Види обробки черешні від хвороб та шкідників

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.05.2021

Немає сумнішої картини, як сад, уражений шкідниками чи хворобами. Нинішні погодні умови сприяють їх розвитку - теплі зими «розмножують» полчища шкідників, а різкі перепади температур впродовж року стимулюють розвиток хвороб. Не стримаєш агресорів – не отримаєш багатого врожаю!

Які засоби використовувати для боротьби зі шкідниками та хворобами й коли саме – розповість наш експерт Василь Бондарчук, представник компанії Бадваси, яка є відомим дистриб'ютором і виробником засобів захисту рослин та добрив

Що краще для лікування черешні: «хімія» чи біопрепарати?

Усі засоби захисту рослин можна поділити на 2 великі групи: хімічні та органічні ( біопрепарати). Тобто їхня діюча речовина в першому випадку штучного походження, у другому – природного. Від цього залежить термін, впродовж якого препарат повністю «вийде» з рослин, і ви спокійно зможете вживати зібрану продукцію.

Тобто чекати «чистого» врожаю доведеться набагато довше. Однак при цьому й термін захисту від хвороб та шкідників відповідний. Що він коротший, то швидше з’являться нові шкідники чи збудники хвороб. Тож при виборі препарату врахуйте, що вам потрібніше. Якщо термін дозрівання врожаю ще далеко, а загроз рослинам багато – обирайте «хімію». Якщо ж рятувати потрібно практично готовий урожай і негайно – скористайтеся біопрепаратами.

 

Якими препаратами та як часто обробляти черешню

Усі згадані препарати класифікують не тільки за походженням, а й за призначенням:

Скільки разів та як часто обробляти рослини проти хвороб і шкідників - залежить від багатьох факторів: стану уражених рослин, їхніх біологічних особливостей, а також погодних умов. Зазвичай рекомендують 4-5 обробітків впродовж сезону, але знову ж таки потрібно зважати на стадію хвороби рослин та кількість шкідників на ній. Наприклад, від надокучливих попелиць, можливо, доведеться обробляти рослини і до 10 разів, і більше впродовж сезону. Адже вони розмножуються неймовірними темпами!

⌂ Фото: Обробку саджанців черешні проводять в три єтапи

Перший крок – універсальні препарати для обробки черешні

Однак у будь-якому разі краще запобігти проблемі, аніж потім з нею боротися.

Тому перша обробка саду здійснюється до розпускання бруньок на рослинах, при температурі від +8 С. При цьому можна використати один універсальний засіб для всього саду, наприклад, препарат «Брунька» – він діє і проти хвороб, і проти шкідників. Також можна обробити рослини розчином мідного купоросу (300 г на 10 л води), або ж 3% розчином бордоської суміші. У ній додано вапно, яке фіксує мідний купорос на пагонах рослин, тож запобігає швидкому змиванню препарату - він діятиме довше. Однак врахуйте, що ці два засоби знищують тільки грибкові спори, тобто діють виключно проти збудників хвороб.

Натомість якщо ви застосуєте розчин карбаміду (500 г на 10 л води), він знищить і грибкові спори, і зимуючі стадії шкідників та ще й наситить рослини азотом.

Для старих дерев, для профілактики від хвороб, для знищення мохів і лишайників, а також для підживлення дерев залізом застосовують залізний купорос.

 

Друга обробка черешні – коли ночі ще холодні, а дні вже весняні

Другу обробку саду доцільно проводити тоді, коли на рослинах з’явилися листки. Зазвичай у цей період ще холодні ночі, але теплі дні, що сприяє підвищенню вологості й активному розвитку грибкових хвороб. Також підвищення температури впливає на пробудження і розвиток шкідників, які після зими особливо активні. Обробка рослин в цей період дуже важлива, бо саме від неї залежатиме їхній стан і зав’язь плодів у майбутньому. Для другої обробки використовуйте суміш кількох препаратів:

Це зекономить ваш час і посилить ефект обприскування. Адже суміш згаданих препаратів одночасно захистить ваш сад від широкого спектра шкідників і хвороб. Після розпускання листя краще за все обробити сад такою баковою сумішшю:

⌂ Фото: Оленка Волохата на черешні

 

Обробка черешні проти Оленки й попелиці 

Безперечно, обробки під час цвітіння вкрай небажані, оскільки можуть завдавати шкоди бджолам, які запилюють рослини. Однак сьогодні одним з основних шкідників саду є Оленка волохата, яка завдає шкоди саме під час цвітіння рослин, оскільки уражає квітки. І якщо ви її не знищите, то залишитесь без урожаю. Тож потрібно використовувати особливі препарати, які вб’ють цього шкідника й не зашкодять бджолам. До таких препаратів слід віднести Моспілан та Каліпсо (нова назва — Прованто Вернал).

