Про вирощування жоржин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.11.2021

«Доброго дня. Ми зовсім недавно переїхали жити з квартири у приватний будинок. Я дуже хочу посадити біля дому гарний квітник, особливо мої улюблені жоржини. І хочу зробити все правильно, щоб уникнути помилок і одразу мати добрий результат. Порадьте, будь ласка, який посадковий матеріал обрати, як правильно посадити квіти і доглядати за ними.

З повагою, Віра Омельяненко, с. Бабанка, Черкаська область» (З листа).

Поради щодо вирощування жоржин

Жоржини розмножуються насінням, поділом бульб, кореневими паростками, стебловими та бруньковими живцями. Бульби жоржин, вирощені з живців, краще зберіга­ються, менше піддаються хворобам.

Це невибаглива культура, яка росте на добре дренованих, глибоко оброблених, зба­гачених органічними добривами землях. Слід звернути увагу і на склад ґрунту біля Вашої садиби, бо це має неабияке значення. І, звичайно, удобрити його всім необхідним.

Найпростіший і найбільш поширений спосіб розмноження жоржин — розмноження поділом куща. Рано навесні кущі жоржин треба вкласти в ящики і засипати торфом або тирсою, і часто зволожувати. Через 2–3 тижні бульби проростають. Після цього бульби тре­ба розрізати гострим ножем так, щоб на кожній частині залишилася частина кореневої шийки з 1–3 бруньками. 

✔ Для дорощування жоржин можна використовувати невеликі поліетиленові пакети. Цей спосіб має ряд переваг: по–перше, пакети, наповнені землесумішшю, щільно встановлені один біля одного; по–друге, в перші дні після висаджування бульб такі пакети виконують роль тепличок, з допомо­гою яких можна обійтися без частого поливан­ня і обприскування рослин, що оберігає са­джанці від захворювань; по–третє, під час висаджування рослин у ґрунт не треба витру­шувати із горщика землю, ризикуючи пошко­дити кореневу систему. Обірвати треба лише пакет, а матеріал висадити.

У відкритий грунт жоржини висаджують після того, як мине загроза нічних заморозків, найкраще у квітні.

Коренева система жоржин розвивається в глибину та ширину не менше, як на 50–60 см. Тому практика показує, що переорана земля для них підходить краще. Або необхідно копати траншеї на глибину двох штиків лопати і шириною 60 см. Майбутня рослина повинна вільно розміщатися в землі з відповідною відстанню одна від одної — 0,6–1 м.

При посадці до кожної лунки треба по­класти невелику кількість перегною і, відповідно до норми, неорганічні добрива. Коре­небульби заглиблюють так, щоб коренева шийка була на глибині 3–5 см нижче ріі землі. Щойно посаджені рослини поливають. Для високорослих сортів потрібна додаткова опора, тому бажано одразу встановити кілки, до яких потім підв'язувати жоржини в процесі виростання.

Для високорослих сортів потрібна додаткова опора

⌂ Фото: Для високорослих сортів потрібна додаткова опора

Через 10–14 днів після посадки рослини підживлюють азотним добривом з розрахунку 30 г на кущ. Пізніше підживлюють комплекс­ним добривом з інтервалом у два тижні. Міне­ральні добрива справляють хороший вплив на жоржини, однак їхній надлишок спричиняє утворення великих порожнистих бульб, які погано зберігаються у зимовий період.

Жоржини — досить посухостійкі рослини, їх поливають за необхідності, але не частіше, ніж раз на тиждень. Ґрунт навколо рослини обов'язково розпушують. Це сприяє кращому росту і розвитку, а також утворенню повноцін­них коренебульб.

Якщо жоржини не формувати, то вони не­забаром почнуть кущитися і даватимуть слабкі пагони і малі квіти. Тому з самого по­чатку треба залишити два–три пагони, а решту видалити. При вирощуванні сортів на зріз в міру необхідності прищипують верхні бутони і пасинкують пазушні. Для низькорослих і бордюрних сортів, а також для отримання ма­сового цвітіння цього можна не робити.

На висоті 40 см з нижньої частини стебла видаляють листя, що сприяє кращому дос­тупу до ґрунту тепла, повітря і добрив, полег­шує розпушування.

На початку вересня рослини підгортають на висоту 15–20 см, щоб їм не зашкодили перші заморозки. Ці пошкодження можуть стати причиною загнивання стебел, а потім і корене­вої шийки в період зимового зберігання.

