⌂ Масове плодоношення огiрка Нiжинський мiсцевий
Смак ніжинських огірків — свіжий, соковитий та хрумкий — став золотим стандартом. Свіжі мають неперевершені смакові властивості, але надзвичайно цінні засолені. Понад 350 років цей народний сорт вважали еталоном селекції огірка та експортували до 56 країн світу, зокрема до Китаю.
Підтримувачем цього народного сортового шедевра наразі є дослідна станція «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН. Наукова співробітниця з селекції огірка ДС «Маяк» Надія Птуха поділилася із «СонцеСадом» секретами вирощування сорту Ніжинський місцевий:
— Вважається, що для вирощування справжнього ніжинського огірка треба особливий «місцевий» ґрунт, проте ростиме і плодоноситиме цей сорт по всій Україні. А для засолювання потребує особливої якості води, яка має бути або жорсткою, або середньої жорсткості. Ніжинський місцевий добре витримує посуху, що важливо для цієї культури. Сорт досить урожайний (до 4,9 кг/м2), але малопридатний для вирощування корнішонів і тривалого зберігання свіжим.
⌂ Насiнницька дiлянка Нiжинського огiрка
Ніжинські огірки потребують родючих, пухких, збагачених органікою ґрунтів. Під них обов’язково додають перегною або компосту. Перед висаджуванням насіння заздалегідь замочують. Схема сівби під час вирощування на опорах: глибина загортання насіння — не більше 3 см; проміжки між рядами — 0,5 м; відстань між лунками — 30 см. Можна вирощувати без опор, — зауважує Надія Птуха. — У такому разі міжряддя збільшують удвічі. Під час вегетації ґрунт треба зволожувати що два дні. За посухи поливають щодня. Збирають зеленці через день.
Ніжинський місцевий — універсальний сорт огірка. Він чудовий як для салатів, так і для соління. За п’ятибальною шкалою його смакові властивості оцінюють на 5 балів. На придатність до засолювання вказують дрібні чорні шипи на поверхні зеленця.
Важлива особливість ніжинського огірка полягає у тому, що під час засолювання в зеленцях не утворюються порожнини, їх можна зберігати в діжках протягом багатьох років без втрати смакових властивостей. Науковці пояснюють це високим вмістом цукру в огірках, який сприяє швидкому збільшенню концентрації молочної кислоти в процесі засолювання та надає неперевершеного смаку. Окрім того, молочна кислота — природний консервант, що запобігає псуванню солоних огірків під час зберігання.
⌂ Надiя Птуха, Олександр Позняк, Володимир Несин проводять дегустацiйний тур
Здавна на Ніжинщині мали свої рецепти засолювання і тримали їх у таємниці. У народі кажуть, що огірок — чоловічого роду, тому його треба солити в «чоловічі» дні, наприклад, у понеділок, вівторок, четвер. Зрештою, де ще знайдете такий твердий і хрусткий огірок, який матиме настільки тоненьку шкірку? Мабуть, саме завдяки сортовим особливостям ніжинські мають неперевершений смак та високу якість.
Надія Птуха розповіла про вирощування огірків та як отримати два врожаї:
Рекомендовані товари!
У наявності
Огірок Ніжинський (ЕОГ-18)
9грн.
У наявності
Огірок Гейм за 0,5 г (ЕОГ-11)
10грн.
У наявності
Огірок Білий делікатес (Китай) за 0,25 г (ЕОГ-107)
12грн.
У наявності
Огірок Вкусняшка F1 за 20 нас. (ЕОГ-326)
10грн.
У наявності
Огірок Дідусева внучка F1 за 10 нас. (ЕОГ-277)
26грн.
У наявності
Огірок Караоке F1 за 0,25 г (ЕОГ-125)
45грн.