Часто городники скаржаться, що боротьба з колорадським жуком щороку дедалі більше забирає сили. І кількість обробок збільшують, і концентрацію хімікатів, а користі мало. Поради від експерта «СонцеСаду».
⌂ Фото: Володимир Сіленко, кандидата сільськогосподарських наук, агронома компанії «БТУ-Центр»
Ненажерлива комаха знищує картоплю, і залишаються голі стебла. Ми попросили розказати про дієву альтернативу боротьби з колорадськими жуками Володимира Сіленка, кандидата сільськогосподарських наук, агронома компанії «БТУ-Центр», що запатентувала 50 біопрепаратів для сільського господарства:
– В арсеналі «БТУ-Центру» є низка біопрепаратів, які забезпечують повний цикл: від обробки насіння картоплі, оздоровлення ґрунту до збирання врожаю.
На присадибних ділянках боротися з колорадським жуком треба вже від початку садіння. Ми взяли для експерименту Актоверм, Бітоксибацилін і прилиплювач Ліпосам. Поклали картоплю в борозни і перед тим, як загортати, обприскали посадковий матеріал цими препаратами.
Наступні рази треба обприскувати, коли дорослий жук починає харчуватися та відкладати яйця. Треба встигнути зробити це вчасно, коли тільки-но минуло яйцевідкладання, а не проводити обробку тоді, коли личинками, як калиною, обвішані всі кущі картоплі. У той час, як личинки починають харчування, на листках мають уже бути антагоністи збудників хвороб і шкідників. Тобто личинку жука вже чекатимуть бактерії, які використовуватимуть її як корм. Звісно, треба зважати на кратність обробок. У рекомендаціях зазначено від п’яти до семи днів, бо бактерії бояться ультрафіолету й гинуть на сонці.
Під час проведення обробок від колорадського жука по листі картоплі обов’язково додавайте прилиплювач нашої компанії Ліпосам. Без нього 30–40 відсотків суміші просто виливаєте на ґрунт. А Ліпосам забезпечує прилипання препарату до тіла личинки та стебла картоплі.
!!! Для тих, хто їздить у вихідні на дачу, хочу наголосити: якщо личинка вилупилася з яєць у понеділок, а ви приїхали в суботу, то стебла картоплі застанете в жахливому стані. Тоді допоможуть тільки хімікати: коли обприскаєте картоплю, жуки одразу ж падають. Але на оброблену таким чином ділянку прилетять жуки з необробленої сусідньої та доїдять те, що залишили попередники.
Якщо ж обробляєте картоплю від шкідників біопрепаратами, личинки й дорослі комахи загинуть не одразу, а за два-три дні. Зате потім, якщо новий жук і прилетить на вашу ділянку, його вже будуть чекати бактерії-антагоністи. Тому великої шкоди він не завдасть і поріг шкодочинності не переступить.
До того ж, якщо термін дії хімпрепаратів становить сім днів, а сильніших — аж до 30, то після обробки нашими препаратами овочі або фрукти можна їсти вже другого-третього дня.
Рекомендовані товари!