Жоржини викопують після перших заморозків. Для цього жоржини розгортають, обрізають стебла на висоті 20 см, корене­бульби акуратно підкопують з двох сторін. Ні в якому разі не брати за пеньок стебла, щоб не пошкодити квіткові бруньки. Як правило, жоржини зберігають з грудкою землі. Вико­павши коренебульби, їх підсушують протягом кількох годин на відкритому повітрі, потім упаковують в коробки, засипаючи тирсою. Деколи перед зберіганням коренебульби промивають водою і дезинфікують розчином марганцівки. В такому випадку просушування триває кілька днів.

Один із способів розмноження жоржин — живцями

⌂ Фото: Один із способів розмноження жоржин — живцями

Жоржини, вирощені з живців, анітро­хи не поступаються кореневим жоржинам. Цвітуть вони зазвичай краще, а за декоративністю навіть перевершують кущі, вирощені з ділених бульб. Квіти на кущах більші, яскраво виражені харак­терні особливості даного сорту. Росли­на більш життєздатна, і хоча утворює зазвичай дещо менші бульби, за дотри­мання правил посадки та догляду вона буває досить щільною і добре зберіга­ється взимку. Проте в деяких випадках живцеві жоржини відмінно цвітуть, але погано утворюють бульби (залежить від особливості сорту і перенасиченос­ті ґрунту добривами), тому частину таких сортів краще саджати в горщики. При цьому цвітіння їх буде слабким, але корінь збережеться.

Купити найкращи сорта жоржин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Поради по вирощуванню жоржин
Ці квіти невибагливі і не потребують трудомісткої праці, їх легко виростити навіть початківцю-садівникові
Гігантські жоржини
Ті, хто вважає жоржини буденними квітами, здивуються при вигляді сортів групи гігантських. На відносно невеликому кущику сидять величезні (близько 30 см у діаметрі) квіти.
Горщикові жоржини
Контейнерні культури можна вирощувати в будь-яких куточках саду чи двору, використовувати для декоративного озеленення балкону чи альтанок
Шкідники та хвороби жоржин
Найбільш поширені шкідники та хвороби жоржин та методи боротьби з ними
Розмноження жоржин
Жоржини можна розмножувати насінням, бульбами і живцями
Жоржини. Календар робіт
Це чудова нагода правильно спланувати час висадки та збирання бульб для пишного квітування цієї красуні
З історії жоржин
Бульбу вживали в їжу та готували лікувальні настоянки, міцне стебло слугувало прототипом водогінної труби
Вирощування жоржин
Все про вирощування жоржини знає Підгайна О.С., провідний спеціаліст ботанічного саду ТНУ ім. В.І. Вернадського
Вирощування жоржини: способи розмножування, посадка та догляд
Некрасивих квітів не буває. Всі вони чарівні, неповторні і в моєму серці є місце всім, — Ольга Бутко, с. Красноріченське, Луганська обл.
Класифікація жоржин
Жоржина — рослина родини айстрових, надземна частина якої щорічно відмирає до кореневої шийки, а наступного року відновлює свій ріст

Рекомендовані товари!

Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г

У наявності

Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г (ЕНК-380)

12грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г

У наявності

Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г (ЕНК-536)

12грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Жоржина Дабл Екстрім (суміш) за 0,25 г

У наявності

Жоржина Дабл Екстрім (суміш) за 0,25 г (ЕНК-374)

15грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Півонія Itoh Old Rose Dandy

У наявності

Півонія Itoh Old Rose Dandy (ОКН-3298(2-4л))

489грн.
Висота 80 см
Форма квітки світло-рожевий
Вид напівмахровий
Діаметр квітки 10-15 см
Упаковка
Півонія Itoh Lafayette Escadrille

У наявності

Півонія Itoh Lafayette Escadrille (ОКН-3297(2-4л))

489грн.
Висота 70 см
Колір квітки бордовий
Вид простий
Діаметр квітки 10 см
Упаковка
Жоржина міньйон Рожева за 0,15 г

У наявності

Жоржина міньйон Рожева за 0,15 г (ЕНК-599)

12грн.
Фасування міні-упаковка
Тип жоржина
Група квітучі, однорічник
Упаковка
Ірис бородатий Давнінг

У наявності

Ірис бородатий Давнінг (ОКН-3535(0,5-1,5л))

99грн.
Тип крони воронкоподібний
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Висота 70-100 см
Форма квітки Махрова
Колір квітки Жовтий
Вид Німецький
Діаметр квітки 10-12 см
Астильба Etna (2-3 бруньки)

У наявності

Астильба Etna (2-3 бруньки) (АСТ-17)

119грн.
Астильба Bremen (2-3 бруньки)

У наявності

Астильба Bremen (2-3 бруньки) (АСТ-18)

119грн.