Саме до безколючкових сортів шипшини «СонцеСад» радить краще придивитися. Ви отримаєте задоволення під час усіх етапів вирощування: садіння, догляду, ретельного збирання її чарівних плодів.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Стійка та невибаглива рослина швидко підросте й прикриє неестетичну господарську споруду або компостну яму. На сонячній ділянці шипшині найкраще, але й інші локації теж їй до смаку. Не садіть рослину на низинах! До того ж вона не витримує високої кислотності, хоча її можна знизити за допомогою вапна.
Шипшина має привабливий вигляд. Якщо висадите кілька кущів недалеко один від одного – вони ще більше тішитимуть вас красою і цвітінням, аніж один кущик. Для перехресного перезапилення на одній ділянці вирощуйте щонайменше три різні сорти.
Щоб посадити кущ шипшини, заздалегідь підживлюємо посадкову яму розміром 30х30 см. Якщо не встигли – легко виправите помилку. Яма має бути більша, а саме: 50-80 см завширшки, 40-50 см завглибшки. Заповніть її перегноєм (на один кущик – 10 кг) та землею із суперфосфатом (150-200 г), аміачною селітрою (60-70 г) і калійною сіллю (30-50 г).
Садіть шипшину як густий живопліт із відстанню між кущиками 50 см або метр. Перед висаджуванням занурюємо коріння саджанця в рідку глину, а потім розміщуємо в ямі так, щоб коренева шийка на 5-8 см була занурена в землю. Засипаємо родючим ґрунтом, утрамбовуємо та заливаємо ділянку двома чи трьома відрами води. Потім поливаємо три або чотири рази за сезон.
⌂ Фото: Неповторне цвітіння шипшини підніме вам неодмінно настрій!
Уперше вносимо азотні добрива навесні, удруге – у червні або липні, утретє – у вересні. Поливаємо, розпушуємо та мульчуємо ґрунт. Далі досить підживлювати рослину трьома кілограмами компосту чи перегною раз на три роки. Підстригати кущ шипшини починаємо з трирічного віку й тільки рано навесні, залишаючи рівновіддалені пагони. Зрізаємо семирічні гілочки повністю.
Збирати плоди можна від серпня аж до приморозків – середини жовтня. Інакше шипшинки втратять дуже багато цілющих властивостей.
Основна цінність шипшини – рекордний вміст вітаміну С, якого в ній удесятеро більше, ніж у чорній смородині, та в 50 разів більше, ніж у лимоні.
Вітамін С – найголовніший помічник у зміцненні імунної системи та боротьбі із запаленням. Оскільки людський організм самостійно виробляти вітамін С не може, його треба отримувати з їжі. 10-15 г шипшинок у чаї – ефективний засіб для поліпшення здоров’я.
Квіти шипшини містять багато корисних речовин, з яких виготовляють олійку, яка має бактерицидну, протизапальну, в’яжучу та регенерувальну для слизових оболонок дію.
Листки шипшини також корисні. Відвар із них лікує скарлатину, туберкульоз, дизентерію та болі в шлунку.
⌂ Фото: Вітамінний чай із шипшини допоможе оздоровити ваш організм
⌂ Фото: Шипшина є рекордсменкою за вмістом вітамінів А і С
Важливо!
Не бажано вживати шипшину при гастриті та підвищеній кислотності, важких хворобах нирок і печінки, виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, у разі тромбофлебіту.
Також відзначимо безцінну користь шипшини при вагітності, оскільки вітамін С, що міститься в рослині, сприяє засвоєнню організмом заліза, що поліпшує кровообіг. Цінні антиоксиданти знижують ризик виникнення ускладнень. Омега-3 та омега-6 потрібні для розвитку мозку дитини. Завдяки сечогінному ефекту шипшина полегшує перебіг вагітності.
Плоди складають у скляний посуд та зберігають їх для зміцнення організму протягом двох років.
Садіть красиву шипшину, милуйтеся її гарним ароматним цвітінням, безболісно збирайте з ніжних гілочок плоди та радійте міцному здоров’ю Вашої родини! Пригощайте близьких цим скарбом природи, а взимку зігрівайтесь смачним і вітамінним чаєм!
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Гончаренко Світлана
Рекомендовані товари!