Магнолія — один з найкрасивіших і невибагливих квітучих чагарників.
Слухайте наш подкаст про магнолію:
✔ Краще садити в сонячному місці на газоні або біля будинку з південної сторони. Любить захищене від вітру, тепле місце. Вимагає досить вологого, не важкого, багатого гумусом та злегка кислого (рН 5–6) грунту.
✔ Особливу увагу слід звернути на те, щоб під час посадки не травмувати корінь. Тому, що пошкодження коренів призводить до загнивання кореневої системи повністю і, відповідно, до загибелі рослини. Після переміщення рослини з комом землі в приготовлену посадкову яму, треба присипати ком пухкою землею і рясно полити.
Розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України
✔ Полив — найголовніше в догляді за цими рослинами, не допускати пересихання грунту. Це дуже важливо у період з травня по липень.
✔ Обрізка (формовка) не допускається. Можна тільки обрізати всохлі кінці гілок. Всякі серйозні пошкодження стовбура повинні бути покриті емульсією з добавкою 1%-го розчину фундазола.
✔ Можна перекопувати землю навколо рослини, рекомендується мульчування, що захищає грунт від висихання. Магнолія дуже чутлива до вимерзання в перші роки після посадки, тому на зиму їй необхідне вкриття. Кореневу систему рослини, незважаючи на його вік, треба вкривати товстим 40-сантиметровим шаром хвої або 20-сантиметровим шаром тирси чи кори. Крону необхідно в перші 2–3 роки вкривати стіжком соломи. Забороняється використання плівки.
✔ Удобрювати магнолії необхідно з кінця березня до першої половини липня. При правильному догляді магнолії зацвітають на 2–3 рік, але деякі сорти квітнуть вже в перший рік після посадки. Магнолію краще висаджувати далеко від інших кущів, щоб вона могла показати себе у всій красі, і робити це слід у квітні, а не восени.
Відео: Як доглядати за магнолією
Розповідає Роман Палагеча, завідувач відділу інтродукції деревних і трав'янистих рослин ботсаду ім. О.В. Фоміна
Також слухайте наш подкаст про особливості магнолій
Кущ висотою до 3 м, квіти діаметром до 30 см, темно-рожеві ззовні, всередині світліші, має до 18 пелюсток. Цвіте квітень-травень. Дуже привабливий сорт для саду.
Це один з найпопулярніших сортів магнолій. Кущ висотою 2–3,5 м з квітками діаметром 15 см, темно-малинового кольору з приємним ароматом, цвіте в квітні, а іноді повторює цвітіння в кінці літа. Морозостійкий.
Розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України
Листопадний кущ висотою 2,5–3,5 м. До розпускання листя, квітки схожі на зірочки, білі, крупні, складаються з 18–25 пелюсток, цвіте в квітні. Морозостійка.
Листопадний кущ висотою 3–5 м. Квітки зірчастої форми, діаметром 12,5 см, білого- або блідо-рожевого кольору. Найбільш крайні пелюстки мають синьо-червоні або рожево-фіолетові смужки, всередині пелюстки білі. Квітки з’являються у великій кількості до розпускання листя. Цвіте з середини квітня до початку травня.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Genie (ОКН-2991)
У наявності
Саджанець Магнолія зірчаста Роял Стар (ОКН-184(2-4л))
У наявності
Саджанець Магнолія гібридна Хевен Сцент (ОКН-2801)