 

ОБРІЗУВАННЯ КУЩІВ

Обрізку дорослих кущів про­водять восени, після листопаду, і на початку зими, до випадання снігу, або рано навесні, як зійде сніг. Рослини не обрізують на­весні, тому що бруньки чорної смо­родини рано починають розвива­тись і легко обламуються.

Гілки чорної смородини старше чотири-, п'ятирічного віку, що ха­рактеризуються слабим прирос­том (менше 20 см) і зав'язуванням дрібних ягід, вирізають, а замість них залишають таку ж кількість добре розвинених прикореневих пагонів.

Подальше формування та обрі­зування кущів чорної смородини та порічок полягає в заміні мало­продуктивних гілок на більш цінні та молоді, систематичному про­ріджуванні, видаленні гілок, по­шкоджених склівкою, златкою чи галицею, поламаних, недорозви­нених.

Усі вирізані гілки відразу ви­даляють із плантації та обов'яз­ково спалюють.

Обрізка дорослого куща чорної смородини: кущ до                                 після операції

 

Купити саджанці смородини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Чорна смородина у питаннях та відповідях
Основні питання про вирощування смородини. Відповіді від фахівця
Лікувальні властивості смородини чорної
У жодному фрукті так не скомпоновані легкозасвоювані вітаміни, мікроелементи, кислоти, як у ягодах. Про лікувальні властивості смородини розповідає відомий український лікар травник-фітотерапевт
Лікуємося смородиною
Лікувальні рецепти властивості та зі смородини
Чорна смородина. Лікувальні властивості
Лікувальні властивості смородини та рецепти приготування напоїв зі смородини
Чим підживити смородину для щедрого врожаю
Беззаперечна складова багатого врожаю і здорових рослин - вчасне підживлення. Наш експерт розкаже, які добрива необхідні вашим кущам смородини, коли та як їх правильно вносити, щоб не зашкодити рослині і принести максимальну користь.
Вирощуймо смородину й порічку без стресу
Відома селекціонер популярних сортів смородини, порічки та агрусу розповість про свої улюблені сорти та розкриє всі секрети догляду за кущами.

Рекомендовані товари!