Інжир: особливості та найкращі сорти для вирощування в Україні (журнал «СонцеСад» 1/2024)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.02.2024

Садок інжирний біля хати – це вже реалії в нашій місцевості. Це екзотика, краса, смакота й користь в одній рослині. Але ж варто посадити кілька, забагато смаколиків не буває! Гадаєте, з ними багато клопотів? А ось і ні, переконує наш експерт Микола Ніколаєв садівник, який знає все про найкращі сорти інжиру.

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

Особливості інжиру

► Багато сортів дають два врожаї за сезон. Зазвичай перший не дуже багатий, але плоди значно більші. Другий – навпаки.

► Плоди першого врожаю, які достигають у червні-липні (залежно від сорту), називають бребами, а другого (дозрівають у серпні-вересні, а надпізні – у жовтні) – фігами.

► Більшість сортів інжиру скоростиглого починає плодоносить вже наступного року після садіння, якщо дотримуватися всіх вимог щодо вирощування культури. За гірших умов чекайте врожаю через рік.

 

Поради за вирощуванням інжиру в україні

► Рекомендується садити інжир досить глибоко, під кутом.

Інжир треба садити під кутом

⌂ Фото: Інжир треба садити під кутом

► Навіть якщо накрили запізно, змерзне тільки наземна частина куща, але за рік він відновиться.

► Формують інжир у вигляді куща, щоб було зручно укривати. Достатньо сформувати 6-8 гілок, ще 1-2 можна залишати про запас (на заміну гілок). Зайві пагони вирізають. На зиму гілки пригинаємо до землі і фіксуємо гачками, зверху накладаємо шар теплоізоляційного матеріалу, той що є в наявності.

► На Півдні України вирощують різні сорти, крім найпізніших. На Півночі найкраще садити ранні, хоча можна й середні, але тоді їх треба «розігнати»: накрити плівкою навесні щонайбільше на два чи три тижні, доки є загроза приморозків, щоб вегетаційний період розпочався раніше. У вересні знову вкрийте рослини, аби тривалість вегетації була якнайдовша. Також багато любителів з успіхом вирощують в теплицях.

► Інжир на зиму укривають (крім самих південних регіонів у безпосередній близькості до моря). Інжир пошкоджується при температурі -15°С.

► Ще один варіант безпроблемного вирощування інжиру – в горщиках. Формують компактну рослину за допомоги, обрізки. На теплий період року горщики за бажанням можна виносити на двір.

Можна смакувати інжиром, який вирощують на підвіконні

⌂ Фото: Можна смакувати інжиром, який вирощують на підвіконні

► Інжир – екзотика в наших краях, тому ворогів – хвороб і шкідників – ще не нажив. Останніми роками в південних районах з’явилася гусінь, яка гризе його листя, хоча значної шкоди не завдає. Та й будь-який інсектицид допоможе позбутися цього шкідника. Однак препарати для захисту рослини застосовують лише в разі масового поширення гусені.

Відео: Своїм успіхом досвідом вирощування інжиру на півночі України ділиться Володимир Щиголь

 

Сорти інжиру для вирощування в Україні

 

Сорт інжиру Неаполітанський (мегаврожайний, смачний)

Суперсорт середньопізніх термінів достигання, який вирізняється рекордною врожайністю. Плоди смачні, середнього розміру й більші, темно-рожеві, а в тіні можуть бути жовто-рожевими. Вага може становити до 65 грамів. Компактний. Сорт, крім того, якнайкраще підходить для вирощування в горщиках.

Неаполітанський інжир: мегаврожайний сорт

⌂ Фото: Неаполітанський інжир: мегаврожайний сорт

 

 Сорт інжиру Вердіно – найсмачніший королівський смак

Лідер серед решти сортів інжиру за смаковими властивостями плодів, які не дуже великі, але надзвичайно смачні. Вага трішки менша за Неаполітанський — 35-45 грамів. До того ж мають привабливий малиновий м’якуш. Сорт середнього та середньопізнього термінів достигання. Можна вирощувати в горщику.

Інжир Вердіно: смачний та привабливий сорт

⌂ Фото: Інжир Вердіно: смачний та привабливий сорт

 

Сорт інжиру Брунсвік – невибагливий і смачний

Середнього терміну достигання. Плід – один із найбільших. Вага може сягати до 100 грамів. Родить щедро двічі. Невибагливий, тому його вирощують у промислових масштабах.

Інжир Брунсвік

⌂ Фото: Інжир Брунсвік

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Світлана Тернова

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 4/2023

Купити саджанці інжиру

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Інжир: посадка та догляд (журнал «СонцеСад» 2/2023)
«СонцеСад» продовжує серію статей про це чарівне плодове дерево й ставить більше запитань досвідченому садівникові, який вирощує інжир
Коли та як обрізати, підготувати до зими, чим підживити зізіфус
Спектр осінніх робіт із культурою
Маракуйя в домашніх умовах: вирощування та догляд
Спробуйте посадити маракуйю, екзотику, яка здивує своїм смаком. Це можливо й в Україні — стверджують експерти «СонцеСаду»
Як виростити томатне дерево (тамарільйо)
Томатне дерево. Опис та поради щодо посадки та догляду за тамарільйо
Як виростити інжир. Поради досвідченого садівника
Виростити інжир, субтропічну рослину у помірно континентальному кліматі України цілком можливо. Досвідчений садівник Володимир Щиголь поділився із читачами журналу «СонцеСад» 
Бамія: як виростити та використовувати для оздоровлення організму (журнал СонцеСад №4/2021)
П’ять років тому Світлана Іщенко із Дніпропетровщини вперше посіяла цю овочеву культуру. І тепер ділиться технологією вирощування бамії, а також своїми рецептами страв із бамії
Ходить трихозант городом… (журнал СонцеСад №4/2021)
Опановуємо технології вирощування екзотичних гарбузових культур
Овочевий фізаліс: де садити (журнал СонцеСад №4/2021)
Де садити овочевий фізаліс, щоб виростити корисний екзотичний плід
Маракуя на українському городі? Запросто! (журнал СонцеСад №4/2021)
Як полтавцю вдалося приборкати примхливу тропічну красуню, пізнати секрети її вирощування в Україні та навіщо саджати цю заморську рослину, розповів Володимир Матвеєв

Рекомендовані товари!