Що далі відступає літо, то менший маємо вибір, чим поласувати за столом. Тому налягайте на останні його дари, використовуючи корисні властивості сповна — для задоволення, оздоровлення і омолодження!
⌂ Наш експерт: професор Тетяна ГАРНИК
✔ Дієтологи рекомендують додавати сливи до раціону хворих на атеросклероз, ревматизм, подагру.
✔ Оскільки ці плоди виводять холестерин і надлишок води, натрію та хлоридів, фітотерапевти радять вживати їх при гіпертонії, захворюванні нирок, жовчно- та сечокам’яній хворобах.
✔ У сливах містяться вітаміни С, Е, В1, В2, РР, каротин, а також солі калію, йоду, заліза, міді, цинку. Багаті вони й на органічні кислоти, пектини, дубильні речовини.
✔ Та найбільше відомі проносні властивості слив. Вони поліпшують перистальтику кишківника, що дуже важливо для людей похилого віку. З цією метою корисно пити сливовий сік по 0,5 склянки за 20–30 хв. до їди, а також узвар із сушених слив. Також послаблювальну дію має чорнослив: 10–20 шт. з’їсти перед сном, заздалегідь заливши окропом, але не кип’ятити й не підсолоджувати!
✔ Вагітним при токсикозі корисно пити сливовий сік, але тільки кислосолодких сортів.
✔ Маска із слив допоможе позбутися прищів. Проварити кілька слив у воді протягом 5–7 хвилин, потім відділити м’якоть і додати до неї чайну ложку соку часнику та столову ложку соку цибулі. Усе добре розмішати й накласти на обличчя на 15 хв., потім змити прохолодною водою.
✔ Виноград містить велику кількість вітамінів, які сприяють кровотворенню, а також глюкозу, яка живить серцевий м’яз.
✔ Оскільки ця ягода ще й знижує рівень холестерину в крові, її радять вживати при атеросклерозі.
✔ Виноградолікування рекомендують людям, які мають захворювання дихальних шляхів, для усунення застою жовчі в жовчному міхурі, з метою нормалізації обміну речовин, лікування сечокам’яної хвороби, при нервових розладах, хронічній утомі, остеохондрозі, для відновлення після хіміо- й радіотерапії, оздоровлення всього організму.
✔ З лікувальною метою виноград починають споживати з невеликих доз: 200-300 г на добу. Поступово доза збільшується до 1–1,5 кг на день (поділивши на три порції, кожну з яких з’їдають за годину до їди). Якщо такі дози спричиняють здуття живота, вживайте ягоди без шкірки й кісточок. А ще для уникнення метеоризму радять вживати плоди, зібрані два–три дні тому. Сік для кращого засвоєння потрібно пити невеликими ковтками й дуже повільно — 100 мл за прийом. Курс виноградотерапії — один–два місяці.
✔ А зі шкірки винограду чи мезги (жмих, що залишився після відтискання соку) можна приготувати цілющий виноградний оцет. До 1,5 кг мезги додати 200 г цукру, 1,5 л води, викласти суміш у банку, зав’язати її марлею і поставити в тепле місце натри місяці. Потім процідити, розлити в пляшки, замастити парафіном і зберігати в темному місці. Таким оцтом радять полоскати горло при ангіні (2 ст. л. на склянку води).
УВАГА!
ПРИ ОЖИРІННІ ТА ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ВИНОГРАДОТЕРАПІЯ ПРОТИПОКАЗАНА.
✔ Мочений виноград. Узяти 5 кг винограду кисло-солодких сортів. Вибрати стиглі, але тверді ягоди, укласти їх в емальоване відро під гніт. Залити розчин (2,5 л води, 80 г цукру, 25 г солі, 25 г порошку гірчиці), залишити за кімнатної температури на три доби, потім винести в прохолодне місце на 25 днів. Пікантні ягідки готові!
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Слива колоновидна Анже (ІСЛ-65)
У наявності
Саджанець Сливово-вишневий гібрид Мейнор (ІСЛ-77)
У наявності
Саджанець Шарафуга червона (ІПС-79)
У наявності
Саджанець Персик Топ Світ (ОКН-3159(2-4л))
У наявності
Саджанець Нектарин Харблейз (ІНК-7)