Матусина квітка — глоксинія

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
16.06.2022

«Згадуючи щасливе дитинство, переді мною постає образ матері, яка дуже любила глоксинії. «Замшеве» листя, бархатисті дзвоникуваті квітки глоксиній вабили мене, маленьку дівчинку, ніби магнітом», — розповідає експерт «СонцеСаду» А.Л. Харченко. Вона розповість, як виростити глоксинію у себе на підвіконні, як розмножити глоксинію, якщо купити квітку в горщику.

Ботанічна довідка

Рід глоксинія, чи синінгія (Sinningia), з родини геснерієвих (Gesneгіасеае) складається з 40 видів бульбоподібних багаторічних рослин.

У кімнатному квітництві найпо­ширенішою є Sinningia speciosa syn. Gloxinia speciosa — бульбоподібна багаторічна рослина завви­шки й завширшки до 30 см. Листя — розеткове, від яйцеподібного до довгастого, від ясно- до темно-зеленого, укрите бархатистими во­лосинками, завдовжки 20-30 см, зубчасте по краю. Квітки — лійку­ваті, поодинокі, прямостоячі або пониклі, бархатисті, білі, жовті, червоні, червоно-фіолетові, бузко­ві, рожеві, однотонні чи з облямів­кою іншого кольору, в деяких сор­тів віночок усіяний кольоровими цятками й плямками, завдовжки до 4 см. Краї відгину — гладенькі або торочкуваті. Існують повні фо­рми. Розпукуються від весни до листопада, після чого рослина пе­реходить у стан спокою. Батьків­щина: Бразилія.

Глоксинія — квітка з дитинства

Фото: Глоксинія — квітка з дитинства

 

Як обрати горщечкову рослину глоксинії під час купівлі

Купуючи, слід обирати рослину з великою кількістю нерозгорнутих пуп’янків.

Потрібно вибирати рослину з великою кількістю нерозпукнутих пуп’янків

Фото: Потрібно вибирати рослину з великою кількістю нерозгорнутих пуп’янків

Купуючи бульбу, слід уважно оглянути її, аби не було ушкоджень та ознак хвороб.

 

Глоксинія: посадка та догляд

Температура тримання — помір­на, не нижча ніж +17°С. Місце роз­ташування — на яскравому роз­сіяному світлі підвіконь південних вікон. Глоксинія є вимогливою до вологості повітря, регулярних (кож­ні 2 тижні) рідких підживлень спе­ціалізованими мінеральними доб­ривами.

Поливання — регулярне, обережне, без потрапляння на лис­тя; можливе з піддення. Не ви­тримує протягів. Восени, після цвітіння, та взимку частоту поливання зменшують, рослину в період неросту забира­ють із освітленого місця та ставлять на 3-4 тижні в сухе прохолодне, зберігаючи при температурі 12-15°С, зрідка зволожуючи субстрат.

Навесні, в період пробудження, бульби виймають зі старої землі та пересаджують у свіжий пухкий суб­страт із листкової землі, торфу, річкового піску (1:1:1), не заглиб­люючи, залишаючи верхівку буль­би відкритою, не присипаною зем­лею.

Горщик ставлять на освітлене підвіконня східної чи південно-східної орієнтації, але від прямих сонячних променів притіняють калькою або марлею. Мінімально поливають до відростання нових листків, а потім частоту поливання збільшують.

Як правильно садити цибулину глоксинії

Фото: Як правильно садити цибулину глоксинії

З однієї рослини квітучої глоксинії можливо сформувати справжній ефектний бархатний «букет». Для цього обривають кілька листків із центру розетки та кладуть рослин на менш освітлене й трохи прохолодніше місце.

 

Як краще розмножити глоксинію

Глоксинія добре розмножується листковими живцями. Для цього ножем зрізаємо здорові великі листки та на 2-3 тижні ставимо їх у воду до утворення коренів. Відтак висаджуємо на невелику глибину пухкий субстрат (див. вище).

Крім того, її можливо розмножувати за допомогою поділу бульби, розтягнувши на частини з вічком (бруньками). Зріз підсушуємо та припудрюєм фунгіцидом. Відокремлену частину бульби висаджуємо від лютого до квітня в невеликі горщики та тримаємо при кімнатній температурі.

Ще один спосіб розмноження - живцями

Фото: Ще один спосіб розмноження — живцями

 

Купити книгу «Глоксинії», автора Л.Н. Лихошва

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Еремурус — пухнастий хвіст
Ця рослина і справді має високі, пухнасті квітконоси і чудово підходить для бордюру та для садіння в центрі клумби. Посадка і догляд
Гіпеаструм — розкішний букет на вашому вікні
Голландська компанія «Jan de Wit en Zonen B. V.» експортує цибулини гіпеаструму (амариліса) більш як до 24 країн світу. Гарантує зразкову якість і стовідсоткову відповідність сорту.
Горщикові жоржини
Контейнерні культури можна вирощувати в будь-яких куточках саду чи двору, використовувати для декоративного озеленення балкону чи альтанок

Рекомендовані товари!