На цю тему постійно дискутують садівники-любителі. Але більшість вважає, що це найкраще робити восени. Особливо, якщо йдеться про південні і західні регіони України, де зазвичай нема загрози вимерзання більшості культур, а також про північні і східні області, якщо йдеться про відносно морозостійкі рослини (вишня, смородина, малина, місцеві сорти яблуні, ліщина). Садивний матеріал «ніжних» дерев (черешні, горіха грецького, теплолюбних сортів груші (особливо щеплених на айві)) надійніше зберігати впродовж зими в підвалі, холодильнику чи спеціальному прикопі. Ці рослини найкраще садити рано навесні
У чому ж переваги осіннього садіння?
1. Саджанець переживає менший стрес.
2. Якщо взимку земля не замерзла, коренева система дерева починає регенерувати, відростають нові корінці і рано навесні дерево готове до активного росту, того ж року за умови доброго догляду може навіть плодоносити.
3. Нема потреби у зберіганні саджанців.
4. Можна проводити роботи упродовж тривалого часу аж до замерзання ґрунту.
Відео «Як посадити яблуню?». Розповідає Інна Гончаровська, науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка, к.б.н.:
УВАГА! Викопувати саджанці розпочинають лише після того, як їхній ріст завершиться. Перед викопуванням рослин листя на них ретельно обривають. Найліпше рослини викопувати по завершенні їхньої вегетації, тобто відразу після листопаду (у кінці жовтня - на початку листопада). Якщо ви не маєте змоги одразу посадити саджанці, потрібно їх прикопати і полити. Для захисту від зайців на зиму штамб обв'язують папером або одягають на стовбур рукав із сітки. Від дрібних гризунів використовують спеціальні приманки. Обрізування надземної частини саджанця найкраще проводити рано навесні перед початком набубнявіння бруньок.
Відео «Хвороби та шкідники яблунь. Засоби захисту». Розповідає Василь Бондарчук, представник компанії «Бадваси»:
Це відео можете подивитися на YouTube-СонцеСад у гарній якості! Тисніть на відео!
Підпишіться на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!
Читайте ще:
На десяти сотих черешні може вродити півтори тонни плодів
Агротехніка вирощування фундука
Яблуня та груша – царівни саду