Меню для перчика: чим підживлювати солодкий перець та як доглядати за ним

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.01.2022

Чимало українців полюбляють страви з солодким перцем. Однак не всі знають, що полюбляє сам солодкий перчик. Як доглядати за перцем і чим його підживлювати, «СонцеСаду» розповіла кандидат біологічних наук Людмила Улейська.

Як, коли і чим потрібно підживлювати розсаду перцю

Першу підгодівлю розсади солодкого перцю треба провести у фазі 12 справжніх листків (на 1 л води 0,5 г аміачної селітри, 1 г калійних добрив і 3 г суперфосфату). Друга підгодівля — через 2 тижні після першої (дозу мінеральних добрив необхідно подвоїти).

Ефективні підживлення розсади солодкого перцю настоєм кропиви (1:10), настоюють 2 дні. Останню підгодівлю проводять за 2 дні до висаджування розсади у відкритий ґрунт, при цьому дозу калійних добрив збільшують до 7 г на 1 л води.

Упродовж сезону потрібно зробити 3–4 підгодівлі солодкого перцю свіжим гноєм або курячим послідом — їх розводять водою у пропорції 1:15 і 1:25 і залишають бродити на сонці протягом декількох днів.

Добре чергувати органічні підгодівлі з позакореневими мінеральними, наприклад, нітрофоскою (1 ст. л. на відро води). При нестачі калію листки солодкого перцю скручуються, на них з’являється всихаюча облямівка.

Коли бракує фосфору, нижня сторона листків солодкого перцю набуває насиченого фіолетового забарвлення, вони «притискаються» ближче до стовбура рослини і піднімаються вгору. Якщо бракує магнію, листки стають «мармуровими», а у разі надлишку азоту солодкий перець скидає і зав’язь, і квітки.

Ефективні підживлення розсади солодкого перцю настоєм кропиви

⌂ Фото: Ефективні підживлення розсади солодкого перцю настоєм кропиви

Будьте обережні!

Солодкий перець не витримує надлишку хлористого калію. Якщо рослині бракує азоту, її листки стають матовими, набувають сіруватого відтінку, поступово дрібніють.

 

Як і коли потрібно пасинкувати солодкий перець

У спекотну і вологу погоду рослини слід пасинкувати (видаляти бічні пагони), особливо це стосується нижніх пасинків, і навпаки, якщо спекотна, але суха погода, рослини не пасинкують.

Досвідчені городники радять видаляти центральну квітку на солодкому перці, що росте з першого розгалуження, це сприяє збільшенню врожаю.

Корисно мульчувати перець перепрілою соломою або газонною травою (шар — 10 см), завдяки чому можна скоротити частоту поливань до одного разу на 9–10 днів.

Солодкий перець потрібно підв’язувати

⌂ Фото: Солодкий перець потрібно підв’язувати

Варто знати!

Солодкий перець потрібно підв’язувати — після підгортання і мульчування.

 

Шкідники і хвороби солодкого перцю та як з ними боротися

Для захисту солодкого перцю від пошкодження медведкою за годину до висаджування розсади заздалегідь зроблені лунки треба наповнити водою. Висадивши розсаду, знову обприскайте її водою (розпилювачем).

Тричі впродовж сезону солодкий перець треба запилювати за допомогою деревного попелу — найкраще по росі. Це також дасть можливість захистити рослини від шкідників.

Якщо ви помітите на розсаді солодкого перцю тлю, обробіть рослини розчином (на 9 л води 1 л молочної сироватки і 20 крапель йоду). Після цього припудріть рослини просіяним деревним попелом.

Корисно мульчувати перець перепрілою соломою або газонною травою

⌂ Фото: Корисно мульчувати перець перепрілою соломою або газонною травою

 

Ексклюзивно для «СонцеСаду» кандидат біологічних наук Людмила Улейська

 

Поради від «Сонце Саду»

Чимало господарів звіряються щороку з місячним календарем, дізнаючись про сприятливі дні для висівання перцю. У 2022 році астрологи кажуть, що сприятливими та несприятливими днями для посіву та посадки солодкого перцю будуть такі дати:

 

Місяць Робота Сприятливі дні Несприятливі дні
Січень Висіваємо насіння 1,20-30 1-5,31
Лютий Висіваємо насіння 18,21-27 1,2,28
Березень Висіваємо насіння 20-26,29-31 1,2,27,28,31
Квітень Висіваємо насіння

17-22,25-27

1,23-25,29,30

Посадка у відкритий ґрунт

2-4,7-9

1,23-25,29,30

Травень Посадка у відкритий ґрунт 1,2,5-7 21,22,29,30
Червень Посадка у відкритий ґрунт 1-3,11,12 17,18,28,29

 

Купити насіння перцю солодкого

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Паприка — смак Закарпаття
Паприка. Смак та користь
Як отримати ранній врожай солодкого перцю
Поради Єви Тернової щодо вирощування солодкого перцю
Як виростити здоровий перець
Про здоровий врожай потрібно дбати ще з насіння. Це стосується й перцю, який любить дбайливий догляд

Рекомендовані товари!