Кожен господар хоче мати розкішний врожай солодкого перцю та ще й якомога раніше, бо якщо недозрілі перчики «зависнуть» на городі до заморозків — пиши пропало. Однак дбати про ранній врожай потрібно ще з насінинки, як правильно це робити «СонцеСаду» розповіла Єва ТЕРНОВА, завідуюча лабораторією Сквирської дослідної станції органічного виробництва.
Для цього потрібно засипати його на 3-5 хвилин у 5% розчин кухонної солі або аміачної селітри. Дрібне і пласке насіння спливає на поверхню розчину, його видаляють, а розчин зливають.
Насіння, що залишилося, промивають в проточній воді і витримують 20 хвилин в 1% розчині марганцевокислого калію, і знову промивають.
⌂ Фото: Насіння засипають на 3-5 хвилин у 5% розчин кухонної солі або аміачної селітри
Сходи перцю з’являються на 3-5 днів раніше, якщо насіння замочити у воді кімнатної температури на 12 годин. Насіння , просушене до сипучості, висівають у посівні ящики в першій декаді березня.
Для цього візьміть 2 частини дернової землі та 1 частину перегною. На 1 м² використовують 10-15 г насіння перцю.
Ґрунтосуміш для горщиків готують у співвідношенні: 5 частин торфу, 4 частини перегною, 1 частина тирси з дерев м’яких листяних порід. На 1 м³ суміші додають 1 кг аміачної селітри, 1,5 кг суперфосфату, 0,8 кг хлористого калію.
До появи сходів температуру повітря в приміщенні підтримують на рівні + 25-30°C (при оптимальній вологості ґрунту. Після появи сходів її знижують до +14-17°C і витримують такий режим впродовж 5-7 днів. Оптимальний температурний режим для розсади вдень: у похмуру погоду +18-20 °C, в сонячну + 25-27°C, вночі + 12-15°C.
Доведено, що розсада, вирощена в торфо-перегнійних горщиках, дає врожай на 10-12 днів раніше, ніж та, що вирощена звичайним методом (у ґрунті).
Та й обсяги врожаю у першому випадку будуть на 20-30% більшими. Оптимальний розмір горщиків для розсади 60-денного віку становить 8 см х 8 см.
⌂ Фото: Розсада, вирощена в торфо-перегнійних горщиках, дає врожай раніше
Пікіровку проводять на 12-15 день після появи сходів, коли у сіянців з’являється перший справжній листок. Розпікіровані сіянці перші 2-3 дні притінюють від яскравого сонця.
⌂ Фото: Пікіровка сіянців перцю
Розсаду перцю підживлюють двічі. Вперше — у фазі 2х-3х справжніх листків, витрачаючи 20 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату та 15 г сірчанокислого калію на 10 літрів води. Вдруге — через 12-15 днів, збільшуючи дозу добрив в 1,5-2 рази.
Після кожного підживлення рослини обмивають водою.
⌂ Фото: Розсаду перцю підживлюють двічі
Ґрунт для розсади в захищеному ґрунті підтримують в зволоженому стані. Для поливання використовують воду +20-25°C.
Загартування розсади починають за 10 днів до її висаджування у відкритий ґрунт. Для цього поступово посилюють вентиляцію споруд закритого ґрунту, збільшуючи площу відкритих отворів до 50% повного покриття.
В цей час поступово зменшують кількість поливів до повного їх припинення. За день до висаджування, розсаду добре поливають.
⌂ Фото: В ідеалі розсада при посадці у ґрунт повинна досягти 20-25 см заввишки, мати 8-10 листків
Зазвичай у відкритий ґрунт розсаду висаджують в кінці другої — на початку третьої декади травня. В ідеалі на цей час 55-60 денна розсада повинна досягти 20-25 см заввишки, мати 8-10 листків і діаметр стебел 4-5 мм.
Вирощування розсади солодкого перцю за такою технологією забезпечує добре приживання рослин у відкритому ґрунті, рівномірний їх розвиток, ранній врожай високої якості.
Спеціально для «СонцеСаду», Єва ТЕРНОВА, завідуюча лабораторією Сквирської дослідної станції органічного виробництва.
Рекомендовані товари!
У наявності
Перець Каліфорнійське чудо за 0,3 г (ЕПР-2)
12грн.
У наявності
Перець Гурме за 0,25 г (ЕПР-12)
14грн.
У наявності
Перець Колобок жовтий за 0,3 г (ЕПР-46)
12грн.
У наявності
Перець Лайлак Белл за 10 нас. (ЕПР-28)
12грн.
У наявності
Перець Анастасія за 0,3 г (ЕПР-21)
10грн.
У наявності
Перець Ред Стар за 0,3 г (ЕПР-59)
10грн.
У наявності
Перець Світ банана за 0,3 г (ЕПР-61)
12грн.