Як виростити здоровий перець

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.04.2020

Як же шкода, коли до врожаю — рукою подати, а він на очах гине внаслідок хвороб. Аби цього не сталося, про здоровий врожай потрібно дбати ще з насіння. Це стосується й перцю, який любить дбайливий догляд.

Наш експерт — професор Іван Марков

Одним з найбільш радикальних, економічно вигідних й екологічно чистих методів захисту перцю від хвороб є вирощування стійких сортів і гібридів. Однак не сортом єдиним потрібно дбати про врожай. Що допоможе?

Належна підготовка грядки. Цей захід передбачає ретельне знищення рослинних залишків, глибоку оранку чи перекопування ділянки під перець.

Дотримання сівозміни у відкритому ґрунті. Повертати перець та інші пасльонові культури на попереднє поле можна не раніше, ніж за 3-4 роки.

Вибір попередників. Найкращими попередниками перцю в змішаних сівозмінах є зернові, зернобобові, баштанні культури, в овочевій сівозміні — люцерна, ранньостигла капуста, цибуля, огірок.

Розумна дистанція. Щоб уникнути занесення інфекції фітофторозу з картоплі і томатів на перець між ділянками цих культур має бути відстань не менше 500 м.

Раннє висаджування розсади у відкритий грунт. Це можна робити одразу, щойно мине загроза весняних заморозків і температура ґрунту прогріється до + 13 - +150С. При температурі нижче + 120С рослини перцю припиняють свій ріст, а при + 60С скидають листя і здебільшого відмирають. Пізнє висаджування розсади сприяє розвитку фітофторозу, альтернаріозу та істотного знижує продуктивність рослин.

Правильне удобрення. Підвищені дози калійних добрив забезпечують стійкість рослин перцю до фітофторозу, альтернаріозу, антракнозу та інших хвороб. Підживлення рослин макро- і мікроелементами необхідно проводити постійно, від появи першого справжнього листка.

Оптимальний простір. Висаджуючи розсаду перцю у відкритий ґрунт, потрібно дотримуватися оптимальної густоти рослин — у загущених посадках підвищується вологість повітря, утворюється сприятливий мікроклімат для зараження та інтенсивного розвитку фітофторозу, альтернаріозу, антракнозу, білої, сірої, водянистої бактеріальної гнилей.

Профілактика. Для обприскування рослин можна використовувати дозволені біопрепарати та фунгіциди. Проти фітофторозу, альтернаріозу, гнилей та інших хвороб на перці, можна використовувати біопрепарати фунгіцидної дії: Агат 25-К, т.п. з нормою витрати 30 г/га, ТріхоПлант, к.с., 2,0-5,0 л/га.

Клімат у теплиці. З метою профілактики розвитку білої, сірої, бактеріальної та інших гнилей перцю в теплиці слід підтримувати оптимально низьку вологість повітря.

Лагідний дотик. Особливо обережно потрібно видаляти листки перцю, якщо в тому є необхідність, а при зборі плодів намагайтеся якомога менше ранити рослини, аби на місці ушкоджень мінімізувати кількість можливих осередків різних гнилей та фітофторозу. Краще знімати плоди й відсікати листки гострим ножем чи секатором і в суху погоду.

Вчасний збір врожаю. Фізіологічно дозрілі плоди не варто залишати на стеблах. Мало того, що їх якість погіршуватиметься, так вони ще й слабнуть у протистоянні хворобам під час зберігання, легко заражаючись збудниками гнилей. В будь-якому разі останній врожай потрібно зібрати до настання заморозків.

Правила зберігання. Здорові плоди можна закладати на зберігання на термін до 1 місяця. Щоб зменшити ймовірність розвитку хвороб, одразу після збирання плоди витримують впродовж 1-2 діб в холодильній камері при температурі + 8 - + 10 °С з відносною вологістю повітря 80-85%. Надалі їх потрібно зберігати при температурі + 1 - +2 °С.

Купити насіння перцю можна тут.

Читати ще:

У передчутті нових овочевих перемог

Суперсолодка кукурудза — скуштуєте раз і захочете їсти щодня!

Картопля: сорти для найсмачнішого пюре

LinkedIn
WhatsApp
Telegram