Гіацинт  —  диво в горщику

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.10.2020

⌂ Гіацинти мають неперевершений аромат   

Хочете зробити собі подарунок - створити взимку весну в кімнаті? Тоді виростіть гіацинт у горщику.
  Для цього виберіть великі, достиглі, щільні цибулини з неушкодженим денцем. Краще, коли рослина перед тим росла у відкритому ґрунті.
  Приготуйте пухкий супіщаний ґрунт, засипте його в горщик і посадіть цибулину так, щоб ЇЇ верхівка перебувала на одному рівні з краями посудини, а сама цибулина заглибилася в ґрунт на 2/3. Найкраще це робити у жовтні. Горщик накрийте паперовим ковпачком або шаром тирси чи іншим переверненим горщиком і поставте у прохолодне місце (від +6 до +10°С). У міру висихання ґрунту поливайте рослину холодною водою до середини грудня. Потім зніміть «укриття» і виставте горщик із гіацинтом на підвіконня у світлій кімнаті, температура повітря в якій має становити плюс 15-20°С.

⌂ Гіацинти гарно виглядають у групових посадках

  Поливайте його щедріше і до розпускання бутонів обприскуйте. Можете підживлювати рослину мінеральними добривами. Квітка тоді буде яскравішою, а гіацинт розцвіте пишніше уже за три-чотири тижні після «виходу у світ», тобто після того, як його виставлять на підвіконня. Якщо доглядати рослину правильно, цвітіння може тривати до трьох тижнів. Якщо зробили все правильно - матимете море задоволення від краси гіацинтів та 'їхнього неперевершеного аромату. Але раптом помітили якісь негаразди, скористайтеся нашою підказкою і змініть тактику догляду за своїми улюбленцями. Якщо квітки відгнивають, то Ви надмірно поливали рослину.
  Якщо гіацинт не цвіте, то або вибрали недостатньо міцну цибулину, або зберігали її за високої температури чи при надмірному освітленні, або замало поливали квітку. Якщо бутони не розкриваються, то, можливо, необережно поливали рослину, тому вода потрапляла на бутон. Якщо квітки деформуються, то це означає, що в період спокою рослина «перегрілася». Якщо повільно росте, то, певно, поспішили і скоротили період спокою рослини або ж замало її поливали.

Н. Тарасюк, провідний інженер відділу  квітково-декоративних рослин (Нац. ботсад ім. М.Гришка НАНУ)

Придбати цибулини гіацинтів можна тут

Читайте ще:
Лілійники — розкішні кущі-букети!
Ялівець та його види
П'янка квітка нарцис

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram