Кореневища жоржин викопують і зберігають до наступного сезону. Як це правильно зробити, щоб наступного літа квіти продовжували прикрашати своєю незвичайною красою палісадники, знає експертка «СонцеСаду» Підгайна О.С., провідний спеціаліст ботанічного саду університету ім. В.І. Вернадського.
Зберігати бульби жоржин можна в сухому прохолодному місці — погребі чи навіть за кімнатних умов.
✔ В ящики стелять цупкий папір так, щоб його краї виходили назовні, насипають З см землі і кладуть коренебульби в один ряд. Потім все знову засипають землею, намагаючись заповнити всі пустоти, — в такому вигляді посадковий матеріал зберігається майже на 100%.
⌂ Фото: Зберігання кореневищ жоржин у землі
✔ Ще один дієвий спосіб зберігання — на стелажах в погребі за температури повітря 3-6°С і вологості не менше 70%. Для уникнення застою повітря, три рази на тиждень вмикають вентилятор на 20-30 хв.
⌂ Фото: Зберігання на стелажах в погребі
Гниття коренебульби — головна причина втрати посадкового матеріалу. Часто загниває верхня частина пенька, що лишився після зрізання. Гниль швидко розповсюджується і захоплює кореневу шийку. Та не так легко зовні відрізнити здорові коренебульби від уражених хворобою. Уникнути гниття можна, добре очистивши пеньок, звільнивши його від шкірки до самої кореневої шийки, а потім просушити 2-3 год.
За умов зберігання в сухому приміщенні також можна втратити посадковий матеріал. Щоб уникнути цього, викопані бульби треба обмокнути в глиняну бовтанку (на одне відро — 1 склянка попелу, 0,5 склянки гашеного вапна) або добре промити їх та замочити на 30 хвилин у темно-рожевому розчині марганцівки (3 г на відро води), далі обробити розчином інсектициду і в просушеному стані розкласти шаром у 2-3 бульби в сухому приміщенні, яке не промерзає взимку. Навесні легким постукуванням по бульбі звільніть її від глиняної кірочки і приступайте до посадки.
✔ Ідеальне місце для зберігання жоржин — погріб чи підвал з температурою 1-7°С і відносною вологістю повітря 80-100%. За таких умов посадковий матеріал менше висихає і не проростає раніше часу.
✔ Підходять також приміщення з температурою 1-10°С і вологістю 50-80%. Продезінфіковані коренебульби розкладають в один ряд, старанно заповнюють всі проміжки піском, подрібненим торфом, тирсою хвойних, вермикулітом чи перлітом.
⌂ Фото: Зберігання з піском і тирсою
✔ В сухих приміщеннях (квартира, опалюваний погріб) коренебульби зберігають в герметичних невеликих поліетиленових пакетах пересипавши сухим ізоляційним матеріалом (перліт, вермикуліт, торф).
⌂ Фото: Зберігання у пакетах
Часто оглядайте коренебульби — вражені частини видаліть до здорової тканини і обробіть сумішшю колоїдної сірки з гашеним вапном 1:1 чи фундазолом.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Горобинник горобинолистний Sem (ОКН-381(2-4л))
У наявності
Жоржина Веселі хлоп'ята за 0,2 г (ЕНК-373)
У наявності
Жоржина Мефістофель за 0,2 г (ЕНК-595)
У наявності
Жоржина міньйон Біла за 0,15 г (ЕНК-596)
У наявності
Жоржина міньйон Жовта за 0,15 г (ЕНК-597)
У наявності
Жоржина міньйон Пурпурова за 0,15 г (ЕНК-598)
У наявності
Ірис бородатий Cafe Ole (АПК-117)
У наявності
Саджанець Золотушник Sweety (ОКН-3700(2-4л))
У наявності
Саджанець Дельфініум Magic Fountains Sky Blue White Bee (ОКН-3707(2-4л))
У наявності
Саджанець гібіскуса сирійського Red Heart (ОКН-3724(2-4л))