Лікувальні властивості смородини чорної

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.09.2021

На початку літа Бог нам посилає силу-силенну такого дива природи, як ягоди. У народній медицині їх шанували завжди, бо вони є чи не найбільш доступними, а головне — помічними від дуже й дуже багатьох хвороб. У жодному фрукті так не скомпоновані легкозасвоювані вітаміни, мікроелементи, кислоти, як у ягодах. Вони необхідні всім, а особливо дітям. Ягоди, з їх соковитою, солодкою м’якоттю ніби навмисне були створені спершу для малюків, але не тільки для них, було помічено як тягнуться до смородини люди похилого віку з набутим рясним «букетом» хвороб.

Смородина лікує тонзиліти, покращує зір, корисна при гастриті. Коли людина хвора на гломерулонефрит, смородина повинна бути в раціоні щодня. Якщо не самі ягоди, то, принаймні, її листя. Людям похилого віку вона корисна тим, що лікує подагру, знімає болі в суглобах. Ця ягода виводить з організму солі сечової кислоти і таким чином добре діє на нирки, налагоджуючи солевий обмін.

Настій смородини п’ють при головних болях, так званій мігрені, прикладаючи при цьому листя до голови. Настій корисний і при порушеннях серцевої діяльності, неврозах, бо добре заспокоює нервову систему.

Дивовижна смородина ще й тим, що лікує отосклероз. Тобто, коли в людини було захворювання барабанних перетинок і не вилікувалось, то згодом вони стають склеротичними. Лікується цей недуг погано. І ось тоді на поміч приходить смородина. Через це така велика увага до неї. Її консервують, з неї варять варення, джеми, компоти. І це не тільки смачна їжа, а й ліки. Водночас — профілактика від багатьох захворювань. Адже в смородині є лимонна, бурштинова кислоти, залізо, вітаміни, які не зустрічаються в інших ягодах, — всі життєво важливі елементи.

У смородини корисні не лише ягоди, а й пагони, молоде листя. У ньому — ефірні олії, флавоноїди. Чаї, напари з них надзвичайно корисні. З додаванням м’яти такі напої регулюють обмін речовин, добре діють на нирки, печінку, шлунок. При простудних захворюваннях, особливо взимку, до пагонів смородини додають чотири — п’ять гілочок малини. Щоб м’якшим був кашель і швидше минув, до такого домашнього чаю додають одну — дві ложки меду. Вживаючи по півсклянки кожні півгодини, можна мати хороший ефект.

У тібетській медицині з листя смородини готують чай, який наполегливо радять всім, хто має захворювання шкіри. Його навіть настоюють на білому вині і вважають чудовим тонізуючим засобом.

А тепер хочу розповісти, як можна приготувати сік зі смородини, аби під час переробки якнайповніше зберегти всі цілющі властивості.

Ягоди чорної смородини пропустіть через мясорубку, подрібнену масу перекладіть в емальовану каструлю (на кожній кілограм ягід додайте дві третини склянки води) Поставте на вогонь, добре підігрійте, але до кипіння не доводьте. У такому стані потримайте 15–20 хвилин. Після цього ягоди відтискують, натуральний сік, що отримаєте, доведіть до кипіння і відразу ж розлийте в стерилізовані банки. Щойно банки закрили кришками, як переверніть їх догори денцем.

Автор: Наталя Земна, відомий український лікар травник-фітотерапевт

 

Купити саджанці смородини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Лікуємося смородиною
Лікувальні рецепти властивості та зі смородини
Чорна смородина. Лікувальні властивості
Лікувальні властивості смородини та рецепти приготування напоїв зі смородини
Чим підживити смородину для щедрого врожаю
Беззаперечна складова багатого врожаю і здорових рослин - вчасне підживлення. Наш експерт розкаже, які добрива необхідні вашим кущам смородини, коли та як їх правильно вносити, щоб не зашкодити рослині і принести максимальну користь.
Вирощуймо смородину й порічку без стресу
Відома селекціонер популярних сортів смородини, порічки та агрусу розповість про свої улюблені сорти та розкриє всі секрети догляду за кущами.

Рекомендовані товари!