Читачка журналу «СонцеСад» Любов Борис розповідає про свій успішний досвід вирощування помідорів у траншеях. Чи варто спробувати цей метод — вирішуйте самі.
⌂ Фото: Любов Борис
Хочу поділитися з читачами свого улюбленого журналу своїм досвідом вирощування помідорів у траншеях. Одного спекотного року я дуже високо підгорнула свої помідори для того що міцнішою була коренева система. Але в тому була моя помилка, бо як прийшлось мої помідори поливати, то вся вода стікала по бокам, а корінням мало що діставалось. І от, на наступний рік, я вирішила посадити помідори у траншеях.
Звісно, готувалася я до посадки помідорів заздалегідь. Ще на початку березня в підготовлену землю в невеликі ємкості висіяла промарганцоване, оброблене стимулятором росту насіння помідорів на розсаду. Поставила в кухню в тепло. Через 5 днів почали прокльовуватись сходи, після чого я перенесла розсаду у прохолодніше і світле місце, поставила на підвіконні.
Коли розсада дала 2 справжні листочки, я почала пікірувати її в спеціальні стаканчики по одному стеблу. Розсада гарно росла. А коли надворі стало теплішати, я винесла її на веранду для загартовування. Весна толі була холодною, тому я накривала свої помідори агроволокном, яке я виписую у вас щороку на всі свої потреби. Розсада росла загартовувалась, один раз я її підживила слабим розчином курячого перегною.
А я тим часом почала роботу з траншеями. Копаю траншею, а землю ложу вздовж поруч, бо та земля пізніше пригодиться для підсипання під кущі. Викопала траншеї довжиною 8 метрів і глибиною біля 60 сантиметрів, чим дуже здивувала сусідів. Вони все розпитували: «А що це буде?» В траншеї дала перегною, попелу, торфокришки. Сапкою все трохи перемішала, добре полила водою. Розсада добряче підросла до травня, стебла товстенькі, стаканчики набиті кореневищем. Я із стаканчиків розсаду виймала із землею і сажала в траншеї по 10 кущів. Всього посадила 60 кущів у 6 траншей.
⌂ Фото: Траншея для помідорів
Розсада добре прижилась, не приболіла, бо їй було створені всі умови — затишно і тепло. Скоро почала підростати. Я підгорнула землі із насипу. Знову підкормила neperноем і попелом. Розсада знову підросла, я її вдруге підгорнула, а решту землі розгорнула в міжрядді. Ділянка з помідорами стала практично рівною, лиш під помідорами невеликі ямки — як раз зручно поливати, підживлювати.
Від фітофтори я обприскувала 1 раз «Квадрісом», пізніше тричі пекарськими дріжджами. Підживку робила курячу 1:15, і зброджену кропивою 1:10.
А як зародили мої помідори величаво, то вже й сусіди все дивились, і говорили: «Ну, Люба таки свого добилась!» А я дякую Богу за здоров’я, за сонце і дощі, бо це все — його милість. Бажаю вам всім хорошого здоров’я!
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Любов Борис, с. Стара Миколаївка, Рівненська обл.
Рекомендовані товари!
У наявності
Томат Де Барао оранжевий за 0,1 г (ЕТМ-187)
9грн.
У наявності
Томат Король ранніх за 0,1 г (ЕТМ-407)
9грн.
У наявності
Томат Лікувальний за 0,1 г (ЕТМ-411)
9грн.
У наявності
Томат Малиновий мішка за 0,1 г (ЕТМ-102)
9грн.
У наявності
Томат Жираф за 0,1 г (ЕТМ-33)
9грн.