Ми звикли, що свіжі помідори можна придбати у супермаркеті у будь-яку пору року. Томати, вирощені власноруч у домашніх (кімнатних) умовах по своїх смакових якостях абсолютно не відрізняються від літніх городніх. Тому варто купити насіння томатів і спробувати виростити помідори взимку у звичайних горщиках для квітів. Це захопливе заняття порадує вас своїм результатом.
Перш ніж взятися до справи, потрібно звернути увагу на насіння томатів і вибрати спеціальний сорт помідорів. Городні сорти не підходять до кімнатного вирощування томатів у горщиках. Кущі зимових помідорів невисокі, а самі плоди досягають маси не більше 100 г. Також варто зазначити, що вирощені в кімнатних умовах томати набагато менше страждають від хвороб та шкідників.
⌂ Фото: Для вирощування томатів у домашніх умовах потрібні спеціальні сорти
Для одержання плодів томатів має пройти 90-100 днів від появи паростків. Для початку варто висіяти насіння томатів на розсаду. Для цього потрібен ґрунт. Можна придбати у спецмагазині універсальний субстрат та спеціальні торф’яні або пластикові ємності. Насіння кімнатних помідорів потрібно попередньо замочити на 30 хв у розчині марганцю. Висівають його на глибину до 2 см.
Відстань між насінинами має дорівнювати 3-4 см. Закінчивши посів, землю слід полити і поставити ємності у тепле затишне місце без протягів. Лишень коли проклюнуться паростки, помідори виставляють на сонячне підвіконня південної сторони приміщення та слідкують за поливом. Надлишок вологи зіпсує ніжне тонке коріння розсади. Томати люблять сонце і тепло, тому при недостатньому природному освітленні варто потурбуватися про спеціальні лампи, які будуть давати додаткове джерело освітлення. Після того, як на паростках з’явиться по 2-3 справжніх листка, варто кожну рослину пересадити у окремий горщик (для квітів, або інший).
⌂ Фото: Як на паростках з’явиться по 2-3 справжніх листка, варто кожну рослину пересадити у окремий горщик
Горщики для кімнатних помідорів повинні бути з отвором внизу для стоку води. На дно потрібно насипати дренаж (гравій) товщиною 2 см. Пересаджуючи томат у горщик, потрібно так, щоб стебло аж до сім’ядольних листочків знаходилось в землі. Щоб кущ був рівний, кожних 2-3 дні горщики з кімнатними помідорами треба повертати іншою стороною до сонця. Коли стебло досягне у висоту 20-25 см, його потрібно підв’язати.
Далій варто підживлювати томати кожних 7-10 днів. Можна використовувати некореневе підживлення імуноцитофітом (способом обприскування). Слабкі безплідні пагони треба видаляти, щоб вони не створювали зайвого навантаження на основне стебло. При дотриманні правильної агротехніки кімнатні томати не хворіють і дають гарний урожай смачних та соковитих плодів.
Рекомендовані товари!
У наявності
Томат Алий мустанг за 0,1 г (ЕТМ-310)
20грн.
У наявності
Томат Шоколадна амазонка за 0,1 г (ЕТМ-343)
10грн.
У наявності
Томат Майсалун F1 за 10 нас. (ЕТМ-458)
28грн.
У наявності
Томат Малиновий Ожаровський за 0,1 г (ЕТМ-416)
9грн.
У наявності
Томат Мар'юшка за 0,2 г (ЕТМ-104)
9грн.
У наявності
Томат Маркіз за 0,1 г (ЕТМ-232)
9грн.
У наявності
Томат Рожевий чемпіон за 0,1 г (ЕТМ-609)
9грн.
У наявності
Томат Гаргамель за 0,1 г (ЕТМ-537)
9грн.