Варто згадати й про дуже поширеного шкідника, який також не зважає на сезон, завдаючи постійної шкоди садовим рослинам. Це попелиця. Для боротьби з нею використовують Ратибор біо, Прованто Вернал (Каліпсо), Актара, Енжіо.

 

Третя обробка черешні – після цвітіння

Третя обробка дерев проводиться після цвітіння, оскільки цей період впливає на якість і кількість плодів. Адже шкідники прогризають маленькі плоди, які щойно з’явилися на деревах, і відкладають туди свої яйця. Росте яблучко - розвивається й шкідник, для нього то дуже зручний і приємний «будиночок»! А ще на плодах починають розвиватися грибкові спори, які в подальшому сприяють гниттю, усиханню, деформації і опаданню плодів. Щоб цього не сталося, використайте одну з бакових сумішей: Магнікур Стар (5 мл) + Прованто Вернал (2 мл) + прилипач Сяйво на 10 л води або Скор (2 мл) + Топаз (6 мл) + Енжіо (3,6 мл) + прилипач «Сяйво», також на 10 л води.

 

Обробка черешні біопрепаратами

Якщо ж ви незважаючи на попередні заходи помітили шкідників чи певні ознаки хвороб під час достигання плодів, краще застосовуйте біопрепарати: Триходермін, Мікохелп, Фітоцид Р, ФітоХелп (проти хвороб) а також, Актоверм, Фітоверм, Бітоксибациклін, Лепідоцид (проти шкідників)

 

Осіння обробка черешні

Осіння депресія не притаманна шкідникам, вони готуються до наступного сезону. І збудники хвороб не завжди впадають у сплячку перед великим наступом на ваш майбутній урожай. Тому докладіть зусиль і проведіть останню обробку рослин, коли з них опало більше ніж половина листя. Для цього використовуйте ті ж препарати, що й для обробки до розпускання бруньок. Також не забудьте про осінню побілку дерев – це дуже важливо для їхнього захисту від морозобоїн. До того ж така побілка має антисептичну дію, тобто ворогам ваших рослин вона дуже не сподобається. І нехай осінній сад спокійно засинає, набирається сил і здоров’я, які в наступному році забезпечать вам врожай на славу.

Всі біопрепарати найкраще працюють від +18 С, хімічні - від +8 С, в залежності від препарату.

Купити засоби захисту

Купити добрива

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Десятка найкращих троянд (журнал «СонцеСад» 1/2023)
Нелегко вибрати найкращу троянду, адже серед сортів є багато таких, які, відповідно до переваг та позитивних характеристик, можуть посідати найвищу сходинку. Розібратися допоможе експерт Юлія Назарчук
Роль вітамінів у житті людини
Вітамін С — важливий елемент нашого харчування, але є й інші складові переліку корисних речовин. Про них розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Сокотерапія — не лише задоволення
Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Айва японська. Яскрава красуня в українських садах
Користь та надзвичайна краса поєднались в цій екзотичній рослині Сходу
Абрикос і персик: як вберегти їх від морозів
Як вберегти від морозів абрикос і персик: які сорти вибрати, посадка, обрізка
Морозостійкі персики з Волині дали перший урожай
Як можна зробити персик морозостійким. Досвід садівників-аматорів з Волині
Порівняння посадки, обрізки, удобрення та захисту вишні й черешні
У цих культур багато спільного, тому існують деякі загальні правила догляду
Омолоджувальна обрізка вишні
Як омолодити вишню

Рекомендовані товари!

Саджанець Черешня Соната

У наявності

Саджанець Черешня Соната (ІЧР-61)

189грн.
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка голий корінь
Маса плоду/грона 3-10 г
Колір плоду червоний
Терміни дозрівання осінній (середній)
Смак солодкий, соковитий
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Саджанець Черешня Наполеон Чорна

У наявності

Саджанець Черешня Наполеон Чорна (ІЧР-16)

189грн.
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Упаковка голий корінь
Маса плоду/грона 8 г
Колір плоду темно-червоний
Терміни дозрівання ранньостиглий
Смак солодкий, легка кислинка
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Саджанець Черешня Ярославна

У наявності

Саджанець Черешня Ярославна (ОКН-2847(2-4л))

280грн.
Форма багаторічник
Упаковка контейнер
Маса плоду/грона до 10 г
Колір плоду темно-червоний
Терміни дозрівання середньоранній
Смак солодкий
Час саджання з березня по жовтень