Чарівна магнолія: посадка, догляд, підживлення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.01.2022

 

Магнолія не так давно з’явилась в садах українців. Однак останнім часом ця рослина стала надзвичайно популярною. Тепер, завдяки селекціонерам, з’явилось чимало сортів магнолії, які можна вирощувати навіть на півночі України. Експерти «СонцеСаду» підготували кілька дієвих порад щодо вирощування цієї надзвичайної рослини.

Як швидко росте магнолія

Магнолія — це кущ, який росте не дуже швидко. Однак зрештою заввишки він досягатиме 3–4 метрів і стільки ж завширшки. Квіти магнолії чашоподібні, діаметром 10–15 см, ззовні рубінового кольору, всередині білі. Цвіте ця рослина в квітні–травні.

Цвітіння магнолії триває близько місяця. На його початку квітки чашоподібні, з часом пелюстки розгортаються горизонтально, при чому діаметр квітки сягає 12 см. Аромат квітів магнолії у різних видів різний: у одних він нагадує запах цитруса чи анісу, у інших буває і неприємний, але це компенсується красою квіток.

Відео: МАГНОЛІЯ – квітка ери динозаврів. Як посадити магнолію

Розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.

 

Обираємо місце для посадки магнолії

Росте магнолія на родючих ґрунтах. Її кущі ідеально підходять для малих садів. Магнолія — це декоративно-листяне і гарноквітуче дерево, яке стане справжньою окрасою саду.

Для магнолій потрібне гарне освітлення, але пряме сонце може бути шкідливим. Місце для висадження найкраще вибирати захищене з північного сходу стіною чи парканом.

Ґрунт для посадки магнолії має бути добре дренованим, пухким та поживним, з нейтральною чи слабко-кислою реакцією (рН5,5–6,5). Важливо, щоб у місцях вирощування магнолій не застоювалась вода. Також магнолії не витримують засолення та залуження ґрунтів.

Відео: Магнолія SUSAN

 

Важливо знати!

Пересадка для магнолій — сильний стрес. Тому бажано висаджувати їх відра­зу на постійне місце, попередньо добре зволоживши грудку землі з коренями.

 

Як потрібно садити магнолію

Для саджанця магнолії не­обхідно підготувати посадкову яму об’ємом близько 1 м3 (принаймні удвічі, а краще, утричі більшу за кореневу систему саджанця), заповнити її ґрунтосумішшю з торфу, листяного перегною і дернової землі з додаванням піску чи перліту (1:1:2:1). Також корисним вважається внесення в ґрунтосуміш деревної золи.

При висадженні необхідно залишати кореневу шийку над поверхнею ґрунту. Після висадки дерева потрібно ретельно утрамбувати ґрунт в ямі та добре його полити. Рослини в контейнерах можна висаджувати протягом усього вегетаційного сезону.

Бажано висаджувати магнолію відра­зу на постійне місце

⌂ Фото: Бажано висаджувати магнолію відра­зу на постійне місце

Догляд за магнолією

Магнолії потребують регулярного поливу, але не витримують застою води та перезволожений. Збереженню вологи у пристовбуровій зоні (близько 50 см у діаметрі) сприяє мульчування ґрунту.

Підживлення магнолій проводять щомісяця від ранньої весни до липня, коли рослини починають готуватися до зимового спокою. Для цього підходять універсальні добрива типу нітроамофоски з розрахунку 3–5 г добрива на 1 л води.

Зимовий догляд магнолією полягає у більш потужному мульчуванні навколостовбурової зони корою, листям (до 20 см) та укритті молодих рослин агроволокном.

Важливо знати!

Магнолії практично не потребують формувальної обрізки. Достатньо тільки раз на рік, ранньої весни, до початку сокоруху, обрізати сухі та пошкоджені гілочки.

Відео: Магнолія СУЛАНЖА (Soulangeana) 

Про особливості магнолії Суланжа розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.

 

Хвороби та шкідники магнолії

Приємний бонус для українських господарів, які збираються вирощувати в себе біля хати магнолії — ці рослини майже не ушкоджують хвороби та шкідники. Іноді на листках магнолій виявляють борошнисту росу, яку можна побороти за допомогою фунгіцидів.

Ознаки хлорозу на листках свідчать про нестачу заліза в субстраті. Їх можна лікувати підживленням рослин розчином хелату заліза.

 

Купити саджанці магнолії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Бузок пониклий: як правильно доглядати за принцом бузкового королівства
Біологічні особливості бузку пониклого та поради від фахівця з вирощування
Магнолії у вашому саду
Магнолія — один з найкрасивіших і невибагливих квітучих чагарників. Посадка та догляд
Барбарис. Червоні намистинки в саду
Невибагливий корисний барбарис завоював серця багатьох його шанувальників, адже він такий декоративний і корисний. Правила вирощування цілющого барбарису
Піраканта. Вічнозелена квітуча красуня біля будинку
Вічнозелений кущ родини Розових підходить для створення живоплоту. Відмінний вигляд має як солітер, у групових насадженнях, для оформлення парканів. Поради експерта по вирощуванню і догляду
Спірея та вейгела — гармонія у поєднанні
Вирощування, догляд та захист вейгели та спіреї
Тюльпанове дерево. Екзотика у вашому саду
Тюльпанове дерево - посідає в зеленому будівництві своє «королівське місце»

Рекомендовані товари!