⌂ Кипарисовик горохоплідний Boulevard
Невеличкий рід (шість видів) однодомних вічнозелених дерев із конусоподібною кроною і повислими гілками. Належить до родини кипарисових, як і туя, навіть дещо нагадує її. Однак повислі гілки, особливо вершина, відрізняються. Шишечки дрібні, кулясті, достигають зазвичай у перший рік.
✔ На теренах України більш поширений кипарисовик горохоплідний, який на батьківщині (в Японії) росте до 50 м заввишки. Це найбільш морозостійкий та вологолюбний вид, що добре росте на глибоких зволожених ґрунтах. Його характерна ознака: верхній бік листочка (луски) зелений і блискучий, а нижній — з продовгуватими сріблясто-білими плямами. Привабливішими є його золотиста (деревце з темнувато-жовтою лускоподібною хвоєю), ниткоподібна (з темно-зеленою лускоподібною хвоєю і ниткоподібними звислими пагонами) та юнацька, або відстовбурчена (дерево з блакитнувато-зеленою голчастою хвоєю), форми.
⌂ Кипарисовик горохоплідний Filifera Aurea
В Україні його вирощують чи не у всіх ботанічних садах та дендропарках, адже він добре росте в міських умовах. Рослина позитивно реагує на обрізування гілок. Кращими об’єктами для ландшафтного дизайну є її вищеназвані високодекоративні форми, що не досягають таких розмірів, як основний вид. Ознак захворювань та пошкодження шкідниками не виявлено, однак недостатнє зволоження ґрунту негативно впливає на біологічну стійкість цього виду.
✔ Менш поширений у наших садах та парках кипарисовик Лавсона — привабливе дерево з вузькоконусоподібною кроною з повислою вершиною і блакитнувато-зеленою хвоєю, яка щільно прилягає до пагонів. Чоловічі суцвіття під час цвітіння кармінно-червоні. Жіночі шишечки в період достигання вохристо-бежеві. Природно росте на заході США (особливо в штатах Орегон та Каліфорнія). У Європі це — популярне декоративне дерево, адже воно відносно зимостійке, хоча й вологолюбне.
Цей вид добре почувається на родючих ґрунтах, однак не витримує пісних і засолених. Відносно стійкий до забруднення повітря пилом і газом.
Формування крони витримує добре, тому є чудовим об’єктом для топіарного мистецтва. Перші 5–6 років росте досить повільно. У наступні роки рослини, що мають значний приріст у висоту, обрізують на початку літа. Шкідників та захворювань ні на основному виді, ні на його формах не виявлено, дошкуляють їм тільки холод та засуха.
Ця культура в Україні — з 1812 року. До нині є окрасою дендропарків і ботанічних садів. Надзвичайно красивою є відома його форма Алюма із блакитною хвоєю.
⌂ Кипарисовик Лавсона
Кипарисовик Лавсона починає репродукувати з досить раннього віку. На батьківщині кипарисовики відзначаються довговічністю – вік деяких із них перевищує дві й навіть три тисячі років! Тому Україна поповнилася ще одним вічнозеленим цінним старожилом.
✔ Кипарисовик туполистий — також красива декоративна рослина, яка має велику популярність серед ландшафтних дизайнерів. Він зимостійкий, але потребує захисту, особливо в перші роки після висадження. Любить світлі місця з родючим ґрунтом. Приваблює його конусоподібна густа крона, гладенька кора (коричнева або червонувато-коричнева), а також повислі гілки та блискуча, жовтувато-зелена або яскраво-зелена хвоя.
⌂ Кипарисовик туполистий
Щоб виростити справжнього красеня й довгожителя, кипарисовик треба добре доглядати після висаджування. Насамперед, регулярно поливати (раз на тиждень — до 10 л), а в спеку бажано ще й обприскувати. Якщо замульчуєте ґрунт навколо стовбура, поливати доведеться рідше. За два місяці після висадження підживіть саджанець комплексними добривами для хвойних. Дорослі дерева підживлюють лише до середини липня, інакше рослина може не встигнути підготуватися до зими. Регулярне обрізування кипарисовика — ще один елемент догляду. Таку процедуру проводять рано навесні (видаляють старі, пошкоджені, уражені морозом гілки), також можна формувати крону дерева. Однак за одну стрижку обрізають не більше ніж третину зеленої маси. Формувальне обрізування крони починають не раніше ніж за рік після висадження або пересаджування рослини.
Юні кипарисовики не дуже бояться морозу, однак для надійнішого захисту, особливо від зимового висушування, можна обгорнути їх мішковиною чи акрилом. Дорослі кипарисовики в Україні нормально зимують без укриття.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Кипарисовик Boulevard (ОКН-207(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Кипарисовик горохоплідний Filifera Aurea (ОКН-2490)