Мурахи в саду є досить поширеною проблемою. Вони не тільки ускладнюють відпочинок, а й шкодять посівам, особливо овочевим і декоративним рослинам. Тому краще від них позбутися. Що найкраще підходить для боротьби з мурахами в саду? Перевірте наші способи!
Мурахи в саду не є шкідниками за визначенням, але вони можуть завдати чимало шкоди. Якщо вони влаштуються у великій кількості в безпосередній близькості від кореневої системи рослини, вони пошкодять її. Колонії мурах також руйнують траву, викликаючи її випадання. Хоча мурахи не пробивають тунелі такого розміру, як кроти, утворені ними купи ґрунту можуть негативно вплинути на розвиток сіянців.
Читайте ще:
Крім того, мурахи:
Тому мурахи на городі й в саду — неабияка неприємність. Як позбутися від мурах з саду або хоча б обмежити їх руйнівну діяльність?
⌂ Фото: Мурахи руйнують і забруднюють їжу
Коли в саду занадто багато мурах і пошкодження стають дуже поширеними, варто почати боротися з мурахами в саду. Однак, щоб не зловживати шкідливою хімією і не купувати різні дорогі препарати, варто, в першу чергу, спробувати прості, домашні засоби.
Один з найцікавіших домашніх способів бородьби з мурахами в саду — посипати місця, де проходять ці комахи, звичайним кукурудзяним борошном. Мурахи охоче беруть борошно в мурашники, завдяки чому ним може харчуватися значна частина мурашиної колонії. Однак ця їжа смертельна для мурах, оскільки кукурудзяне борошно набухає в їх травному тракті, що призводить до смерті. Враховуючи, що кукурудзяна каша досить дешева, спробувати цей домашній засіб від мурашок однозначно варто.
Таким же чином ми можемо використати харчову соду проти мурах.
Якщо знайдемо мурашник, то можемо облити його окропом з чайника. Таким чином ми швидко знищимо колонії, хоча, мурашник можна відновити.
Тому, щоб підвищити ефективність заливання мурашника окропом, варто заздалегідь приготувати водний настій часнику. Його запах ефективно відлякує мурах.
Для приготування настою подрібніть близько 75 г часнику і залийте їх гарячою водою. Потім накриваємо і залишаємо на півгодини. Через цей час знову доведіть до кипіння і залийте мурашник.
Також можна поставити тарілку з медом, який люблять мурахи. На їхнє нещастя, коли вони наближаються, вони прилипають до меду і вмирають, не взмозі втекти. Чистити таку пастку від спійманих комах варто кожен день і замінювати мед на свіжий.
Коли мурахи в саду починають занадто сильно турбувати рослину або групу рослин, посипте корицею сад, створюючи, таким чином, бар’єр, який мурахи оминуть. Також можна посипати корицею місця, де мурахи заходять в теплицю або садову альтанку, що відверне їх від пересування по цих доріжках.
Кориця — не єдина пряна рослина, здатна відлякати мурах. Ефективним домашнім засобом від мурашок на городі є вода з часником і кропивою. Часник і кропиву замочіть мінімум на 2 дні, а потім залийте отриманим розчином мурашок.
За допомогою оцту ми можемо боротися з мурахами в місцях, якими вони проходять в дім, або на доріжках. Такі місця оборобляють, розприскуючи нерозведенній оцет. Запах оцту відверне мурах від подальших прогулянок цими стежками.
Цікавим домашнім засобом від мурашок, ідеальним для використання в саду, є використання ємності з тирсою. Беремо відро, або глиняний горщик, середнього розміру. У нього міцно утрамбовуємо тирсу. Підготовлену пастку ставимо поруч з мурашником. Через деякий час, мурашки перенесуть свій мурашник у горщик, і ми зможемо легко перенести їх в інше місце — подалі від нашого саду та дому.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець М'ята імбирна (ОКН-3212(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець М'ята шоколадна (ОКН-2938(0,5-1,5л))
У наявності
Саджанець М'ята полунична (ОКН-2939(0,5-1,5л))
У наявності
Шавлія лікарська за 0,2 г (ЕЛП-20)
10грн.