Кімнатні помідори

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.01.2021

⌂ Експерт — Тамара Бєлова, кандидат сільськогосподарських наук, професор Полтавської державної аграрної академії

Це не тільки ті, що не потрапили на вулицю. Існують спеціальні сорти (деякі дуже декоративні на вигляд, деякі — мініатюрні на зріст), які, на відміну від своїх родичів, не потребують багато землі та витрачають більше енергії на формування плодів, а не зеленої маси. Отож, їх найкраще тримати на підвіконні. Але такі помідори існують не тільки для краси. Якісні сорти і ваш дбайливий догляд можуть творити дива — з куща вдається отримати до 3 кг плодів! До того ж кімнатні гібриди більш стійкі проти хвороб. Єдиний мінус — насіння, зібране з них, уже не годиться для висівання в кімнатних умовах — гени диктують своє. Тож доведеться купувати таке насіння щороку. І ви не пошкодуєте про це, адже «балконне диво» – справжня прикраса підвіконня. Хоча й має певні відмінності в технології вирощування.

Посів насіння кімнатних помідорів

Спочатку насіння висівають у формочки для розсади. Найкращим буде ґрунт такого складу: чорнозем — 1 кг, дрібний пісок — 200 г, торф — 100 г. За умови достатнього освітлення і тепла паростки з’являються на 4–5 добу. Через 40 днів розсаду пересаджують в окремі ємності, вже на постійне місце. Нижні листки краще видалити, аби рослини швидше росли вгору. 

Догляд за кімнатними томатами

Не треба дуже часто поливати рослини — можуть загнити корені. Робіть це лише у разі підсихання ґрунтового шару (коли він почне біліти), на якому з’явиться трохи білуватий прошарок. Можна поливати перевареною й охолодженою водою, після цього провітріть рослину (наприклад, покладіть її ближче до відчиненого вікна на кілька годин, але не на протязі). Не переймайтеся тим, що вода «мертва», однак мусите підживлювати кімнатних улюбленців, наприклад, щомісяця обприскувати рослини сульфатом калію. Не забувайте вчасно зривати плоди — що частіше це робитимете, то більше нової зав’язі з’являтиметься.

⌂ Насіння висівають у формочки для розсади

Сорти кімнатних томатів

Для вирощування в приміщенні використовують і деякі сорти помідорів Черрі (Акробат, Бонсай, Золоте гроно, Перлинка, Тотем, Червона шапочка, балконне диво). Вони витримують і недостатню кількістю освітлення, навіть тепла, тож добре плодоноситимуть на балконі. Насіння не потребує загартовування чи намочування, його одразу можна висівати в ґрунт на глибину 0,5–1 см, полити теплою водою і накрити прозорою плівкою (парниковий ефект — лише на користь). Через 5–7 днів, коли насіння проросте, укриття знімають і поливають удруге також теплою водою. Далі поливайте в міру висихання ґрунту, який треба періодично (бодай раз на тиждень) розрихлювати.

⌂ Ось такі врожаї дають кімнатні томати

Важливість підживлення

Раз на два тижні поливайте рослини, додаючи комплексних мінеральних добрив (до того часу, коли почне утворюватися зав’язь). Як добрива для них застосовують вітамінні суміші та рідкі концентрати. Згодом доведеться підв’язати кущі до кілочків.

Плодоносять Черрі зазвичай на третій місяць, інколи — впродовж п’яти місяців. Для цього нижні старі листки доведеться видаляти, як і на звичайних помідорах.

Відео: Хвороби ТОМАТІВ, ОГІРКІВ

Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»

 

Купити насіння томатів тут

Читайте ще:
Розсада у касетах – вигідно і зручно.
Як отримати ранній врожай солодкого перцю.
Горох при дорозі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram