Не тільки гурманам припаде до смаку пікантна гірчиця. Але й для покращення якості ґрунту для вирощування інших улюблених плодів вона теж згодиться.
Молоденьке листя гірчиці — скарбниця вітамінів. Їх додають у салати та гарніри. Тушать, варять, маринують і квасять.
На дачі насіння гірчиці можна сіяти на самостійних грядках, а можна організувати взаємовигідне сусідство з іншими культурами. Пам'ятайте, що гірчиця чудово допомагає боротися зі шкідниками, які люблять картоплю, томати, бобові, фруктові дерева та виноград.
А також яскраві медові квіточки розфарбують яскравими фарбами картину вашої ділянки.
Оптимальним часом посіву насіння гірчиці є початок листопада або коли встановилися стабільні заморозки. Коли у денні години стабільно -3…-1°С. Це важливо, оскільки паростки гірчиці сходять за кілька днів. І якщо буде потепління, вони можуть загинути при настанні серйозних морозів.
Також можна сіяти насіння гірчиці навесні на початку квітня у відкритий ґрунт або у березні у теплиці. Якщо сіяти насіння гірчиці влітку, вона швидко йде в стрілки і листя стає грубішим. Сійте краще наприкінці літа та восени.
► Не забудьте посіяти насіння гірчиці 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 листопада, це сприятливі дні для посіву седератів на зиму у 2023 році.
⌂ Фото: Грядки під посів готуємо заздалегідь
Перед посівом восени заздалегідь підготуйте ділянку для посіву. Якщо ґрунт у який збираєтеся сіяти насіння гірчиці був раніше виснажений, підживіть його суперфосфатом, перегноєм та калійними солями. Таке ж підживлення можна влаштувати і родючому ґрунтові, але вже в менших кількостях.
Попередньо розпушить землю. Сійте рядками з відстанню 25 см між ними. Насіння має бути заглиблене на 1,5 см. Прикрийте посів за допомогою граблів і полийте його. Густі сходи згодом прорідіть.
Через 2-3 тижні можна збирати врожай.
Пряну приправу можна виростити і на підвіконні. Для цього взимку вам знадобиться тканина, маленький парничок і власне підвіконня. Поки не з'являться сходи, їм потрібно тепло та волога. Паростки добре почуваються при температурі 10°С. І коли вони витягнуться до 5 см, можна зрізати їх до столу.
⌂ Фото: Гірчицю можна виростити і на підвіконні
Гірчиця також чудовий помічник у покращенні якості ґрунту. Вона збагачує його вдвічі краще, ніж гній. Також вона живить ґрунт азотом, фосфором, сіркою та калієм. Відмінно заглушує бур'яни, проганяє шкідників та є відмінним медоносом. Коріння гірчиці чудово розпушує ґрунт, накопичує і утримує вологу. Стебла захищають ґрунт від розмивання після танення снігу.
✔ Важливо!
Не варто сіяти гірчицю перед капустою и редискою.
Для ролі сидерату насіння гірчиці сіють суцільним килимом на весні та влітку з розрахунку 200-300 г на сотку, з кінця літа і восени – 300-400 г на сотку.
⌂ Фото: Для ролі сидерату насіння гірчиці сіють суцільним килимом
✔ Важливо!
Не допускати появи насіння.
Зелену масу зрізають, коли через 4-6 тижнів після посіву гірчиця починає цвісти. І коли коріння гірчиці наситило ґрунт та перегнили (мінімум півтора тижні та до місяця), можна сміливо садити на це місце овочі та ягоди.
Рекомендовані товари!
У наявності
Орегано (материнка) за 0,1 г (ЕЛП-24)
14грн.
У наявності
Черемша (Дикий часник) за 0,1 г (ЕЛП-25)
18грн.
У наявності
Чабер за 0,5 г (ЕЛП-10)
12грн.
У наявності
Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)
10грн.
У наявності
Гірчиця листова за 1 г (ЕЛП-82)
12грн.
У наявності
Сидерат Редька олійна за 0,5 кг (ЕСД-9В)
99грн.
У наявності
Саджанець Шипшина безколючкова Кан (ОКН-4026(2-4л))
У наявності
Гірчиця салатна за 1 г (ЕЛП-4)
10грн.