Вирощуємо актинідію

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.10.2021

Актинідії — споконвічні мешканці Далекого Сходу, Цен­тральної і Східної Азії. Ці реліктові рослини вціліли з незапам’ятних часів, коли клімат їхньої батьківщини був субтропічний, вижили в льодовиковий період і при­стосувалися до суворих при­родних умов.

Актинідія — велика дерев’янис­та листопадна ліана.

Для актинідії підходять різні ґрунти. Основна вимога - гарний природний дренаж, а це значить, що ліани краще розташовувати на підвищених ділянках, на схилах із стоком води, так як рослини не переносять застою води в зоні коренів. Зважаючи на інтенсивне зростання надземної маси ліани краще ростуть на багатих органіч­ними добривами ґрунтах, слабо- кислих або кислих, не переносять вапна. Коріння актинідії розташо­вані близько до поверхні ґрунту і зазвичай знаходяться безпосере­дньо під пухкою лісовою підстил­кою, де довго зберігається волога.

Відео: «Актинідія аргута: Хмара цілющих плодів!»

Розповідає Надія СКРИПЧЕНКО, старший науковий співробітник відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України, кандидат біологічних наук.

Під актинідію не можна вносити вапно і хлористий калій. Оскільки актинідія це — ліана, їй потрібна шпалера.

Явних шкідників і ворогів на європейській території поки що немає, отже, немає не­обхідності застосовувати хімічні засоби захисту, а, значить, плоди актинідії є екологічно чистим про­дуктом, хоча багато садівників скаржаться на підвищений інте­рес до них кішок, яких приваблює запах рослин. Щоб цього позбу­тися, необхідно поблизу від них посадити пряні рослини — материн­ку, валеріану, мелісу і т.д.

 

Мітіна Л. В., кандидат біологічних наук 

 

Купити саджанці актинідії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вирощування актинідії в Україні
Актинідія, вирощування та користь (СС.1/21)
Актинідія — що це за рослина
Актинідія — дуже цікава ліана, її стебло обвиває опори … проти годинникової стрілки. Деякі особливості вирощування цієї рослини
Актинідія: вирощування
Як посадити актинідію, як вирощувати актинідію на шпалері, як правильно обрізати актинідію, — поради від експерта «СонцеСаду»
Актинідія — міні-ківі у вашому саду
Про види та вирощування актинідії розповідає експерт «СонцеСаду» Анастасія Голубенко
Актинідія: вирощування на опорі
Продуктивний потенціал актинідії може бути реалізований лише за умови її вирощування на опорах

Рекомендовані товари!