Чорна смородина у питаннях та відповідях

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.09.2021

Коли найкраще саджати чорну смородину?

Оптимальні терміни — осінь (жовтень–листопад) або рання весна (березень– перша половина квітня).

Як сформувати смородинове дерево?

Останнім часом наука пропонує садівникам нові ефективні способи вирощування чорної смородини, які підвищують врожайність і термін плодоношення кущів. Серед таких інноваційних способів - формування штамба. Для цього передусім потрібно вибрати такий сорт смородини, який підходить для вирощування штамбовим способом. Найпридатніші для цього сорти , які практично не дають пагонів внизу куща. Потім оберіть один з існуючих способів виро­щування смородини на штамбі (який для вас найзручніший):

1. Можна прищепити живець смородини на однорічний саджа­нець. Для цього необхідно завчасно (рано навесні) заготовити живці чорної смородини. Зберігати їх необхідно в погребі чи на нижній полич­ці холодильника, систематично перевіряти і оберігати від пересихан­ня. Не можна допускати, щоб у живців розпустились бруньки. Ідеальний період для щеплення живця — кінець березня. Щепити живець необхідно на висоті 1,5 м від землі. Щеплений черешок краще зафіксувати — достатньо прив'язати його з обох боків до кілочка. Необ­хідно вчасно поливати і підживлювати кущ. Пагони, які формувати­муться поблизу коріння, потрібно обрізати. Вже наступного року штам­бова чорна смородина почне плодоносити.

2. Штамб формується шляхом осліплення бруньок на пагоні. Для цього беруть звичайний саджанець і перед висаджуванням вида­ляють всі бруньки на його пагонах — до висоти не менше 40 санти­метрів. Для формування крони залишають цілими і неушкодженими лише кілька верхівкових бруньок. Наступного року пагони підв'язують з обох боків. Сформований приріст ніколи не укорочується! Якщо са­джанці посаджені правильно і вони добре доглянуті, найбільші ягоди формуються на верхівці куща. Не забувайте обрізати пагони, вида­ляти пошкоджені. Якщо пагін припиняє плодоносити, його також по­трібно видалити. Всі пагони обрізаються так, щоб замість одного ста­рого залишалося два молодих. Обрізку необхідно проводити постійно, аби забезпечити хороше плодоношення смородини.

                                                                     ⌂ Посадка саджанця смородини

Чи треба обкопувати кущі смородини?

Не всі кущові культури потребують обкопування, тим більше що­річно. Адже в процесі обкопування ви пошкоджуєте дрібні коріння, розташовані близько до поверхні землі. Це не дуже добре для молодих кущів, у яких ще не виснажена земля під коренем. Достатньо обкопу­вати кущі раз на два роки — не потрібно травмувати рослини, якщо в цьому немає потреби. При цьому ґрунт не відгортають від рослин, щоб не оголити нижні бруньки і не пошкодити пагони, які відростають. Але не забувайте прополювати насадження смородини, щоб грунт тримати під кущами пухким та без бур’янів.

Чому гілки смородини деформуються?

Внаслідок ушкодження смородиновою попелицею листя та молоді трав'янисті верхівки приростів смородини зморщуються і скручуються. До викривлення однорічних пагонів смородини приводить пошкоджен­ня склівкою.

 

Наш експерт: Ольга Лушпиган, Інститут садівництва

 

Купити саджанці смородини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Лікувальні властивості смородини чорної
У жодному фрукті так не скомпоновані легкозасвоювані вітаміни, мікроелементи, кислоти, як у ягодах. Про лікувальні властивості смородини розповідає відомий український лікар травник-фітотерапевт
Лікуємося смородиною
Лікувальні рецепти властивості та зі смородини
Чорна смородина. Лікувальні властивості
Лікувальні властивості смородини та рецепти приготування напоїв зі смородини
Чим підживити смородину для щедрого врожаю
Беззаперечна складова багатого врожаю і здорових рослин - вчасне підживлення. Наш експерт розкаже, які добрива необхідні вашим кущам смородини, коли та як їх правильно вносити, щоб не зашкодити рослині і принести максимальну користь.
Вирощуймо смородину й порічку без стресу
Відома селекціонер популярних сортів смородини, порічки та агрусу розповість про свої улюблені сорти та розкриє всі секрети догляду за кущами.

Рекомендовані товари!