Календар робіт за Місяцем 12–18 серпня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.08.2023
 

12 серпня. Спадаючий Місяць. В саду висаджуємо плодові дерева із закритою кореневою системою, ведемо боротьбу зі шкідниками та хворобами, вносимо органічне і мінеральне підживлення. На площі ягідників висаджуємо вкоріненні вуса полуниці і суниці. На городі, при відсутності опадів, рекомендується полив і розпушування. Час для посіву швидкорослої листової зелені, редису, петрушки кореневої, які встигнуть наростити зелену масу до холодів. Розсаду огірків можна пересадити в теплицю, а ростучі на грядках огірки, помідори і кабачки регулярно вибираємо. Звільнені грядки готуємо до підзимових посівів, або ж сіємо на них сидерати. Бурʼяни без насіння закладаємо в компост. В квітнику ведемо розділення багаторічників та їх пересаджування. Вдалим цього дня буде консервування, соління, заморожування та квашення овочів, заготівля соків і вина, збір лікарських рослин.

 

13 серпня. Спадаючий Місяць. Неділя. Значних робіт цього дня не виконують. Але нагальні невідкладні справи мусимо зробити. Насамперед це стосується поливу, адже серпень традиційно вважається найсухішим місяцем. Не потрібно забувати, що у серпні ночі холодніші ніж в попередні місяці, і тому полив має бути не з шланга, а з ємностей, що наповнені раніше і прогрілися на сонці. Поливати потрібно у вечірні та ранішні години, або у похмуру погоду. Огірки та капусту поливаємо рясно і часто, дозріваючі ж кавуни і дині не потрібно поливати взагалі, щоб не втратився солодкий смак. Збираємо урожай овочів, прищипуємо баклажани, перець, помідори, для швидшого дозрівання плодів. На кухні із зібраних фруктів готуємо варення і соки на зиму, консервуємо кабачки, помідори, огірки, баклажани.

 

14 серпня. Спадаючий Місяць. В саду сприятливий день для вирізки молодих пагонів і внесення в ґрунт органічних добрив. Продовжуємо висадку полуниці та суниці на ягідних площах. На городі прибираємо для споживання та на зберігання урожай помідорів, огірків, кабачків, патисонів, динь, кавунів, коренеплодів, картоплі, лікарської сировини. Збираємо насіння рослин.

Ще не пізно посіяти скоростиглі культури: салат, редис, прянощі, не забуваючи забезпечити рослинам достатній полив. Не рекомендується обприскувати рослини отрутохімікатами від бур'янів, хвороб та шкідників. На клумбі зрізаємо квіти для букетів, які чудово прикрасять кімнати. На кухні консервуємо, солимо, заквашуємо, готуємо вина і соки.

 

15 серпня. Спадаючий Місяць. В саду обрізуємо зайві та сухі гілки дерев і кущів. Можна підготувати ямки для осінньої посадки саджанців. Сприятливі цього дня поливи і підживлення мінеральні та органічні. У винограднику проводимо захист лоз для отримання здорового та смачного врожаю, видаляємо уражені частини рослин. Для городніх культур день не особливо родючий. Варто сконцентруватися на на зборі врожаю овочів. Якщо гудиння картоплі пожовтіло і починає засихати – це знак, що надійшла пора викопування. Дану роботу потрібно виконувати під вечір, чи похмурого дня, що захистить городника від перегріву, а бульби від позеленіння. В квітнику можна садити більшість однорічних і багаторічних декоративних рослин, розпушувати ґрунт навколо них. Потрібно косити газон, робити обрізку сухих та пошкоджених частин кімнатних рослин. На кухні із зібраного врожаю яблук, груш, слив робимо соки, варимо варення. Замочуємо  яблука і отримуємо чудовий корисний десерт в час серпневої спеки.

 

16 серпня. Молодик о 12:38. День молодого Місяця зовсім не для робіт на присадибній ділянці. В цей період всі рослини вразливі, тому можна зайнятися хатніми справами, або тими, які не стосуються вирощування. Вже можна скласти список культур для підзимових посівів - моркви, цибулі, багаторічних квітів, а також розпланувати місця, де будуть посіви цих культур. В саду встановлюемо опори для декоративних кущів або молодих плодових дерев, які потребують цього, та підв’язуємо рослини щоб під власною вагою гілки не зламалися. Можна зайнятися збором лікарських трав – перцевої м'яти, ромашки, валеріани, лаванди для сушки на зиму і для заварювання цілющих чаїв одразу. Органічні відходи виносимо в компост.

 

17 серпня. Зростаючий Місяць. В саду зосереджуємося на зборі врожаю. Саджати нові рослини в цей день не рекомендується, їх плоди будуть дрібними та несмачними. На городі потрібно зайнятися збором достиглих овочів. Це ідеальний час для роботи з декоративними культурами в квітнику, на клумбі, в інших місцях садиби. Квіти, кущі, які мають прикрашати ділянку, потрібно садити та сіяти саме тепер. Вони потішать гарним та яскравим цвітінням. Звернемо увагу на такі  рослини, як астильба, бузок, іриси, півонія.

