Дуже добре, коли з плодових дерев зібрано щедрий урожай. Експерт «СонцеСаду», кандидат сільськогосподарських наук Національного університету біоресурсів і природокористування України Оксана ЗАВАДСЬКА розповість, як правильно сушити фрукти та за яких умов зберігати, щоб вони не втратили корисних властивостей.
Навряд чи когось треба переконувати у користі сухофруктів. Як і в тому, що зимовий узвар — найкраща згадка про літо. Крім того, сьогодні сушити яблука і груші — доступно, просто й економічно вигідно.
1. Сушені плоди не містять консервантів.
2. Вони мають високу біологічну цінність — через видалення вільної вологи вміст сухих речовин та цукрів зростає у 4-6 разів, повністю зберігаються пектинові речовини, органічні сполуки заліза, мінеральні солі.
3. Зберігаються набагато довше, ніж свіжі плоди.
⌂ Фото: Кориснішою є продукція, отримана з неочищених (зі шкіркою) плодів
Найпростіший та найдавніший спосіб приготування сухофруктів — висушування на сонці. Однак цей метод годиться для сушіння ранніх сортів (коли сонце пече, а світловий день довгий і спекотний). До того ж, для цілковитого висушування фруктів, навіть за сонячної погоди, треба 3-4 доби. За цей час кількість вітамінів та інших біологічно-цінних речовин у сировині зменшиться, а яблука потемнішають, і вам доведеться щодня перекидати їх із місця на місце, захищати від надокучливих комах, дощу тощо. Тому найкраще придбати електросушарку — вже за 8-12 годин матимете готову продукцію.
⌂ Фото: Найпростіший та найдавніший спосіб приготування сухофруктів — висушування на сонці
Але якщо на подвір’ї спека, поєднайте народні методи і сучасну технологію — подрібнену продукцію треба підв’ялити на сонці протягом 1-2 днів, а потім досушити в електричних сушарках. Це значно зекономить кошти на електроенергію. Після сушіння готову продукцію охолоджують та залишають на кілька днів для вирівнювання вологи (за потреби досушують).
Незалежно від способу сушіння, правильно висушені яблука — еластичні з приємним запахом та смаком (не ламаються, але й не виділяють сік). Вони не мають бути липкими.
1. Зберігайте сушку в герметичній тарі в сухих прохолодних приміщеннях.
2. Періодично стежте, щоб у ній не заводилася міль чи інші шкідники. Якщо не вгледіли — не біда. Повторно підсушіть продукт у електросушарці при температурі 60-65 °С чи в духовці, охолодіть, запакуйте і надалі стежте пильніше.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Груша Бере Боск (ІГР-43)
У наявності
Саджанець Яблуня Мутсу (Кріспін) (карликова підщепа) (ІЯБ-77)
У наявності
Саджанець Груша Дюшес зимовий (ОКН-3389(10-12л))