Магнолії у вашому саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.11.2021

Магнолія — один з найкрасивіших і невибагливих квітучих чагарників.

Слухайте наш подкаст про магнолію:

Краще садити в сонячному місці на газоні або біля будинку з пів­денної сторони. Любить захищене від вітру, тепле місце. Вимагає до­сить вологого, не важкого, багато­го гумусом та злегка кислого (рН 5–6) грунту.

Особливу увагу слід звернути на те, щоб під час посадки не травмувати корінь. Тому, що пошкодження коренів призводить до загнивання корене­вої системи повністю і, відповідно, до загибелі рослини. Після пере­міщення рослини з комом землі в приготовлену посадкову яму, тре­ба присипати ком пухкою землею і рясно полити.

Відео: МАГНОЛІЯ – квітка ери динозаврів. Як посадити магнолію?

Розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України

Полив — найголовні­ше в догляді за цими рослинами, не допускати пересихання грунту. Це дуже важливо у період з травня по липень.

Обрізка (формовка) не допускається. Можна тільки обрі­зати всохлі кінці гілок. Всякі сер­йозні пошкодження стовбура по­винні бути покриті емульсією з до­бавкою 1%-го розчину фундазола.

Можна перекопувати землю навколо рослини, рекомендується мульчування, що захищає грунт від висихання. Магнолія дуже чу­тлива до вимерзання в перші роки після посадки, тому на зиму їй не­обхідне вкриття. Кореневу систе­му рослини, незважаючи на його вік, треба вкривати товстим 40-сантиметровим шаром хвої або 20-сантиметровим шаром тирси чи кори. Крону необхідно в перші 2–3 роки вкривати стіжком соло­ми. Забороняється використання плівки.

Удобрювати магнолії необ­хідно з кінця березня до першої половини липня. При правиль­ному догляді магнолії зацвітають на 2–3 рік, але деякі сорти квітнуть вже в перший рік після посадки. Магнолію краще висаджувати далеко від інших кущів, щоб вона могла показати себе у всій красі, і робити це слід у квітні, а не восени.

Відео: Як доглядати за магнолією

Розповідає Роман Палагеча, завідувач відділу інтродукції деревних і трав'янистих рослин ботсаду ім. О.В. Фоміна

Також слухайте наш подкаст про особливості магнолій

 

Деякі сорти магнолії

Betty

Кущ висотою до 3 м, квіти діаметром до 30 см, темно-рожеві ззовні, всередині світліші, має до 18 пелюсток. Цвіте квітень-травень. Дуже привабливий сорт для саду.

Susan

Це один з найпопулярніших сортів ма­гнолій. Кущ висотою 2–3,5 м з квітками діа­метром 15 см, темно-малинового кольору з приємним ароматом, цвіте в квітні, а іноді по­вторює цвітіння в кінці літа. Морозостійкий.

Відео: Магнолія SUSAN

Розповідає Василь ОСТАП'ЮК, головний садівник Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України

Royal Star

Листопадний кущ висотою 2,5–3,5 м. До розпускання листя, квітки схожі на зірочки, білі, крупні, складаються з 18–25 пелюсток, цвіте в квітні. Морозостійка.

loebneri Leonard Messel

Листопадний кущ висотою 3–5 м. Квітки зірчастої форми, діаметром 12,5 см, білого- або блідо-рожевого кольору. Найбільш крайні пелюстки мають синьо-червоні або рожево-фіолетові смужки, всередині пелю­стки білі. Квітки з’являються у великій кіль­кості до розпускання листя. Цвіте з середини квітня до початку травня.

Купити саджанці магнолії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Лаванда — витончена гостя з Провансу (журнал СонцеСад №2/2021)
Поради щодо вирощування лаванди
Рододендрон. Величний цар саду
Як кожний цар, рододендрон потребує особливої уваги. Отож, запам’ятайте головні вимоги догляду цього красеня
Бузок — всенародний улюбленець
Посадка та догляд за бузком
Спірея — літня королева
Біологічні особливості спіреї. Як доглядати за цією декоративною рослиною
Тюльпанове дерево. Екзотика у вашому саду
Тюльпанове дерево - посідає в зеленому будівництві своє «королівське місце»

Рекомендовані товари!