Чудову різнокольорову астильбу з мереживним листям саме пора розмножувати поділом кореневищ. Настав період, для посадки саджанців бузку. В наш час виведені чудові сорти з великими яскравими білими, бузковими, фіолетовими квітами, які, проте, не втратили свій неповторний запах. Варто зайнятися розмноженням ірисів поділом кореневищ.

В серпні також ділять і розсаджують півонії. День підходить для консервування, маринування, соління та інших заготівель на зиму. Хороший день для заготівлі сіна.

 

18 серпня. Зростаючий Місяць. В саду збираємо врожай, займаємося боротьбою зі шкідниками і вирізаємо зайві гілки дерев та кущів. Якщо врожай абрикосів, слив, персиків  вже зібраний, потрібно підживити дерева та кущі фосфорними і калійними добривами, щоб вони підготувалися до зими.

На городі сіяти овочі зараз не потрібно, але можна пікірувати розсаду огірків, помідорів, капусти, що призначена для росту в теплиці. Варто прищипувати верхівки помідорів, перцю, баклажанів для припинення росту. Корисними будуть підживлення рослин калійними та фосфорними добривами. Ділянки, на яких зібраний  врожай, можна обробити гербіцидами. Гарний день для копання картоплі і підготовки грядок до підзимових посівів. Квітникарі  висаджують однорічні та багаторічні квіти. Варто звернути увагу на активно квітучі троянди та гортензії. Вносимо мінеральні добрива під кущі.Можна засівати газон, заготовляти дрова і сіно на зиму.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Сорти та гібриди овочевих культур: відмінності, переваги, недоліки (журнал «СонцеСад» 4/2022)
Сьогодні багато наукових вітчизняних установ та закордонних компаній пропонують нам чимало різноманітних сортів, гібридів овочевих культур. Але що вибрати — сорт чи гібрид — для висівання?
Посів селери під зиму у 2024 році: щоб з розсадою не морочитися
Підзимовий посів насіння селери дозволить нам значно збагатити наш весняний раціон вітамінною зеленню. І до того ж позбавить нас зайвого клопоту пов'язаного з вирощуванням розсади
Лікувальні властивості звичайних огірків
Молоді плоди огірка (зеленці) доволі часто вживають у лікувально-профілактичному харчуванні. Експерти «СонцеСаду» підготували для вас перелік найпоширеніших захворювань, лікувати які допоможуть звичайні огірки
Ландшафтний дизайн — мистецтво, доступне кожному (журнал СонцеСад 2/2022)
Як знайти золоту середину, щоб ваша присадибна ділянка була гармонійна й приваблива, ще й створена власноруч? Допоможе вам у цьому наш експерт Олег Божко, ландшафтний дизайнер
Ягідним культурам добре лише за відповідних грунтово-кліматичних умов
Фермер Олег Вітенко, який успішно вирощує на Київщині чорну смородину та ожину, поділився з нашими читачами досвідом
Мікрогрін — просто та корисно
Споживати мікрозелень тепер модно недарма, бо корисних речовин у ній міститься набагато більше, ніж у звичайних рослинах. Про секрети вирощування цього суперфуду (СС 4/21)
Вирощування ягід: сім правил успіху
Як непогано заробити, вирощуючи ягоди на двох гектарах землі
Редька на зиму
Існують переконливі аргументи для того щоб вирощувати зимову редьку, про які дізнаєтеся від фахівця

Рекомендовані товари!

Редиска Червоний велетень за 2 г

У наявності

Редиска Червоний велетень за 2 г (ЕРД-10)

10.2грн.

12грн.

Термін дозрівання середній
Форма плоду видовжена
Фасування міні-упаковка
Вид редиска
Редиска Сора

У наявності

Редиска Сора (ЕРД-11)

8.5грн.

10грн.

Термін дозрівання ранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид редиска
Упаковка за 15 г, за 3 г
Саджанець Дейція scabra Plena

У наявності

Саджанець Дейція scabra Plena (ОКН-611(5-7,5л))

320грн.
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри до 3 м
Форма багаторічники
Тип крони розлогий
Саджанець Піраканта Orange Glow

У наявності

Саджанець Піраканта Orange Glow (ОКН-227(2-4л))

280грн.
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Тип крони розлогий
Редька Дайкон Ікло слона

У наявності

Редька Дайкон Ікло слона (ЕРК-14)

7.65грн.

9грн.

Термін дозрівання середній
Форма плоду циліндрична
Фасування міні-упаковка
Вид редька
Упаковка за 2 г, за 20 г
Редька Маргеланська

У наявності

Редька Маргеланська (ЕРК-7)

10.2грн.

12грн.

Термін дозрівання середній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид редька
Упаковка за 2 г, за 20 г
Саджанець Вейгела Candida

У наявності

Саджанець Вейгела Candida (ОКН-342)

89грн.
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, квітуча
Розміри до 2 м
Форма багаторічники
Тип крони розлогий
Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Diamond Rouge

У наявності

Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Diamond Rouge (ОКН-153)

280грн.
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Тип крони округлий