Для покращення врожаю моркви столової застосовують передпосівну підготовку її насіння.
Проводиться за допомогою пластмасової наелектризованої палички. Для цього потрібно розсипати насіння моркви тонким шаром на аркуші паперу і паличкою, натертою полотняною тканиною, провести над насінням на висоті 1–2 см. До палички притягуються порожні і щуплі насінини. Посів моркви великим каліброваним насінням підвищує її врожайність на 18–20%.
Запобігає розвитку різних захворювань рослин. Проводиться гідротермічною або хімічною обробкою. Хімічне протруювання роблять сухим (наносять порошкоподібні пестициди на поверхню насіння) і напівсухим (змочують насіння водою, а потім опудрюють пестицидами) способом. Однією з речовин для хімічного знезараження насіння є ТМТД в кількості 3–8 г на 1 кг насіння. У домашніх умовах легше застосувати 0,5–1% розчин перманганату калію, питної соди (5 г на 1 л води) з експлікацією 20 хвилин; або 10 % розчин перекису водню, попередньо нагрітий до +38–45°С з експлікацією 7–8 хвилин. Гідротермічне знезараження являє собою чергування обробки насіння гарячою, а потім холодною водою. Температуру гарячої води при цьому підтримують у межах +48–53°С, час експозиції 15–20 хвилин.
Робиться для більш ранньої і дружньої появи сходів. Проводиться у воді до повного набрякання і пророщування. Для замочування, мішечок з насінням занурюють в ємність з чистою водою на 3 години, потім виймають, а через 5-6 годин знову занурюють на 2–3 години і т.д. до його проростання. Більш кращий спосіб замочування, коли насіння насипають тонким шаром безпосередньо на дно нержавіючої ємності або на тканину і періодично змочують. Змочене насіння зверху накривають вологою тканиною. Насіння моркви замочують і пророщують при температурі +15–20°С. Тривалість замочування — 50–70 годин.
Насіння моркви пророщують при змінних температурах, попередньо помістивши його між шарами вологої тканини. Вологе насіння через 3–4 доби переносять в холодильник або на лід, тримають там до посіву, постійно перемішуючи, потім їх підсушують і висівають. Для пророщування необхідно приблизно в 2 рази більше часу, ніж для замочування. Коли наклюнеться 1–3% насіння, пророщування закінчують. Проросле насіння треба висівати відразу і обов’язково в помірно вологий ґрунт.
Застосовують для посилення енергії проростання, поліпшення харчування та стимулювання обміну речовин у проростків. Здійснюють після прогрівання і протруювання насіння шляхом занурення їх у відповідний розчин. Це особливо важливо для дрібного насіння моркви, яке містить малий запас поживних речовин. Обробку насіння проводять за кілька днів до посіву. Для цього добрива, що містять макро — або мікроелементи (магній, цинк, марганець, мідь, бор, нікель, кобальт, хром, молібден і ін.), розчиняють у воді з температурою +40-45°С. Насіння повністю занурюють у теплий розчин і витримують протягом 24 годин. Потім насіння підсушують до сипучості і висівають. Найбільш ефективно діють при обробці насіння моркви борні добрива.
Рекомендовані товари!
У наявності
Морква Долянка (ЕМР-13)
10грн.
У наявності
Морква Оленка (ЕМР-2)
10грн.
У наявності
Морква Червоний велетень (ЕМР-3)
10грн.
У наявності
Морква Лагуна F1 (Голландія) (ЕМР-17)
38грн.
У наявності
Морква Каротель (ЕМР-11)
10грн.
У наявності
Морква Скарлет за 2 г (ЕМР-64)
14грн.
У наявності
Морква Монтана за 2 г (ЕМР-65)
22грн.
У наявності
Морква Королева осені (ЕМР-8)
10грн.
У наявності
Морква Смак дитинства за 20 г (ЕМР-92В)
38грн.
У наявності
Морква Талісман (ЕМР-93)
14грн.